Skocz do zawartości

Niewiadów Serka N126n


Rekomendowane odpowiedzi

Bigl a Ty zastosowałeś jakąś izolację na ściany i sufit..??? bo juz nie pamietam , a nie moge znalezc opisu twojego remontu... :)

 

Podziel sie twoimi pracami na zewnatrz przyczepy , co robiłeś i jak ? ( licze na porady)...

 

mam pewnien pomysł co do tylnich swiateł...ale mam obaw ze bedzie z tym bardzo duzo przeróbek , lae najpierw musze je wogóle przymierzyc jak to sie z całościa przyczepy zgrywa... :)

 

Wczoraj znalazłem chyba to o co mi chodzi (dotyczace wykładziny)na pierwszy rzut oka wygląda normalnie jest dośc cieńka co powinno pomóc przy wyklejamiu w naroznikach, ale powierzchnia na odwrocie jest pokryta białą warstewka 1mm gumy lub czegoś w tym rodzaju , i Pan sprzedający twierdzi ze bardzo dobrze sie kleji ją...

 

całośc wykładziny to moze jakieś 3-4mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie taką wykładziną wyklejałem (najtańszą z takim właśnie gumowanym czymś - specjalnie taką wybrałem z racji klejenia), wszelaką izolacje uznałem za zbędną a i kolor niebieski mi nie przeszkadzał - wiem że jest często spotykany ale to tak jak bym w samochodzie zrywał tapicerke bo wszyscy maja podobną. Wykładzina super się układała i kleiła dlatego mogę ją polecić , no i cena była bardzo przystępna.Cały remont jest opisany na tej stronie w poradach technicznych : http://www.karawaning.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie rozmawiałem z jednym z naszych fanklubowych kolegów który odradza ten własnie typ wykładziny ( jak juz to poleca ta bez tej białej gumy czy co to tam jest ...tylko sama wykładzine ( materiał) twierdzac iz klej po jakims czasie sie trzyma tylko własnie ta białą warstwe gumy a wykładzina i tak odchodzi ( rozwarstwia sie) :) ...

 

został mi podsuniety pomysł zakupu gotowej wykładziny orginalnej Niewiadów na sciany , a jedynie zastosowac coś na sufit innego ... :) koszty troszkę sie zwiększaja , ale może i mniej roboty ...????

 

Bigl jak to nie tajemnica to podaj orientacyjny koszt przeprowadzonego przez ciebie remontu ...moze byc na priw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś około 500 zł (razem z oklejaniem mebli itp.), wykładzine przyklejałem całościowo (tzn, klejem malowałem całą ścianę) i mam nadzieje że się będzie trzymać - narazie bez zmian. Klej to nasz Budapren i myśle że do tego sie nadaje znakomicie. Wcześniej poczytałem troche różne fora i większość stosowała w Niewiadówkach takie same materiały jak ja. Wiesz różnie to bywa, wykładzina się rozwarstwia, gąbka murszeje, panele żółkną itp. jak za 6-7 lat będe musiał robić remont to też dobrze. Ogółnie jestem bardzo zadowolony z efektu i :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś około 500 zł (razem z oklejaniem mebli itp.), wykładzine przyklejałem całościowo (tzn, klejem malowałem całą ścianę) i mam nadzieje że się będzie trzymać - narazie bez zmian. Klej to nasz Budapren i myśle że do tego sie nadaje znakomicie. Wcześniej poczytałem troche różne fora i większość stosowała w Niewiadówkach takie same materiały jak ja. Wiesz różnie to bywa, wykładzina się rozwarstwia, gąbka murszeje, panele żółkną itp. jak za 6-7 lat będe musiał robić remont to też dobrze. Ogółnie jestem bardzo zadowolony z efektu i :) .

 

no i to jest najważniejsze :):)

 

no to koszta miałeś super...a malowałeś z zewnatzr ...pytam bo link sie nie otwiera ( przynajmniej mi!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz nie malowałem, powłoka jeszcze nie jest najgorsza lecz upływ czasu juz widać. Może skopiuj ten link i wklej na górze i pójdzie (u mnie tak działa) : karawaning.com.pl

Pozdrawiam

 

tak russzył :) mój błą..dzieki

 

kończe prace , ale w chwili wolnego w domku ...dokładnie sobie przeczytam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Moi rodzice sobie niewiadówkę sprawili (od naszego kolegi forumowego njoy) i on dość ciekawie rozwiązał ocieplenie. Zastosował izolację taką jaką się kładzie pod panele. Grubość 5mm, a na tą izolację zwykła wykładzina podłogowa. Całość wygląda przyzwoicie i wydaje się solidnie trzymać. Na weekend wrzuce fotki jak to wygląda... może to będzie dobre rozwiązanie? Zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Michał bede czekał ...moze sie spotkam w sobote z Markiem, to zerknie fachowym okiem ..co i jak na ten mój domek na kółkach...

 

Ps. mam juz tylne lampy .... :):)

 

pytanie brzmi kto zgadnie z czego ( jaki pojazd , lub marka :);) )

 

w sobote bede robił przymiarkę i co trzeba przerabiać... ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty szykujesz przyczepę dla siebie czy na sprzedaż? A może przekwalifikowywujesz się (trudne słowo) na serwisanta przyczep? Wielkie brawa za działania remontowo-modernizacyjne.

 

Komandorze :) , no jakbym śmiał sprzedawac, dopiero co mam ja rok i już sprzedawac...ooojjj nie!!! ;) , mam zamiar szczelic jej remoncik i dac jej drugie zycie hehe :) chce zeby była podobna z zewnętrz do nowszego modelu enki( jaskólki) :););) ...

 

mam mały kłopot z wykombinowaniem z czego i jak wykonac baze do tylnych swiateł... moze ktos ma pomysł..????

post-38880-imported-d6488a3e-6ea4-43f2-a19a-c92576420d29_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek ! Widzę że z moją Niewiadka będzie mi wstyd na Zlocie przy Twojej eleganckiej wersji . !

 

Rysiu spokojnie ... remont bedzie trwał jakiś czas i w tym wypadku zlot z moja osoba staje pod wielkim znakiem zapytania... :) , a czy faktycznie bedzie ładnie wyglądała to dopiero na kńcu sie okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pod deskę Barlinecką,bo pod panel to taka gąbkę się rozwija góra 2mm,daj fotki to sie okaże

 

Niekoniecznie Marek. W domu pod panel kładłem jakąś ekologiczną płytę (wiórową?) ocieplająco/wygłuszającą i tez miała 5mm. Więc różne cuda już mamy do zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pod deskę Barlinecką,bo pod panel to taka gąbkę się rozwija góra 2mm,daj fotki to sie okaże

 

Niekoniecznie Marek. W domu pod panel kładłem jakąś ekologiczną płytę (wiórową?) ocieplająco/wygłuszającą i tez miała 5mm. Więc różne cuda już mamy do zastosowania.

 

czy ona nie była przypadkiem rozm. mniej wiecej ok.1m na 0,5 m.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.