Skocz do zawartości

Scenic grand - czy ktoś posiada taki holownik?


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się to autko po lifcie od 2007 roku i zastanawiam sie nad zakupem.

Jednak w silniku 2.0 disel DMC auta i mojej przyczepy przekracza 3,5 tony o 30 kilogramów.

 

Ktoś ma podobny lub inny silnik? Czy może polecić autko jako holownik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chciał bym Ciebie odwodzić od Scenica, ale....

Wśród znajomych były 4 Sceniki (1,9 CDI Scenic I FL, i  2,0 Scenic II przed FL - 3 sztuki) i dwa Nissany z silnikiem Renault 1,5 DCI. Ja miałem tego 1.9 - przez 4 lata było wszystko w porządku, niestety jak się zaczął sypać, to wszystko na raz, łącznie z przeskokiem rozrządu. Dwa Sceniki 2.0 miały wymieniane w trakcie eksploatacji silniki + turbiny (w obydwu padły), 3 z nich zaglądał do serwisu bardzo często z różnymi problemami. W nissanach obrócone panewki. Całą szóstką pozbyliśmy się ich i żaden z nas nie chce wracać już do Renaulta. Kolejną sprawą jest sprzedaż Scenica - ciężkie zadanie, lub jak komuś zależy na czasie, to obniżenie ceny i to znacznie - niestety nie cieszą się one dobra sławą wśród kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blumore: Na temat scenica się nie wypowiadam bo jego miłośnicy mnie zlinczują.

Jednak w Twoim opisie widzę że masz A4 z fał szóstką.

Więc jeśli się z ów A4 przesiądziesz się do scenika, to tak jakbyś zamiast steka jadł suchy chleb, jakbyś zamiast Realu oglądał GKS Bełchatów, lub zamiast ładnej dwudziestki do sypialni zaprosił osiemdziesiątkę (z całym szacunkiem dla pań potrąconych przez rydwan czasu).

A mówiąc bez ogródek to najzwyczajniej chcesz zamienić świetne auto na gów.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój był 2002, te 2.0 były 2004, 2005 i 2006, a Nissany 2010 lub 2011 r. Tylko, że mój był kupiony jako 4-ro latek, te 2.0 jako 2 i 3 latki a Nissany nówki z salonu. 

 

Żeby nie było, że jestem uprzedzony do marki, to mój brat ma od nowości Clio z 2000 r. 1,2 benzyna i do tej pory jeszcze nie widział poważnej naprawy, oprócz eksploatacji i pierdół, a auto ma już 15 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jasności ... silnik 2,0dci byl w cenicu montowany po 2007 roku i sam silnik jest jendną z bardziej udanych konstrukcji - nie ma nic wspólnego z 1,9dci.

i proszę Cathy nie nazywaj auta gównem ... Miałeś ? jeździłeś? w ogóle siedziałeś w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana spowodowana jest tym, że z tyłu jest za ciasno dla 3 dzieciaków.

Poza tym audica moja jest sztywna niska, żona twierdzi ze to taczka.

Co do tego że to świetne auto to możesz mi  Cathay powiedzieć pod którym względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tata użytkuje Grand Scenica z 2004 r zakupił go w 2007, na dziś ma przejechane prawie 200 tys, auto nie uczestniczyło nawet w zadnej przycierce i może dlatego nie ma z nim żadnych kłopotów, albo to szczęście :]

1,9 D- chyba 122 KM ,

jakies tam pierdoły, pamiętam zgasła deska rozdzielcza, wymiana antenek w drzwiach - 11 letnie auto a mnie nadal kręci jak się zbliżam z kluczykiem to się otwiera a jak oddalam to zamyka :) , w komputerze to można zmienić

w tylnych drzwiach była wymieniana prowadnica szyby

jak pamiętam to jakiś czas temu mechanik wymieniał jakoś powazniej olej czyli chyba odkręcał miskę aby wszystko dokładnie zlać - to niech się fachowcy wypowiedzą , podobno w tych silnikach tak trzeba, w serwisie też coś mówili o tym - nie pamiętam o co dokładnie chodziło ale było więcej roboty niż zazwyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, A4 to taczka w porównaniu ze scenikiem. Szczególnie z grand scenikiem. 2.0 to naprawdę dobre silniki. Poza tym z tyłu będzie wam naprawdę wygodnie. 

Odczucie prędkości jest zupełnie inne niż w A4, no i ceny części zamiennych... to też inna bajka.

Po FL to fajne autko. Usunięto bardzo dużo mankamentów poprzedniej wersji tego auta.

I jeszcze jeden plus - stoliki, schowki i składne tylne siedzenia - to się spodoba dzieciakom !! Mój teraz nie wsiada do auta gdzie nie ma stolika i nie ma gdzie postawić auta, ciastek i całego bufetu niezbędnego do podróży.

Co prawda ja jestem zwolennikiem C4 picasso i grand picasso ale o nowych scenikach słyszałem tylko pozytywne głosy - od tych co nimi jeżdżą a nie o od tych co uważają tylko i wyłącznie silniki TDI za coś godnego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja jestem zwolennikiem C4 picasso i grand picasso

Interesowała by mnie opinia najnowszego modelu grand picasso jak zachowuje się w zestawie z przyczepą.

Z relacji przedstawianych w internecie solo cud miód i orzeszki. Ale też na żywo jakoś taki nieproporcjonalnie wąski sie wydaje... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 D- chyba 122 KM ,

jak pamiętam to jakiś czas temu mechanik wymieniał jakoś powazniej olej czyli chyba odkręcał miskę aby wszystko dokładnie zlać - to niech się fachowcy wypowiedzą , podobno w tych silnikach tak trzeba, w serwisie też coś mówili o tym - nie pamiętam o co dokładnie chodziło ale było więcej roboty niż zazwyczaj

silniki 1.9 przed liftem lubiły przekręcać panewki... mech zapewne ściągał miskę zeby sobaczyć spód silnika - korbowód, panewki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.