Skocz do zawartości

CarbonPlast - okna na wymiar


CarbonPlast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Miło również

-nie będę komentował niektórych  opisów....bo znalazłem się tu za namową znajomych, szczęśliwych posiadaczy przyczep i camperków ....

Również nie jestem tu dla wielkich zarobków ,ale nie robię też  za darmo :nono:  ..moje ponad 30 letnie doświadczenie w tworzywach i żywicach jest do

wykorzystania dla Waszego forum ..i chętnie pomogę jeżeli ktoś potrzebuje coś naprawić lub odtworzyć :skromny: .

Odpowiadając na niektóre pytania ;

-zamienniki -są zrobione dokładnie z takiej samej pleksi (PMMA) i tą samą metodą , jak oryginały więc wytrzymałość i trwałość jest taka sama  :]   

zmniejszenie kosztów to tylko i wyłącznie wykorzystanie tej samej formy (przy takich samych wymiarach i wysokości tłoczenia ) :hmm:

jak napisał "HOBBYUSER" przy zrobieniu 1 sztuki jest to typowa manufaktura .chętnie przyjmę zamówienie na 100 sztuk :] (taki żarcik )

swojej pracy mam na kwartał  do przodu więc z nudów nie zginę ..

"TOMII" wyślij mi kilka zdjęc tego uszczerbku na e-maila  :hmm:

"MARAS"więcej konkretów najlepiej podaj tel .na e-maila

.

Pozdrawiam wszystkich :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja dodam tylko z autopsji, że kolega mimo ograniczonego czasu (kto go ma za dużo), chętnie, bezpłatnie udziela drobnych aczkolwiek dla mnie bardzo cennych porad. ;)

Dzięki Boguś :)

witam ja również dziękuje za link ...już działam w temacie uchwytów ...no i to się nazywa miła wymiana info..i pomoc na forum  .pozdrawiam  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie odebrałem mój zderzak z naprawy, jako że na pewno nie dostał bym takiego używanego ( o nowym można zapomnieć) dałem go do naprawy.

Efekt jest super, wszystko naprawione, nowe uchwyty do lampy ( nowa lampa miała w innych miejscach) plus poklejenie i wzmocnienie całości.

Widziałam też naprawę okien do przyczep, jak i wykonanie całkiem nowych, a także umywalki która również została wykonana od podstaw.

Tak więc jeżeli ktoś nie może dostać nowego okna, lub zderzaka to warto oddać go do tej firmy do naprawy, zresztą nie tylko zderzaki z przyczep

mogą być z samochodu, lub połamane lampy samochodowe, generalnie chyba wszystko co jest z plastiku naprawiają lub zrobią od nowa.

Ceny są ustalane do konkretnych uszkodzeń czy  pracy jaką trzeba włożyć w naprawę czy wykonanie nowego elementu, ja mogę powiedzieć że

na pewno za zderzak (nawet używany) musiał bym zapłacić o wiele więcej, a i tak nie wiadomo czy nie wymagał by naprawy.

Tak więc polecam, bo są przypadki że to jedyne wyjście aby coś naprawić czy wykonać od nowa.

Dziękuje :ok:   :ok:   :ok:

 

P.S

Otrzymałem jeszcze próbkę (dwa sklejone plastiki  coś jak na okno) sklejone klejem który stosują

można je połamać ale na pewno nie odkleić od siebie  :] 

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam tak jak napisałem, wszystko zależy od roboty jaką trzeba wykonać,

czy jest to tylko naprawa czy budowa formy i robienie nowego okna, a wiadomo że zrobienie okna nie jest łatwe.

Ale myślę że w niektórych przypadkach jest to jedyne i sensowne rozwiązanie, a uwierz mi że znają się na robocie

bo widziałem kilka rzeczy jakie robią, i na pewno nie znajdziesz wile firm który by się w ogóle podjęły takich robót.

Myślę że nawet robiąc coś od nowa są w stanie zrobić to lepiej niż fabryka, która jak wiadomo niejednokrotnie

oszczędza na jakości, mój zderzak okazał się straszną lipą, wiotki i cieniutki, pewnie gdyby zrobili taki nowy

był by o wiele mocniejszy, ale w w moim przypadku wystarczyła naprawa.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ceny za te dorabiane szyby to KOSMOS !!!  Prędzej sam kupiłbym pleksę i coś zakombinował aniżeli zapłacił około tysiąca (lub ponad) 

To tylko karawaning :-)    ..... a szyby droższe niż do nowej limuzyny he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za te dorabiane szyby to KOSMOS !!!  Prędzej sam kupiłbym pleksę i coś zakombinował aniżeli zapłacił około tysiąca (lub ponad) 

To tylko karawaning :-)    ..... a szyby droższe niż do nowej limuzyny he.

