Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja kuszaca z ta Hobby, ale jak musicie miec osobne pomieszczenie bo to daje chlebek hihi to musicie to przemyslec. Jakby tak jezdzil tylko do cieplych krajow, to wystarczy dokupic duzy przedsionek i tez sa dwa pomieszczenia, ale jak brac pod uwage wyjazdy w naszym klimacie, gdzie moze popadywac czesto-gesto i do tego temperatura nie za bardzo, to z malym dzieckiem nie da sie popracowac w jednym pomieszczeniu.

 

Obejrzyj jeszcze Knaus-y i Dethleffs-y, bo mozliwe ze maja inne rozwiazania srodka przy mniejszej wadze... chociaz uwazam ze 1300kg nie jest taka mala waga i sporo przyczep bedzie sie w niej miescic.

Klopot zawsze jest jak sie czlowiek nastawi na jakas marke.

 

co do ogrzewania, to nie mam pojecia ile takie dopasowanie bedzie kosztowac, dlatego lepiej jak juz ma.

 

ps. ja mam Columbusa, to byla taka pokazowka ktora wypuscila Westfalia, sprawdza sie w 100%. Mozna zobaczyc w dziale Nasze przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłam w dziale - zapluliśmy z mężem lekko monitor - gratuluje, przyczepka super, piękna ... marzenie ach!!!!

Jule a ile waży samochód netto, bo ciężką przyczepkę ciągnie i to tak łatwo. Nie myślałam, że bmw jest tak ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, siem zawstydzilam .. ale tak po cichutku powiem ze to wynalazek mojej polowki, ja to chcialam tak normalnie jakiegos Dethleffs-a albo Knausa hihi a juz na taka wielkosci na nas dwojke nigdy bym nie wpadla :niewiem: tz stale lozko mialo byc a reszta mogla byc mniejsza, ale teraz jestem happy, mozemy jezdzic tez jak jest zimniej na weekendy bo jest gdzie posiedziec i czlowiek nie czuje sie "przykurczony", zreszta urlopy spedzamy tez poza sezonem to w chlodne wieczory powierzchnia sie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co wstydzić, pierś do przodu i dumnie krocz, taka przyczepka, to marzenie!

O matko, tak piszesz "markami" a ja zielona w temacie. Co jakąś nazwę spotkam to biedna lecę na googla lub allegro, żeby wiedzieć czym się to je :)

 

Nie dziwię się, że kupiliście dużą przyczepę, w końcu to i tak mała powierzchnia życiowa :) My się musimy zabrać z dzidzią i psem, albo psa zostawię w domu pod troskliwa opieką dziadków, no ale to zobaczymy. W każdym razie strasznie jesteśmy podekscytowani generalnie pomysłem, możliwością i takim sposobem na życie i spędzanie czasu.

Jesteśmy niby typem osiadłym ale jak gdzieś jedziemy to po 3 dniach zanudzić się można i wypadamy na wycieczki po 130 km w jedną stronę a tak się spakujemy i zmienimy miejsce. O to chodzi, jakoś czasami się dziwię, że na dobre pomysły późno się wpada i chyba będę musiała w końcu telefon wynaleźć hihihihi

Planujemy wyskakiwać przez cały rok ale głównie w nasze piękne strony, może po kilku razach udamy się gdzieś za granicę ale na razie zdecydowanie kraj, bo mamy braki a przecież swój kraj trzeba znać prawie tak dobrze jak własną kieszeń :) Taką mam teorię, dość wygodną bo nie chce się dalej jeździć ;)

 

Ten tydzień będzie bardzo ciekawy ale dopiero pod koniec, bo pojedziemy do kilku wypożyczalni i komisów zobaczyć co jest na rynku, za ile i czym się to generalnie je! O mamo, jednak człowiek istota biedna bezustannie uczyć się musi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, podoba mi sie Twoja teoria o własnym kraju, tyle lat już jeżdżę a jeszcze z 3/4 dobrze nie poznałem.

