Skocz do zawartości

Niewiadów Serka N126n


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na całą przyczepkę kupiłem 30 m i zostało człkiem soporo, myślę że na same ściany powinno ci wystarczy 15m. Najlepiej porozkładaj starą tapicekre i pomierz oczywiście daj pare m zapasu. Możesz też w przybiżeniu pomierzyć ściany i też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja na całą przyczepkę kupiłem 30 m i zostało człkiem soporo, myślę że na same ściany powinno ci wystarczy 15m. Najlepiej porozkładaj starą tapicekre i pomierz oczywiście daj pare m zapasu. Możesz też w przybiżeniu pomierzyć ściany i też będzie dobrze.

 

no tak tez myslałem , a twoje ile kosztowała , bo rozpietosc cenowa jest ogromna...!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś 9zł/m2, najtańsza w leroy-u :) .

 

tak tez widziałem ...ale sa nawet za 4,50 zł za mete, i powiem szczerze ze sie nad taka zastanawiam , bo jest bez tej podklejonej gumy białej...

 

jak jutro bedzie brzydka pogoda to sie wybiore na zakupy po sklepach ...

 

teraz co mam kupic oprócz wykładziny, i nozy do jej cieci...?????

 

pomóżcie stworzyc liste potrzebnych rzeczy zby wykonac wnętrze do niewiadówki...:

Np:

 

1.Wykładzina w ilosci metrów około 30 metrów( lepiej zeby zostało niz miałoby braknąć... :)

2. Noże do ciecia ( lepszego gatunku)

3. ....cdn

 

wasze rady...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasze rady..

Klej

Serek a wiesz jakim klejem będziesz przyklejał?

Inni radzą butaperen-a my 3 lata temu wymienialiśmy tapicerkę na dachu i kleiliśmy ją klejem " polimerowy" .To jest klej ,taki przeżroczysty .Pisze na opakowaniu ,że służy do klejenia glazury,parkietu,mozaiki,kasetonów,płytek polistyrenowych,wykładzin podłogowych dywanowych-do wszelkiego typu podłoża jak:beton,płyty gipsowe,tynk,płyty drewniane,wióry pilśniowe,pażdzierzowe/przepisałam z opakowania/

Ten klej nie śmierdzi tak strasznie jak butapren/prawie wcale nie śmierdzi/ i jest dużo tańszy. My kupowaliśmy go w takim wiaderku chyba 5 litrowym.

Trochę baliśmy się czy na pewno będzie trzymał ,ale minęły 3 lata i nic się nie dzieje.

Znajomy ,który "robił tapicerkę" przed nami i kleił ją butaprenem o mało się nie zatruł smrodem podczas klejenia-w przyczepce jednak jest mało powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasze rady..

Klej

Serek a wiesz jakim klejem będziesz przyklejał?

Inni radzą butaperen-a my 3 lata temu wymienialiśmy tapicerkę na dachu i kleiliśmy ją klejem " polimerowy" .To jest klej ,taki przeżroczysty .Pisze na opakowaniu ,że służy do klejenia glazury,parkietu,mozaiki,kasetonów,płytek polistyrenowych,wykładzin podłogowych dywanowych-do wszelkiego typu podłoża jak:beton,płyty gipsowe,tynk,płyty drewniane,wióry pilśniowe,pażdzierzowe/przepisałam z opakowania/

Ten klej nie śmierdzi tak strasznie jak butapren/prawie wcale nie śmierdzi/ i jest dużo tańszy. My kupowaliśmy go w takim wiaderku chyba 5 litrowym.

Trochę baliśmy się czy na pewno będzie trzymał ,ale minęły 3 lata i nic się nie dzieje.

Znajomy ,który "robił tapicerkę" przed nami i kleił ją butaprenem o mało się nie zatruł smrodem podczas klejenia-w przyczepce jednak jest mało powietrza.

 

no widzisz :) dopisujemy :) " klej polimerowy"

 

ale ma pytanie jaka jest jego konsystencja...??? czy jest trudny w nakładaniu ..??? i czy nakładac na sciane czy wykładzine...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie obawiałem tej bez gumy gdyż myślałem że budapren mi będzie przebijał czy jakoś tak -zresztą myśle żę sie lepiej trzyma. Kleju mi poszło bardzo dużo gdyż kleiłem całopowieżchniowo i jet super.

1 ostrza do noży (i nóż)

2 klej najlepiej w puszkach litrowych

3 pędzle do kleju

4 szpachelka do zdzierania starej gąbki (potem też sie przyda)

5 rozpuszczalnik żeby przetrzeć ściany przed klejeniem

6 metrówka

7 mazak do odrysowywania

8 listwa lub deska co by sie równo cieło

9 Pare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsystencja taka trudna do opisania dosyć gęsta galaretka ,coś jakby guma arabska.

Trochę się ciągnął przy nakładaniu,ale daliśmy radę/robiliśmy z mężem we dwójkę/

Nakładaliśmy szpachelką na sufit i punktowo na wykładzinę.

Dodatkowym plusem tego kleju jest to,że jest przeżroczysty-czyli jak coś się wyciśnie to nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pod deskę Barlinecką,bo pod panel to taka gąbkę się rozwija góra 2mm,daj fotki to sie okaże

 

Niekoniecznie Marek. W domu pod panel kładłem jakąś ekologiczną płytę (wiórową?) ocieplająco/wygłuszającą i tez miała 5mm. Więc różne cuda już mamy do zastosowania.

 

czy ona nie była przypadkiem rozm. mniej wiecej ok.1m na 0,5 m.?

 

 

 

Mniej więcej taka :) Jutro wrzuce fotki co to było dokładnie i jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zapowiedziane fotki. To są kawałki tych płyt, ale może zobrazuje o co mi chodziło. Są dość sztywne, więc pewnie na skosach kolega njoy się namęczył, ale całość wygląda OK :bukiet:

post-39091-imported-f29e5fdf-8476-44e1-8f79-03eefb38b71b_thumb.jpg

post-39091-imported-e4415dd6-115e-4e5a-a9fb-09219186fad6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile metrów musze kupic wykładziny na sciany ....

...????

Tu Sowa może pomóc ,ale jedno jest pewne więcej niż przypuszczasz.Ja na ściany i półki oraz w schowkach i na schowkach poszło 32 m kw (8 m bieżących wykładziny szerokiej na 4m) a tu jeszcze sufit i kawałek ściany tam gdzie ja mam panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile metrów musze kupic wykładziny na sciany ....

...????

Tu Sowa może pomóc ,ale jedno jest pewne więcej niż przypuszczasz.Ja na ściany i półki oraz w schowkach i na schowkach poszło 32 m kw (8 m bieżących wykładziny szerokiej na 4m) a tu jeszcze sufit i kawałek ściany tam gdzie ja mam panele.

 

wezme 40 metrów zawsze sie przyda na wyklejanie schowków itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bież góra 30 m, ja tyle wziąłem wprawdzie schowków nie wyklejałem ale dla babci na całą dużą kuchnie zostało. Grrunt to dobrze pociąć tak aby nie było dużych odpadów. Najpierw wycinaj największe kawałki tzn. sufit itp. , a jakby ci zabrakło (w co nie wierze) to zawsze można dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.