Skocz do zawartości

1 Regionalny Zlot Ogólnopolski, Sandomierz,teraz Nieborów 08


Rekomendowane odpowiedzi

Michałku kajecik musisz sobie sprawić i systematycznie ołóweczkiem kopiowym wszystko notować co starsi mówią i piszą . /pamiętaj taki ołóweczek zwilża sie lekko na języku aby wszystko wyraźne było /.

Impreza weszła do grafiku wiec odwrotu nie ma .

- Myślę że na dniach powinna pojawić sie lista chętnych. / trzeba dobrej reklamy aby nam sie towarzystwo nie porozjeżdżało po innych spotkaniach ./

- Sprawę rezerwacji biorę na siebie

- Na początku września Sandomierz organizuje festyny historyczne . Zwane zamknięciem sezonu . Być może także odbędą sie zawody rycerskie w pobliskim zamku Krzyżtopór . Na 100% będzie impreza w Bałtowie w Jurajskim Parku . Postaram sie do Zlotu Majowego zebrać jak najwięcej informacji.

- w tych dniach odbywają sie także słynne ,,Dymarki ,, . Ogromna impreza historyczno - folklorystyczna gdzie wypalane jest żelazo w średniowiecznych piecach.

- Na KO i Rozrywka przedstawiłem pogodę do lipca . Muszę ja uzupełnić o wrzesień.

 

Moje zaangażowanie w projekt wynika nie tylko z bliskości Sandomierza od mojego miejsca zamieszkania . Dla mnie to także pewna nobilitacja regionu , który jest zwykle pomijany w planach urlopowych Polaków . Tym bardziej czuje sie zobowiązany do przedstawienia pełnej informacji o tym co sie dzieje na Ziemi świetokrzyskiej.

- Forumowi ! Kolezanki i koledzy z Kielc , Staszowa i innych swietokrzyskich miejscowości proszę o kontakt na PW.

Jestem przekonany że każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie , zwłaszcza że szef kempingu oferuje busa na ewentualne wypady !

 

Na logo Zlotu proponuję wizerunek Baby Jagi , czarownicy z łysej Góry . Ta świętokrzyska jędza może zaprosi nas na sabat / taki zlot czarownic / w najstarszych górach Europy. ?

Jeżeli nie zaprosi to my ją zaprosimy . Mam wiarygodną informację że Baba Jaga także lubi :niewiem:

 

:):?:):]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na logo Zlotu proponuję wizerunek Baby Jagi , czarownicy z łysej Góry . Ta świętokrzyska jędza może zaprosi nas na sabat / taki zlot czarownic / w najstarszych górach Europy. ?

Jeżeli nie zaprosi to my ją zaprosimy .

 

A Skoro już o magii mowa to oczywiście rekwizyty z nią związane .W krainie Rysiaczka jest to na pewno kamień ,nie taki zwyczajny ale .....krzemień pasiasty. Oto co wyczytałem o tym magicznym kamieniu:

-„ Jest to kamień naturalny, który powstał przed 150 milionami lat w praoceanach pokrywających naszą ziemię. Ziemia Sandomierska jest jedynym na świecie miejscem występowania krzemienia pasiastego o wyjątkowo pięknym usłojeniu, tworzącym formy rzeźbiarskie. Pasy, słoje w tym kamieniu często przypominają groźną kipiel - żywioł wody. Krzemień uderzony o krzemień daje iskrę - żywioł ognia. Kształt słynnej " pasiastej" siekierki to najstarsze wyobrażenie gromu. A więc trzy żywioły - a tam gdzie żywioły tam i magia. Już 300 lat pne. Teofrast z Eresos napisał rozprawę o szczególnych związkach krzemienia pasiastego z magią, obrzędowością, o jego pozytywnym wpływie na ludzi i zwierzęta.”

 

Rysiaczek coś o tym nie wspomina ,może boi się żeby mu tych polskich diamencików nie powywozić z jego okolicy przy okazji zlotu? :] Ale nie martw się Rysiu nasze przyczepy mają ograniczony ciężar załadunku a i czasu będzie mało więc tych Twoich skarbów za bardzo nie wyeksploatujemy. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to nie tajemnica ! Neolityczna Kopalnia krzemienia pasiastego z podziemnymi chodnikami jest dostępna do zwiedzania od maja do września .Nasi przodkowie ok. 8000 lat temu nieźle prosperowali szukając takich samorodków jak na zdjęciu. Ich wyroby w postaci gotowych produktów / grotów , siekierek / odnaleziono nawet na terenie dzisiejszej Francji czy Hiszpanii. Drugie fotko przedstawia fragment osady gdzie żyli sobie ówcześni eksporterzy.

 

Kopalnia znajduje sie na trasie Ostrowiec - Bałtów w miejscowości Krzemionki .

Najciekawsze jest to aby znaleźć taki samorodek jak na zdjęciu należało przekopać kilka metrów chodnika i przerzucić kilkanaście ton skały wapiennej z okresu kredy .

 


sporo trzeba było sie nakopać aby taki samorodek znależć

post-38449-imported-79b58f89-60b0-4907-a572-ac023bf11f36_thumb.jpg

 

fragment osady

post-38449-imported-f8ad7c9d-685d-4811-a0f1-2cb253ff6a2f_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co będą jechać z daleka kemping będzie dostępny juz od 11.09.2008. Ja także będę dzień wcześniej aby wszystkiego dopilnować . Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze urlop po wakacjach to zapraszam w terminie j.w .

 

Diabeł Boruta tez ma wyleźć ze swojej wierzby na rozdrożu i zaszczyci nas Swoja obecnością ! Ten to dopiero lubi :niewiem: Oj! grzesznik z niego !

 

YABULON! Co to znaczy moja nie lubi :] ? ...Zięć przychodzi do domu , widzi teściową z miotłą na podwórzu i zapytuje ,, Mamusia zamiata czy odlatuje ,, . Mam nadzieje że napisałeś o mamusi żony a nie o Twojej wspaniałej małżonce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YABULON! Co to znaczy moja nie lubi ? Mam nadzieje że napisałeś o mamusi żony a nie o Twojej wspaniałej małżonce !

No wiesz, gdziesz bym śmiał.... moja teściowa to naprawdę równa babka. :niewiem:

Widzę, że lista chętnych szybko rośnie. Niedługo to trzeba będzie już zacząć planować przyszłoroczny Zlot Wiosenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie, a jakbyśmy tak zamówili takie nasze logo z takiej dymarki ?

No, to by dopiero było COŚ.

 

Moglibyśmy opowiadać wnukom, że nasze forum ze średniowiecza wywodzi sie po prostu.

Jedyne w UE, i bez nalepek o certyfikacie gazowym....

 

Pozdro, Troll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.