 

A z tą przyczepą to jak dla Was bym szukał jednak 5-metrowej, jest w sam raz.

I tak do 1300 kg, ale od razu Ci mówię, że zapomnij o jechaniu szybciej niż 80 km/h.

Nie po tych drogach, z resztą sobie spoko poradzicie.

A jak Hobby to raczej ze starszych ale w dobrym stanie, bo o tych nowych to różne opinie są...

 

Z tymi ciężarami to tłumacząc ostatecznie na ludzki język ma być tak, że oba ciężary nie mogą przekroczyć 3,5 t, a masa przyczepy ma być mniejsza od masy auta, i tyle na zwykłe prawko.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dwa jesli ktos lubi stac na kempingu bite dwa tygodnie....bo ja naprzyklad rozgladam sie za przyczepka kolo 4m bo jak jak jechac to objazdowka pozwiedzac itd....kazdego dnia gdzie indziej..z duza przyczepa bym w ciagu roku nie zarobil na paliwo hehehe :)

pozdrowka i powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku - bo mi czasami jest głupio, że w chociażby w Białowieży nie byłam, nie jechałam śladami Orlich Gniazd, nie widziałam tylu zamków, tylu pól bitew a to taka masa ważnej, niezmiernie ważnej historii, która stanowi o naszej kulturowej przeszłości. Byłam trzy lata temu pod Grunwaldem, wiedząc to co wiem, zrobił na mnie gigantyczne wrażanie! Sama chce tam być i dziecko uczyć tej prawdziwej historii, żywej i takiej jaka była. Jezior naszych pięknych nie znam, góry ledwo i to z naciskiem na Bukowinę i Zakopiec, ledwo pomorze, a głownie okolice Gdańska i Helu a reszta nieznana.

 

Zobaczę tą przyczepę 420 obawiam się, że tylko to będzie w naszym zasięgu, chyba, że znajdę gdzieś, coś fajnego, w miarę taniego i to na raty. No nie ma łatwo. Zobaczymy ale już strasznie się cieszę, że się będziemy ruszać i podróżować.

 

Maras - przepraszam, nie podziękowałam za info, a jest dla nas bardzo ważne, czyli generalnie to koszt do 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn - my palujemy tak po 2-3 dni być w jednym miejscu. Zobaczymy jak wyjdzie w realu ale tez nie chcę aby dziecko wyjazd w samochodzie spędziło, bo maluch za mały aby jeszcze coś zrozumiał i tak będzie marudziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, no i już Cię lubię. :)

Kupujcie już tę przyczepę i dawajcie na zlot.

 

Pozdro, Jacek.

 

Aha, jak już będziesz kupować, to dobrze przedsionek obejrzyj i najlepiej cały rozłóż, czy wszystkie rurki są i suwaki działają.

Ja czytałem, że raczej na krótkie postoje planujesz, ale z dzieckiem to lepiej mieć przedsionek, sama zobaczysz. No minimum daszek jakiś.

A jakby przedsionek dobry był, to popróbuj wycyganić jakaś podłogę do przedsionka też ważna jest niezmiernie.

Tak sie mówi, ale jak chcesz spokój w przyczepie mieć to przedsionek konieczny wydaje się.

Tam sie 70% kempingowego życia spędza.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ;):) :) bardzo mi miło :)

 

No staramy się staramy, a jak kupimy to pewnie się ruszymy a co ;) chociaż do Sławy mamy przerażająco daleko bo ponad 600 km w jedną stronę a maluch jest mały więc nie wiem czy dałaby radę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tą przyczepą to jak dla Was bym szukał jednak 5-metrowej, jest w sam raz.

I tak do 1300 kg, ale od razu Ci mówię, że zapomnij o jechaniu szybciej niż 80 km/h.

 

Jacku ale to wymiar zewnętrzny czy wewnątrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.