Skocz do zawartości

Scenic grand - czy ktoś posiada taki holownik?


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

100pa czytaj uważnie 1.9... a pytanie kolegi jest o 2.0.

Poza tym wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. citroen czy xsara picasso i znajdziemy kupę negatywnych opinii. Niestety tak to już się utarło, że samochody na F są do D... Jak już wiele razy pisałem tu na forum, mam w domu i Francuza i niemca.... wolę francuza. Komfort, przyjemność z jazdy to jedno ale też ceny częsci to drugie. Awaryjność taka sama obu aut.

 

Jeśli chodzi o citroeny xsara picasso i c4 picasso i grand picasso to nie porównujmy ich ze zwykłą c4 i zwykła xsarą. Zupełnie inne auta z zupełnie innych fabryk. Wersje picasso są dużo lepiej wykonane i spasowane.W xsarze picasso z silnikiem 1.8 B+Lpg mam wpisane dmc 1790 kg, max przyczepa do 1330kg.

W C4 grand picasso dmc to 2380 kg z silnikiem 2.0 HDI. Brat ma właśnie c4 grand picasso z 2007 roku i jest bardzo zadowolony, mimo posiadania - jak wszędzie piszą "beznadziejnej i awaryjnej" skrzyni półautomatycznej, tzn nawet nie skrzyni, bo skrzynia jest manualna ale automatyczne jest w niej tylko załączanie biegów. Brat jeździ i super mu się spisuje. Żadnych problemów z autem. A autko wielkie i jak koledzy pisali na forum - bardzo dobre do ciągania ogona bo zestaw jest stabilny.

 

A co takich artykułów... o VW passacie same superlatywy. A znajoma po roku próbowała pozbyć się 3 letniego strucla który nie odpalał poniżej -10 st. C a u nas na Podlasiu to raczej normalna temperatura w sezonie zimowym. Poza tym 2 razy w ciągu roku wymiatała w serwisie listwę wtryskową... tak więc takie artykuły o awaryjności aut to można między bajki włożyć. Na jaki egzemplarz trafisz taki będziesz miał.

Ja bym w życiu nie kupił citroena bo tak samo myślałem o francuzach jak większość polaków którzy czytają takie artykuły. Natomiast po zakupie - całkiem przypadkowym, kolejne autko będzie też francuskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja od roku posiadam Grand Scenica z motorem 2.0 dci 150KM bez DPF-u i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić. Bardzo wygodne rodzinne autko. 340Nm robi robotę. Moje "żelazko" przyspiesza z cepką tak jak poprzednie auto (Fiat Marea 1.9JTD 110KM) bez cepki. Średnie spalanie z budką według komputera wyszło 8,5l w drodze nad morze. Jak kupiłem miał przejechane 195tyś, obecny przebieg 210tyś. wymienione amortyzatory przód, pasek klinowy oraz koło pasowe wału korbowego, olej 5W30 co 15tyś. i już. Cóż więcej mogę dodać, gdybym miał kupić jeszcze raz to nawet chwili bym się nie zastanawiał tylko brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku posiadam Grand Scenica z motorem 2.0 dci 150KM bez DPF-u i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić. Bardzo wygodne rodzinne autko. 340Nm robi robotę. Moje "żelazko" przyspiesza z cepką tak jak poprzednie auto (Fiat Marea 1.9JTD 110KM) bez cepki. Średnie spalanie z budką według komputera wyszło 8,5l w drodze nad morze. Jak kupiłem miał przejechane 195tyś, obecny przebieg 210tyś. wymienione amortyzatory przód, pasek klinowy oraz koło pasowe wału korbowego, olej 5W30 co 15tyś. i już. Cóż więcej mogę dodać, gdybym miał kupić jeszcze raz to nawet chwili bym się nie zastanawiał tylko brał.

jakie DMC masz w dowodzie auta? i który to rok

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali, ale czy nie myślałeś o S-maxie lub Galaxy? Kupiłem Galaxy bo w Mondeo było za mało miejsca dla 3 małych ludków - więc wybór padł na auto 7-mio miejscowe. Okazało się jednak, że jest tak duży, że tylne siedzenia mam praktycznie nieużywane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym Ciebie odwodzić od Scenica, ale....