 

niektórzy na budowach wstawiają dyktę , bogatsi nawet czasem na blachę się szarpną  , może szkoda kombinować z pleksą 

 

na szczęście nie wszyscy chcą naprawy robić byle było tanio i byle jak  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu zatelefonowałem do tej firmy aby dowiedzieć się ile musiałbym zapłacić za umywalkę do mojej przyczepy (stara była pęknięta) i cena którą mi podano była spora. Myślę że logiczne jest że przy produkcji jednej sztuki (wymiaru jaki potrzebowałem nigdy nie robili) cena musi być wysoka bo trzeba wszysto przygotować od zera. Nową umywalkę kupiłem na aukcji za ok 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, praktycznie jestem zdecydowany skorzystać z usług tej firmy, z tym że ze względu na czas wykonania usługi (od 10 do 30 dni)oraz formalności z ubezpieczycielem będę to robił po powrocie z urlopu, lub pod koniec lata...

zapewne w tym wątku będę informował o postępach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Na Langoszach rozkleiło mi się przednie okno.

Wczoraj dzwoniłem do firmy dzisiaj jadę zawieźć okno i zobaczymy jaki będzie efekt.

Owszem , ktoś powie że można by to skleić samemu. Ja wolę to jednak oddać w ręce fachowca, który

wie dokładnie co i czym kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem szybę. Trochę to niestety trwało ( trudności obiektywne ) 

Na powrót ze zlotu zabezpieczyłem okno srebrną taśmą, no i to była nie najlepsza decyzja.

Po odlepieniu taśmy zostało od cholery kleju i resztek tej taśmy na oknie.

Cena no cóż może i nie mała, ale do strawienia. Ja jestem zadowolony a czas pokaże jak się

będzie trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejona szyba raz jeszcze.

Wczoraj dosyć pospieszny odbiór no i euforia , że gotowe troszkę zaćmiła rozsądek.

Może po kolei.

po przyjeździe z Langoszy tel do firmy. ustalenia tel. koszt 150- 200 zł.

Po zawiezieniu szyby 150 zł.

Za dwa dni informacja tel. że aplikacja malowana na wewnętrznej szybie kruszy się.

Propozycja- zmywamy ją i zrobimy nową aplikację na zewnątrz. Bo jak się szybę sklei to już na amen a 

nikt chyba by nie chciał aby pomiędzy szybami były jakieś paprochy nie do usunięcie.

Potem jeszcze jeden tel. że tylko górna aplikacja się kruszy a reszta jest ok.

Propozycja- zmywamy tylko górę i tylko górę malujemy.

Praktycznie wyraziłem zgodę na wszelkie sugestie kogoś kto zna się na tym lepiej.

Na zasadzie Pan robi żeby było super a ja za to płacę.

Efekt:

Szyba w oryginale podmalowana na bokach na szaro.

Teraz pomalowana na biało. Niestety aż razi w oczy.

Górna aplikacja też na biało na dodatek po mojemu nieestetycznie zakończona.

Och, żeby ją jakimś łukiem w rogach zakończyć. To może tak by się nie odróżniała.

No a gdyby tak pomalować boki i  zrobić aplikację w podobie do oryginalnej barwy????

Widać to zadanie przerosło wykonawcę.

Wierzę, że efekt klejenia będzie dobry to jednak podstawa. Widziałem próbki klejenia i 

tu dałbym piątkę.

Cena za tę robotę 250 zł.

 Wkleję fotki szyby od zewnątrz i od wewnątrz.

fakt jak okno zamknięte to uszczelka zasłania drugą stronę.

Przyznam szczerze, że po reklamie i fotkach ich robót. spodziewałem się 

czegoś więcej.

Zresztą każdy może sobie ocenić sam. Nie polecam i nie odradzam korzystania z 

usług tej firmy.

post-8267-0-92431500-1465299464_thumb.jpg

post-8267-0-49411000-1465299500_thumb.jpg

post-8267-0-51336000-1465299519_thumb.jpg

post-8267-0-90655100-1465299804_thumb.jpg

post-8267-0-25799800-1465299823_thumb.jpg

post-8267-0-02466900-1465299841_thumb.jpg

post-8267-0-61966400-1465299864_thumb.jpg

post-8267-0-92155200-1465299892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.