Skocz do zawartości

CarbonPlast - okna na wymiar


CarbonPlast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Może wrzuć orientacyjne ceny takich okien. Chodzi o rząd wielkości, bo na stronie nie ma nic o cenach. Napisz coś więcej o oknach, czy są dwuwarstwowe, klejone, czy robisz jednowarstwowe, wypukłe, płaskie, identyczne jak fabryczne, z wentylkami, bez wentylków ? Jak wygląda możliwość dorabiania innych elementów plastikowych w przyczepach : osłony schowków, ozdobne "zderzaki" itd. ? Takie hasłowe wrzucenie oferty to trochę mało, warto trochę się postarać. A co ważne, jakie upusty, bo reklamujesz się za darmo na dość popularnym Forum karawaningowym ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szyby dorabiam od podstaw (model + forma + tłoczenie + wiercenie otworów + sklejanie dwuwarstwowych)

Możemy dorobić szyby na dowolny wymiar, nie ma odnośnie tego żadnych ograniczeń.

 

Cena zależy od wielkości okna (tworzywo to nowy pleksiglas, uchwyty biorę z okna klienta):

 

Okno dwuwarstwowe (wymiary do 540mm x 900mm) około (wymoderowano na prośbę użytkownika - czekamy na post z aktualnymi cenami) zł

Okno dwuwarstwowe (wymiary do 700mm x 1050mm) około (wymoderowano na prośbę użytkownika - czekamy na post z aktualnymi cenami) zł

 

 

Kolor - bezbarwne lub w brązie (jak na zdjęciach). Praktycznie nie różnią się od fabrycznych.

Co do pozostałych części z tworzyw to np. na podstawie lewej strony dorobię prawą.

Popękane, połamane części mogę pospawać, pokleić lub dorobić nowe przez tłoczenie tak jak okna :)

 

Kontakt:

CarbonPlast.eu

ul.Wolności 104

41-500 Chorzów

tel.690 422 462

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Cieszy fakt, że istnieje na naszym, rodzimym rynku firma o takim profilu działalności.
To bardzo duży plus, zwłaszcza, jak czytam opis możliwych do wykonania procesów, jednak na tym się mój zachwyt kończy.
Gdy przeczytałem przykładowe ceny wykonania typowych "zamienników", to szeroko otworzyłem oczy ze zdumienia :look: .
Proponowana cena za zamiennik szyby (podkreślam - samej szyby) jest dużo wyższa, niż oryginalnego, całego okna.
Nie znam się zbytnio na tworzywach, ale nie jestem też przekonany, czy parametry fizyczne całego zamiennika będą dokładnie takie, jak oryginału :hmm:
Z przykrością muszę stwierdzić, że moim zdaniem jest to usługa dla osób, które nie mają już innego wyjścia, np. z jakichś powodów nie mogą liczyć na znalezienie oryginału, a szkoda. Jestem przekonany, że przy rozsądnie skalkulowanej cenie, firma mogła by liczyć na spore zainteresowanie ze strony karawaningowców.
IMHO
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przypadek taki że tylko zewnętrzna "szyba" ma uszczerbek. Czy wiąże się to z robieniem nowej szyby od podstaw czy np. dorabiamy tylko nową zewnętrzną szybę, a część wewnętrzna zostaje stara? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

 

Mam też pytanie . Czy istnieje możliwość wykonania otwieranej kompletnej klapy do zabudowy ale o nieregularnych kształtach.  Coś takiego jak klapa inspekcyjna pokazana na fotce. A wymiary to około 250 X 220 .

P.S uchwytów ,zawiasów i zamknięcia nie posiadam.

post-208-0-16894700-1423616150_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było żadnych wątpliwości - nie mam nic wspólnego z tą firmą, ale zabawię się w adwokata diabła.

Siłą rzeczy jest to manufaktura wykonująca konkretny produkt pod konkretne zamówienie. Za każdym razem tak jakby był to prototyp. Nie znam kompletnie technologii, ale pracuję na podobnych zasadach w zupełnie innej branży - mogę sobie tylko wyobrazić, że za każdym razem należy wykonać cały proces technologiczny od nowa pod konkretne zamówienie (projekt, forma do wtrysku, itp). Nigdy nie da się konkurować cenowo z produkcją seryjną i tak jak napisałeś Krzysztof - siłą rzeczy w tym przypadku jest to i IMHO zawsze będzie, raczej koło ratunkowe dla osób które mają budkę rzadką i dla której dostęp do części jest ograniczony lub wręcz niemożliwy. A ceny na pewno w jakimś stopniu dają się negocjować i rynek też je zweryfikuje - bo każdy chce mieć co robić ;)

 

W przyszłości nadzieja w drukarkach 3d - sami sobie drukniemy odpowiednią część i to jeszcze w bajeranckim kolorze  :fuck:  :yay:

 

Z dwojga złego wolę żeby taka firma istniała na rynku i była droga niż żeby jej nie było. Życzę sukcesów :)

Edytowane przez Hobbyuser (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę - nie znam się na tej produkcji - że formy nie są jednorazowe i tutaj widzę zmniejszenie kosztów. Są one wysokie, ale dobrze, że taki producent jest, bo gdy nóż na gardle to jest ratunek. Tomekk pytał o upusty za - jak napisał - reklamę.

Powodzenia

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

 

Mam też pytanie . Czy istnieje możliwość wykonania otwieranej kompletnej klapy do zabudowy ale o nieregularnych kształtach.  Coś takiego jak klapa inspekcyjna pokazana na fotce. A wymiary to około 250 X 220 .

P.S uchwytów ,zawiasów i zamknięcia nie posiadam.

 

http://www.dema-alu.pl/pages/display/2- tu robią różne klapy i okna też - zapytaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dema-alu.pl/pages/display/2- tu robią różne klapy i okna też - zapytaj 

Dzięki chris_66  , :ok: przeczytałem ofertę  i wynika z niej ,że ramka klapy wykonana jest z profila alu . A dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak tworzywo jako drzwiczki i ramka .  

Adres przyda się napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chris_66  , :ok: przeczytałem ofertę  i wynika z niej ,że ramka klapy wykonana jest z profila alu . A dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak tworzywo jako drzwiczki i ramka .  

Adres przyda się napewno.

 

plastikowe to chyba z demontażu tylko znajdziesz , nikt ci nie zrobi ramki bo koszty za duże na jedną sztukę 

z oknami to pewnie łatwiej bo robisz formę i na gorąco kładziesz poliwęglan czy plexę i wyciskasz kształt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.