Skocz do zawartości

Jak dobrać felgi do przyczepy LMC


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie poradzić w doborze felg do przyczepy kempingowej moich rodzicow LMC 450 z 1998 r.

W ciagu roku wymieniłem dwa razy łożyska na osi z prawej strony i dopiero po drugiej wymianie przyjrzałem sie dokładniej obreczy koła i jestem zmuszony im wymienic bo sa pokrzywione. Opony 185R14C i teraz rozwazam czy nie kupic felg aluminiowych. Mam odsadzenie starej felgii ale pola manewru w nadkolu nie mam za wiele i teraz główkuje jak dobrac te felgii? 

 

czy mógłby mi ktos doradzić gdzie szukac takich felg ?przy czym opony w powyższym rozmiarze chciałbym pozostawic !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem nad czym główkujesz :niewiem:  masz wszystkie parametry wiec dobierasz felgi o takich samych rozmiarach  :ok:  Jeśli chcesz alu to do przyczep są o podwyższonej nośności, są drogie i dostępne tylko w wyspecjalizowanych sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto się przejechać do zakładu z tymi felgami i je naprostować i tyle.

 

a inne felgi - np aluminiowe - dobieraj wg szerokości i ET  posiadanej stalówki. Jeśli stalówki mają np 5,5" ET45 to szukaj aluminiowych w tym samym parametrze. Oczywiście rozstaw śrub i otwór centrujący - to sprawa oczywista. Możesz np. wybrać felgę z ET40 lub 38 przy szerokości 5,5" - będziasz miał odpowiednio 5 lub 8mm koło bardziej wystawione na zewnątrz. Błotnik to powinien ogarnąć.

I szukaj zwykłych felg alumniowych tylko porządnej firmy. Felga porządnej firmy ma taki zapas wytrzymałości że i do przyczepy będzie OK.

Edytowane przez Rudiger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli chcesz kupić tanio aluminiowe felgi to szukaj używanych np. z małych aut dostawczych , czyli mercedes wito , vw t-4 itp. Oczywiście musisz znać wymiary swojej felgi. Najważniejszy wymiar to rozstaw otworów na śruby w feldze , nie może być inny, ET może deko odbiegać od wymiaru i otwór centrujący może być większy ale nie mniejszy , są do tego specjalne pierścienie centrujace w zakupie groszowe sprawy. A wszystkie wymiary i opis oznaczeń felg znajdziesz w internecie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta felga jeszcze jeżdziła .Musisz wziąść suwmiarkę i zmierzyć piastę będziesz miał jeden wymiar z głowy czyli otwór centrujący , połóż felgę na równym tyłem do podłoża i zmierz odległość metrem od podłoża do miejsa w którym felga styka się z piastą  wyjdziei wymiar ET , szerokość zmierz też metrem od rantu do rantu a centymetry przelicz na cale , będziesz miał szerokosć. Ustalić rozstaw śrub proponuję podjechać do wulkanizatora i zmierzyć , jest specjalny przyżąd do tego , tymbardziej bo twoja felga ma rozbite otwory .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy pomógł by mi ktoś w rozszyfrowaniu rozmiaru mojej felgi attachicon.gif20130824_161454.jpg

 

Witam!

To jest felga jednej z najlepszych firm produkujących w tym segmencie (felgi m.in. dla przyczep kempingowych)

Segment felg: "Premium"

wykonanie: stalowa - standard (nie jest wzmocniona)

firma: "Hayes-Lemmerz"

model: 1352

rozmiar: 4,5Jx13

LZ: 5

ML: 67 (lub 63)

LK: 112 (lub 114,3)

ET: 30 (lub 33, ale mało prawdopodobne)

Średnica otworu osadzenia nie jest krytyczna i może być minimalnie większa lub mniejsza (jeśli wejdzie na piastę luźno), ponieważ w tym przypadku nie bierze udziału w centrowaniu koła. Koło jest centrowane nakrętkami. Ważne jest, aby sprawdzić dokładnie kształt gniazda nakrętek mocujących koło.

W tym przypadku przypuszczam, że są sferyczne (nie stożek).

Wymiary ML, LK i ET masz prawdopodobnie te, które podałem, ale należy je sprawdzić, ponieważ są możliwe też warianty zapisane w nawiasach).

Jaki był rozmiar opon na tych felgach i jaka jest DMC przyczepy?

 

PS

Oczywiście mogę się mylić, bo to przecież tylko fotka z widocznym fragmentem felgi, ale będziesz miał już łatwiej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym sie poradzić w doborze felg do przyczepy kempingowej moich rodzicow LMC 450 z 1998 r.

W ciagu roku wymieniłem dwa razy łożyska na osi z prawej strony i dopiero po drugiej wymianie przyjrzałem sie dokładniej obreczy koła i jestem zmuszony im wymienic bo sa pokrzywione. Opony 185R14C i teraz rozwazam czy nie kupic felg aluminiowych. Mam odsadzenie starej felgii ale pola manewru w nadkolu nie mam za wiele i teraz główkuje jak dobrac te felgii? 

 

czy mógłby mi ktos doradzić gdzie szukac takich felg ?przy czym opony w powyższym rozmiarze chciałbym pozostawic !?

Helmut ,   zerknij na tą stronę , wybierz LMC  i masz  http://www.caravanreifen.de/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.