Skocz do zawartości

Niewiadów Serka N126n


Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko co dom prania , to moze sie nie udac z powodu gabarytów...to jednak jest kawałek sciany i na niej są póki wiec po paru razach mogłoby sie odkształcic...

Ale ja myślałem, żeby do przyklejonej na stałe gąbki na rzepy przyczepić jakieś ładne obicie, więc ta "szmata" to już dałaby się wyprać normalnie w domu, ale może ten filc to dobry pomysł.

Może lepsze zamiast styropianu byłaby wełna mineralna daje ocieplenie i układa się według ściany
Może teraz jakieś lepsze te wełny robią, ale dawniej miałem trochę kontaktu z tym świństwem i osobiście nie polecam. Wbija się wszędzie i później drapie - koszmar. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Serku jako że na uczelni męczą mnie całkiem dużo jeśli chodzi o inżynierie środowiska wewnętrznego postaram dać Ci rad które są czysto teoretyczne (nie remontowałem Niewiadki więc zdaje sobie sprawę z tego że wprowadzenie w życie tego co powiem może być awykonalne).

 

1. Największe straty ciepła z przyczepki do otoczenia będziesz miał przez powierzchnie poziome a dokładniej przez dach. Mój pomysł na N126 jeśli chcesz żeby można było z niej korzystać w rozszerzonym sezonie od maja do października jest dokładana izolacja dachu i nie podklejanie dachu styropianem (jest duże ryzyko że styropian nie wytrzyma) a na to wykładziną tylko wpuszczenie w laminat w odpowiednie miejsca listewek drewnianych tak aby można było do tego przymocować solidnie wkrętami sklejkę. Przestrzeń między dachem a sklejką wypełnić wełną mineralną lub styropianem (tu też trzeba się zastanowić - wełna może się z biegiem czasu zbić i nie będzie już tak dobrze izolować). Kiedyś na allegro była N126 z zrobionym właśnie tak dachem i myślę że są duże szanse że Marek ma gdzieś zachowane jej fotki.

 

2. Ściany boczne wyklej samą wykładziną. Trochę bałbym się naklejać najpierw styropian a na to wykładzinę - bałbym się że to nie wytrzyma - ja po prostu nie wierze w super kleje :). Jeśli jednak zdecydujesz się na rzeźbienie w styropianie to wybierz ten utwardzony "podłogowy". Pamiętaj że styropian mimo że nie jest trudny do cięcia wcale się tak dobrze nie układa i równo wycina. Często pęka w najmniej właściwym miejscu.

 

3. Podłogi nie odpuszczaj. To również jest powierzchnia pozioma i wypada ją dobrze zaizolować chociaż tu można przyłożyć mniejszą wagę na izolacje ponieważ wymiana ciepła była by w kierunku przeciwnym do naturalnego (wiadome że ciepło wędruje od dołu do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.A może naściany gdzie występują łuki specjalna sklejka którą stosuje się do np.schodów giętych,mebli,modeli statków itp.Wygina się dosłownie na palcu.Dostępne są rózne grubości od 3mm do18mm.POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.A może naściany gdzie występują łuki specjalna sklejka którą stosuje się do np.schodów giętych,mebli,modeli statków itp.Wygina się dosłownie na palcu.Dostępne są rózne grubości od 3mm do18mm.POZDRAWIAM.

 

no a jak to wygląda cenowo ??? może jakiś namiar skąd , gdzie i jak... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy zbytnio z tą izolacją, jak już coś to najlepszym i najtrwalszym sposobem będą materiały z gąbką - kiedyś robiłem se półke do auta to kupiłem takie coś (gąbka około 10mm) w sklepie tapicerskim. Jest to raczej kosztowny zabieg jeżeli chodzi o całą przyczepkę, myśle że taniej będzie kupić ciepły śpiwór :) . Wełne szklaną odradzam kategorycznie gdyż w ogóle nie nadaje sie do oklejania, filc z kolei w razie jakiegoś (nawet drobnego) wycieku będzie trzymał wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że taniej będzie kupić ciepły śpiwór

Najtaniej to kupić farelka jeśli chodzi o to żeby ciepło było. Nie zapominajmy jednak że taka izolacja działa w dwie strony :) i jak na dworze słonko mocno grzeje to też pomaga zachować odpowiedni klimat w środku.

Poza tym ja nie wyobrażam se spania w śpiworze w przyczepie :) - w śpiworze to można w namiocie spać, a w przyczepce to się jak w domu w pościeli śpi ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wygląda to tak;sklejka gr3mm około100zł,4mm około120zl.Grubsze np;6mm cena x2 jak za 3mm czyli około 200zł itd.Można ją kupić we Wrocławiu OKLEINY ZAGŁOBA ul.PUŁAWSKIEGO,MEBLAR ul.KARMELKOWA i chyba wOLEŚNICY nazwy firmy niepamiętam ale w Rybniku lub okolicach musisz szukać w sklepach z naturalnymi okleinami lub dużych składach płyt meblowch.Wymiary125cmx250cm[chyba].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wygląda to tak;sklejka gr3mm około100zł,4mm około120zl.Grubsze np;6mm cena x2 jak za 3mm czyli około 200zł itd.Można ją kupić we Wrocławiu OKLEINY ZAGŁOBA ul.PUŁAWSKIEGO,MEBLAR ul.KARMELKOWA i chyba wOLEŚNICY nazwy firmy niepamiętam ale w Rybniku lub okolicach musisz szukać w sklepach z naturalnymi okleinami lub dużych składach płyt meblowch.Wymiary125cmx250cm[chyba].

 

w takim razie do tanich materiałów to nie należy...ale dzięki bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego BIGL ja pisałem o wełnie MINERALNEJ a nie o macie szklanej a to róznica,wełną wykłada się pod deskami dach od wewnątrz nie wiem jak to się nazywa WŁAŚŃIE NA OCIEPLENIE :)

też gryzie :) , ale mi chodziło głównie o brak możliwości przyklejenia do wełny wykładziny. Wełna raczej sie nie nadaje do przyczepek z laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.