Skocz do zawartości

Chorwacja Zaton - lipiec 2015 - szukamy chętnych


Rekomendowane odpowiedzi

witam wybieramy się z rodzinką 2+2 z okolic Będzina woj. Śląskie do Chorwacji okolice klimatycznego Omiś  w terminie od 01-08-2015 do 15-08-2015 jak ktoś chętny w tym samym terminie to zapraszamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Grecja fajna ale 2000tys.km nie wiem czy dałbym rade pierwszy raz sam z przyczepa:( dystans to nie problem juz byłem we Warnie  ale tylko osobówka i do hotelu a przyczepka nie jechałem tyle nigdy hmm

Masz te same kilometry tylko bez górek , lecisz przez Serbię i Macedonię prawie po płaskim ( w BG masz górki ) . W BG byliśmy w 2010 i 2012 i dojazd jest nieporównywalnie gorszy w porównaniu z Grecją w 2013 , w ubiegłym roku byliśmy w Chorwacji już n-ty raz i wniosek jest jeden jeśli nad ciepłe morze to tylko Grecja ale to jest tylko nasza opinia , każdy ma swoje spostrzeżenia i upodobania i to trzeba uszanować .

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscowość  Duce kemping Galeb pierwszy tydzień a potem się zobaczy

 

Do zwiedzenia Omisa ok ale na dłużej? Tam jest ponoć sporo chłodniejsza woda przez ujście Cetiny, piszę ponoć, ponieważ osobiście nie sprawdziłam ale już kilka osób, które spr. na własnej skórze mi to potwierdziło.

Podczas naszego pobytu na kempingu Dole w Zivogosce przyjechali rodacy właśnie z kemp. Galeb na zwiad i o wiele bardziej im się podobało na naszym kemp. Fajna długa i luźna plaża z otoczaków, na krańcach żwirek, cisza i spokój, sosny piniowe dające cień, przejrzystość wody, jej temperatura, prysznice ze słodką wodą na plaży. Podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji z Galeba. Omis jest dość duży i na tej plaży kupę ludzi również z miasta i przyjezdnych. 

Rozważcie naprawdę Zivogosce Blato 60 km na południe od Omis - tam są 2 sąsiadujące kempingi Dole i Boban. Plaża tylko dla gości kempingu, najbliższe kwatery ze 30 domków  w odległości ok. 300 m ale mają swoją sporą plażę więc nie zajmują już kempingowej, woda czyściutka i cieplutka. Cichutko ale jest gdzie wyjść wieczorem - przez kemping dojdzie się w 5 min. do promenady z knajpkami i do przystani, z której można popłynąć na Hvar, Brać a nawet na Korcule. Jako miejsce wypadowe do zwiedzania środkowej czy południowej Dalmacji to dobra lokalizacja a na odpoczynek od zgiełku jeszcze lepsza. Na miejscu sklep, kawiarnia, restauracja, lody, suveniry, bankomat, wypoż. sprzętów wodnych. W okolicach kemp. Boban intymne mini plażyczki. Widoczki na Hvar, Peljesac a za plecami Biokovo. Hmmm się rozmarzyłam :serducha:  

 

Takie tłumy - I poł. sierpnia czyli najwyższy sezon. Na fotce z prawej widoczna ścieżka, o której wspominałam wyżej.

post-7016-0-06269600-1423743061_thumb.jpg post-7016-0-03991300-1423743063_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia-s dobrze proponuje - w okolicy Zivogosce powinniście lepiej odpocząć. My na Galeba nie wjechaliśmy mimo polowy czerwca - był tam taki ścisk, że za dopłatą bym tam nie jechał. W internecie można też poczytać, że nie dbają za bardzo o czystość łazienek.

 

po szybkim zawróceniu pod bramą Galeba pojechaliśmy na Camping Dole (który wcześniej polecała na innym forum Gusia-s) i się nie zawiedliśmy. Jak tak czytam o tych widoczkach na Hvar, Peljesac i za plecami Biokowo - też się mocno rozmarzyłem i spokojnie mógłbym tam już dzisiaj jechać w ciemno :)

 

w mojej relacji poniżej masz nawet filmik, z widokami z plaży (nasza parcela kilka metrów dalej :) )

 

http://www.nacamping.pl/2013/chorwacja-2013/zivogosce-camping-dole/

 

P.S - łazienki na campie Dole - takie sobie ale czyste przynajmniej w 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S - łazienki na campie Dole - takie sobie ale czyste przynajmniej w 2013r.

 

Eeee, nie narzekaj :D Jedynie budynki sanitarne nie pierwszej nowości ale w kiblach czysto było zawsze i woda gorąca non stop w łazienkach i na zmywakach no i co najważniejsze!  w prysznicach były nawet drzwi!!! na Sv. Duhu na Pagu nie było nawet zasłonek :D

 

Dodam, że tu gdzie jest taka ładna plaża to obszar kemp. Dole, Boban jest na niewielkim klifie - mniej więcej od 0,41 na filmiku, dalej od 1,28 to już zbliżenie na kemp Male Ciste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteście bardzo przekonujący i przemyśle propozycję zważywszy że w omiszu już byłem ale na kwaterach teraz po raz pierwszy jedziemy z przyczepą do Chorwacji a jakie są ceny na kempingu Dole w  Zivogosce Blato ? z ciekawości ? i czy ktoś cię wybiera w wyżej wymienionym terminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jakie są ceny na kempingu Dole w  Zivogosce Blato ? ...

Cennik Dole

Cennik Boban po sąsiedzku.

 

Z przyczepą łatwiej się ustawić na Dole, dużo większy teren i płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie myślę o kempingu galeb w i oczywiście ugościmy swojskim bimberkiem :))

Omiš to przyjemne miasteczko, ale kemping Galeb już nie. To prawdziwy kołchoz, zero intymności, piasek na plaży przereklamowany, twardy jakiś. Woda zimna, teraz wiem dlaczego (patrz: Gusia :) ).

post-12190-0-44094900-1423814430_thumb.jpgpost-12190-0-33843900-1423814490_thumb.jpg

A tak ogólne to na własny użytek stworzyłam regułę: Nie szukaj piaszczystej plaży w Chorwacji, nie warto! Najczęściej jest z nią coś nie tak.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kolego NOWY jak masz na imię i gdzie jedziecie docelowo ?

 

Chyba tam gdzie i Wy :D

 

... no to my sie wybieramy z wami na doczepkę ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.