Skocz do zawartości

Gdzie jeszcze coś ciekawego na południu Polski ?


dawidknaus

Rekomendowane odpowiedzi

Inhalt w żaden sposób Cię nie atakuję czy też wyśmiewam, więc nie wiem czemu robisz przytyki o Dominikanie.

Zawsze wjazd do miejscowości niezwykle popularnych turystycznie "boli". Przykład - rowerki trójkołowe w parku w Zakopnym 15 zł za 30 min. Teraz 2 X 15 zł X 1 H = 60 zł za godzinę dla samych dzieciaków. I jak się ta kwota ma do spływu tratwami kótry trwa 2,5 h (chyba) i obejmuje całą rodzinę?

Często jest tak, że jak moja rodzina ma na coś ochotę, a jest to drogie, to nie mówię o tym przed skorzystaniem, żeby o tym nie dyskutować w trakcie... Po fakcie odpowiedź na " "ile zapłaciłeś" jest bardziej akceptowalna :skromny: .

 

Po drugie zawsze pytam jakiś sympatycznych  miejscowych "gdzie tu dobrze zjeść, a nie oglądać obrusy". Za 60-65 zł na 4 osoby zawsze znajdywaliśmy knajpeczkę z obiadem.

 

A o zgaszenie peta można było poprosić pod byle pretekstem (np. mam dziecko z astmą itd...).

 

 

Moja reakcja jest spowodowana jedynie chęcią obrony niezwykle malowniczego i spokojnego regionu, bo ktoś nie zdecyduje się na przyjazd bo jest wyjątkowo drogo. A gdzie jest tanio w takim razie bo na pewno nie nad Bałtykiem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

W Szczawnicy raczej trudno jest odpocząć, bo wielkie tłumy turystów, wszędzie tłoczno, głośno. Do tego wszechobecny w polskich górach smrodek szamba spuszczanego do rzeki. Śmierdzi i odstrasza od ewentualnego pomoczenia nóg w rzeczce. Do tego sama Szczawnica wyraźnie droższa niż np. Sromowce Wyżne.

Moim zdaniem miejsce na odpoczynek kiepskie.

 

Ostatnie 7 lat spędzaliśmy wakacje w Szczawnicy i bliskich okolicach i jakoś nic nie czułem....Moze się coś zmieniło w tym roku...Tym natłokiem turystów żdziwiony nie jestem , popularna miejscowość wypoczynkowa+uzdrowisko, osobiscie polecam. CO do spływu nie byłem i nie zamierzam, dla mnie wątpliwa atrakcja a podziwiać uroki przełomu Dunajca , można również z roweru, ścieżka biegnie obok...Minusem jest brak jakiegokolwiek pola dla przyczepek i kamperów, najbliższe w Krościenku.Polecam Szczawnicę we wrześniu...

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak widać każdy ma inne upodobania odnośnie wypoczynku - i bardzo dobrze. Nie musimy wszyscy jeździć w to samo miejsce.

 

W tym roku byłem w Pieninach nie po raz pierwszy. Podobało mi się, ale nie wszystko. Warto zwiedzić zamki w Niedzicy i Czorsztynie, warto pokąpać się w Jeziorze Czorsztyńskim, bo woda ładna, warto nocować w Sromowcach, warto kupić u bacy koło dolnej tamy naprawdę dobre oscypki (z owczego mleka) i bunc. No i warto pojechać rowerami Drogą Pienińską, a to dopiero przede mną.

Dunajec jest ładną rzeką i w rejonie przełomu na pewno warto nim się przepłynąć - tylko nie koniecznie drogimi tratwami. Gdy będę tam za kilka lat po raz kolejny to pomyślę o kajaku. To byłby lepszy sposób na widoki i kontakt z naturą.

 

Szczawnica długo mnie nie zobaczy, bo niczego atrakcyjnego tam nie widzę dla siebie. Niech jadą inni, którzy te atrakcje dostrzegają. No i najlepiej gdyby nie mieli powonienia, bo bez wątpienia na deptaku wzdłuż rzeczki czuć co kawałek ściekiem.

Ale jest w okolicy kilka fajnych miejsc do których warto wracać. Dla mnie takim miejscem są Sromowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie ? A w którym miejscu?

Nieświadomie wprowadziłem w błąd... :blagac:

 

To chyba jedno:

 

http://www.uandrzeja.szczawnica.net/galeria.htm

 

A to drugie:

 

http://www.uewy.szczawnica.net/galeria.htm#camping

 

Sorry jak kogoś wprowadziłem w błąd...

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na 23 kwietnia 2016 ma być ponad 200-metrowa szarlotka rozdawana dla gości Pienin i kilka rodzajów biegów i parada spływu flisackiego i darmowy koncert Lombardu. Pisało na facebooku, że koncert przy parku linowym...nie kojarzę go w Szczawnicy...na razie tak sygnalizacyjnie wrzucam ten wątek...niech żyją Pieniny. :hmm::gitara::jesc::kawa::winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 darmowy koncert Lombardu

 

Czym organizatorzy będą ludziska przyciągać, jak już stare wygi, w stylu Lombardu, Bajmu, Perfectu czy Lady Panku nie będą w stanie koncertować ???  :hmm:

 

Bo to, co dzisiaj na scenie muzycznej w PL .....   :pad:

 

Niemniej cenna to informacja. Znaczy, że coś się dzieje, wiosna idzie  :yay:  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 23 kwietnia 2016 ma być ponad 200-metrowa szarlotka rozdawana dla gości Pienin i kilka rodzajów biegów i parada spływu flisackiego i darmowy koncert Lombardu. Pisało na facebooku, że koncert przy parku linowym...nie kojarzę go w Szczawnicy...na razie tak sygnalizacyjnie wrzucam ten wątek...niech żyją Pieniny. :hmm::gitara::jesc::kawa::winner:

daj linka do tej informacji bo coś znaleźć nie mogę :oslabiony: a wiecie czy te pola otwarte dla namiotów w kwietniu? tak btw to Pieniny są piękne i chętnie się tam wraca:) szczególnie trasa do Czerwonego Klasztoru :yay:

Edytowane przez qra69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Minusem jest brak jakiegokolwiek pola dla przyczepek i kamperów, najbliższe w Krościenku.Polecam Szczawnicę we wrześniu...

Byłem na majówce w świetnym polu namiotowym w Niedzicy (Polana Sosny). 

 

Natomiast w w tym miejscu stało sporo kamperów więc zakładam że da się bliżej Pienin. 

 

Plusem jest piękna dolina Dunajca - z ścieżką po słowackiej stronie. Zdecydowanie polecam.

Spływ - w mojej ocenie jeśli flisak ma smykałkę i fajnie opowiada - warto. Ale tylko aby go posłuchać.

Oglądanie przyrody ze ścieżki jest lepsze bo można się zatrzymać i oglądać 30cm pstrągi...... eh było ich tyle żebym je gołym patykiem łowił.  

 

post-17700-0-74000600-1463146163_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.