Skocz do zawartości

Niewiadów Serka N126n


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomyślałem ze moze wywindowałbym swój kufer też troche wyżej

No nie wiem... Przesuniesz środek cięzkości go góry. Wiesz jakie są zasady, wszystko co cięzkie dajemy jak najniżej i w miarę możliwości blisko osi. Danie ciężkich rzeczy z tyłu przyczepy spowoduje przesunięcie śrdka ciężkości bardziej do tyłu, czyli biorąc pod uwagę ciężar i ramię od punktu zaczepienia, czyli haka może na zakrętach zrobić się nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem ze moze wywindowałbym swój kufer też troche wyżej

No nie wiem... Przesuniesz środek cięzkości go góry. Wiesz jakie są zasady, wszystko co cięzkie dajemy jak najniżej i w miarę możliwości blisko osi. Danie ciężkich rzeczy z tyłu przyczepy spowoduje przesunięcie śrdka ciężkości bardziej do tyłu, czyli biorąc pod uwagę ciężar i ramię od punktu zaczepienia, czyli haka może na zakrętach zrobić się nieciekawie.

Przecież pisał że wozi tylko rękawice i klucz :?, może kiedyś też zdejme kuferek w celu zamontowania bagażników rowerowych (narazie mam tylko jeden rower :niewiem: ). Powodzenia przy dalszych pracach :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał że wozi tylko rękawice i klucz

To napisał Serek a moja odpowiedź dotyczyła wypowiedzi Rysiaczek`a, bo jeżeli dobrze zrozumiałem to w tym kufrze woziłby 11 kg butlę a to dość dużo, bo waga takiej butli to około 22 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyczepka stoi na wsi w stodole i czeka na sezon :niewiem: . Ostatnio poprawiłem tylko instalacje elektryczną (było zwarcie) i jakieś tam zabiegi kosmetyczne typu zamocowanie lodówki itp. Zostało mi jeszcze uszyć pokrowce na gąbki, no i zastanawiam sie nad wymianą kół (felga +opona) bo te są chyba jeszcze oryginalne. Od chwili zakupu przyczepki był tylko jeden trzy dniowy wyjazd, także myślę że konieczność wszelakich usprawnień będzie wychodziła podczas dalszej eksploatacji.

Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyczepka stoi na wsi w stodole i czeka na sezon :niewiem: . Ostatnio poprawiłem tylko instalacje elektryczną (było zwarcie) i jakieś tam zabiegi kosmetyczne typu zamocowanie lodówki itp. Zostało mi jeszcze uszyć pokrowce na gąbki, no i zastanawiam sie nad wymianą kół (felga +opona) bo te są chyba jeszcze oryginalne. Od chwili zakupu przyczepki był tylko jeden trzy dniowy wyjazd, także myślę że konieczność wszelakich usprawnień będzie wychodziła podczas dalszej eksploatacji.

Pozdrawiam :]

 

fajnie i tego Ci zycze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek a co to za dziura w poszyciu zewnętrznym? Kamieniem jakimś dostałeś?

 

Tomii ona juz była jak przyczepe kupiłem :niewiem: , ale poprzedni własciciel ( starszy Pan) powiedział ze nie pamieta gdzie i kiedy sie to mogło stac , ale najważniejsze ze nie cieknie powiedział. Troche mu nie dowierzałem i sprwdziłem szczelnośc podczas powrotu nia z Krakowa w strugach deszczu po kupnie... i okazało sie ze nie ciekło , jest to tylko wada wpływajaca na estetykę całosci przyczepy , :] ale to sie zmieni juz nie długo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jestem juz po pierwszysch poszukiwaniach rzecz do remontu...

mianowicie byłem narazie tylko w jednym sklepie Castorama... w poszukiwaniach ciekawej i taniej wykładziny na ściany i sufit.

 

W poszukiwaniach pomagał mi zona , ale i jej i mi sie nic zbytnio nie podobało...problem równiez polega na tym ze nie wiem czy zastosowac styropian między sciana, a wykładzinai jak gruby ten styropian...???Myślałem o styropianie 10 mm na cała ściane i sufit a w miejscach gdzie wystepuję wgłębienia ścian zastosować warstwe 20-30 mm..powiem szczerze czy takowy rozmiar jest ...nigdy w sumie sie nie bawile zbytnio ze styropianem ...

 

wracaja do wykładziny..problem czt zastosować na wykładzine z taka warstwą białej gąbeczki czy bez niej cenowo to wygląda dość podobnie ...z jest w cenie około 9 zł , bez około 5,50 zł do 7 zł za metr...

 

szukam orginalnych wyrobów z fabryki Niewiadów ...bardziej rozchodzi sie o kolorystyke , bo to co jest w sklepach z wykładzinami nic mi nie pasuję ...( niebieski kolor jest juz troche obyty ) ...

 

Ps. w sobote bede sie brał mam nadzieje za rozbieranie przyczepy i wtedy sie okaże co i jak w niej wyglada...ale wolałbym nie ruszac płyt podłogowych , tylko zmienic wykładzinę na bardziej wytrzymałą( wieksza scieralnosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracaja do wykładziny..problem czt zastosować na wykładzine z taka warstwą białej gąbeczki czy bez niej

Ta gąbeczka to zawsze trochę ociepli, ale z drugiej strony za parę lat jak się zestarzeje (gąbka oczywiście) to zacznie się sypać. Ja tak miałem w swojej Niewiadce, po podróży wszędzie był taki pył z gąbki, a w ogóle to paskudnie się to wszystko poodklejało i smętnie zwisało ze ścian i sufitu a podkleić się już nie dawało, bo gąbka się kruszyła.Może ściany wykleić zamiast styropianem jakąś gąbką, ale taką "gęstą" jak guma, nie wiem gdzie to kupić, ale chyba w Castoramie , albo Obi powinni mieć, a na to jakiś wykładzinę z materiału. Jak masz cierpliwość i umiejętności to fajnie byłoby na rzepy, żeby można było wyprać. Styropian jest kruchy, więc nie wiem jak go wyprofilować na zagięciach ścian. To takie moje sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko co dom prania , to moze sie nie udac z powodu gabarytów...to jednak jest kawałek sciany i na niej są póki wiec po paru razach mogłoby sie odkształcic... :) , co to zagieć scian , to jak dobrez kojarze Sowawklejał kawałki filcu żeby sie to ładnie układało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepsze zamiast styropianu byłaby wełna mineralna daje ocieplenie i układa się według ściany i nie trzeba kombinować na załamaniach a co do wykładziny to Niewiadów sprzedaje ale trochę drogie, wykładzina na otwierany dach do 126n.( ten duży) 3 lata temu kosztowała około 150 zł. a gdzie sufit i ściany., poniżej 800 zł. chyba nie zejdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy co do cen kapicerki z Niewiadów to zdaje sobie sprawe z jej ceny :) , bardziej rozchodziło mi sie o jakis ciekawy wzór... :) szary kolor odpada, niebieski tez...

 

moze ktos ma pomysł ...cos widział ciekawego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.