Wśród znajomych były 4 Sceniki (1,9 CDI Scenic I FL, i  2,0 Scenic II przed FL - 3 sztuki) i dwa Nissany z silnikiem Renault 1,5 DCI. Ja miałem tego 1.9 - przez 4 lata było wszystko w porządku, niestety jak się zaczął sypać, to wszystko na raz, łącznie z przeskokiem rozrządu. Dwa Sceniki 2.0 miały wymieniane w trakcie eksploatacji silniki + turbiny (w obydwu padły), 3 z nich zaglądał do serwisu bardzo często z różnymi problemami. W nissanach obrócone panewki. Całą szóstką pozbyliśmy się ich i żaden z nas nie chce wracać już do Renaulta. Kolejną sprawą jest sprzedaż Scenica - ciężkie zadanie, lub jak komuś zależy na czasie, to obniżenie ceny i to znacznie - niestety nie cieszą się one dobra sławą wśród kupujących.

A tak z ciekawości, co się stało z silnikami, że znajomi wymieniali je łącznie z turbinami?

Ja to chyba jednak mam szczęście, w moich francuskich samochodach silniki nigdy się nie psuły, nawet słynny 1.5 chodzi i chodzi....i nic się nie chce zepsuć. Od dzis zaczynam grać w lotto- jestem farciarzem.

 

Blumore: Na temat scenica się nie wypowiadam bo jego miłośnicy mnie zlinczują.

Jednak w Twoim opisie widzę że masz A4 z fał szóstką.

Więc jeśli się z ów A4 przesiądziesz się do scenika, to tak jakbyś zamiast steka jadł suchy chleb, jakbyś zamiast Realu oglądał GKS Bełchatów, lub zamiast ładnej dwudziestki do sypialni zaprosił osiemdziesiątkę (z całym szacunkiem dla pań potrąconych przez rydwan czasu).

A mówiąc bez ogródek to najzwyczajniej chcesz zamienić świetne auto na gów.. 

 

Dobrze mimo wszystko, że jest taka opinia o francuskich samochodach, dzieki hejterom można to to kupić sporo poniżej realnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali, ale czy nie myślałeś o S-maxie lub Galaxy? Kupiłem Galaxy bo w Mondeo było za mało miejsca dla 3 małych ludków - więc wybór padł na auto 7-mio miejscowe. Okazało się jednak, że jest tak duży, że tylne siedzenia mam praktycznie nieużywane :)

 

Seba, posiadam oprócz Audi jeszcze 7-osobowego Chryslera Grand Voyager-a. Ja potrzebuje czegoś trochę większego od A4 (chodzi mi o dzieciaków z tyłu) ale żeby zestaw nie przekraczał z moją przyczepą (DMC 1300) 3,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku posiadam Grand Scenica... i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić.... Jak kupiłem miał przejechane 195tyś, obecny przebieg 210tyś. ....

 

No fatycznie po roku i 15tyś to jest polecenie  :ee:

 

 

Dobrze mimo wszystko, że jest taka opinia o francuskich samochodach, dzieki hejterom można to to kupić sporo poniżej realnej wartości.

 

Ciekaw jestem dlaczego francuzy są tak tanie :niewiem:   przez samą opinie :hmm:

 

 

Od razu powiem że nie jestem uprzedzony, miałem francuzy i nie zarzekam się że kiedyś nie kupie :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za francuzami ciągnie sie zła opinia od wieli wielu lat (częściowo zasłużona) tak samo jak za włoskimi 

do tego ...  

"ford gówno wort"

Będziesz Miał Wydatki

lepiej na wielbładzie niż w hondzie

Królowie wsi, passat i golf TDI D

a na koniec "bez gwiazdy nie ma jazdy" ... ale też MerceDres 

i mamy przegląd rynku :)

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za francuzami ciągnie sie zła opinia od wieli wielu lat (częściowo zasłużona) tak samo jak za włoskimi 

do tego ...  

"ford gówno wort"

Będziesz Miał Wydatki

lepiej na wielbładzie niż w hondzie

Królowie wsi, passat i golf TDI D

a na koniec "bez gwiazdy nie ma jazdy" ... ale też MerceDres 

i mamy przegląd rynku :)

A bo to jest tak jak się czyta głupoty w necie, oczywiście jakieś opinie trzeba poczytać ale jak ktoś w to

potem wierzy jak w święty obrazek to już jest lipa. To jest przeważnie kilka czy kilkadziesiąt opinii a aut jest

o wiele więcej, w dodatku tak naprawdę nikt nie wie w jakich okolicznościach niby te liczne awarie wystąpiły.

Auto należy sobie kupić takie aby wsiadać do niego z przyjemności a nie za karę  ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.