Skocz do zawartości

Rejestracja amerykańskiego za szerokiego kampera


LoneTux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nietypowe pytanie, ale może ktoś z Was się orientuje.

Finalizuję zakup amerykańskiego kampera, zastanawiam się tylko czy polscy urzędnicy nie będą mieli problemu jeżeli byłby za szeroki o centymetr ?

Dopuszczalna szerokość pojazdów w Polsce (i UE) to obecnie 2,55m, a kamper wedle danych producenta ma 101 cali, czyli 2,565 metra.

Czy będzie z tym jakiś problem ? A jeżeli tak, czy da się jakoś załatwić rejestrację czegoś takiego na drodze wyjątku czy czegoś podobnego ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez LoneTux (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pewnie, nic to nie wniesie do sprawy, ale...
może najpierw odwiedź WK albo stację diagnostyczną, pokaż im papiery (zakładam że jakieś już masz) i u nich dopytuj się o takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby auto zarejestrować najpierw musi ono spełniać warunki techniczne dopuszczające pojazd do ruchu a odpowiednia szerokość jest takim warunkiem. 

Samochody z USA często nie spełniają wymogów europejskich i bez przeróbek nie przejdą u nas badania technicznego. Nie tylko szerokość - światła i kierunki również (inne ustawienie reflektorów, kolory i nie tylko).

Do rejestracji potrzebny też będzie DR z USA i jeśli tam będzie inna szerokość to nie wiem czy diagnosta wystawi zaświadczenie dopuszczające do ruchu. Po coś te 2,55 wymyślono. No chyba, że "po odpowiednich przeróbkach" - auto w imadło albo młoteczkiem i zejść do 2,55  :D

 

Kolega wyżej dobrze poradził - kierunek diagnosta, no chyba, że tu się jakiś objawi :).

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada.

1) Nie chwalić się problemem.

2) Poczytać na forum np. Chryslera itp. jak się rejestruje auto sprowadzone za Stanów. Nie ma przecież znaczenia, że to kamper.

3) Na przeglądzie nie pokazywać danych z USA odnośnie wymiarów. Pokaż dow. rej. i inne wymagane papiery, ale bez danych. Diagnosta sam jest będzie ustalał, a niemal żaden nie zmierzy auta.

4) Gdyby w pkt. 3 była wtopa i jednak diagnosta przyczepi się do szerokości to ... jedziesz do innego diagnosty (nie ma co się wykłócać).

 

Uzupełnij profil skąd jesteś. Jeśli blisko mnie to Ci podpowiem dokąd pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada.

1) Nie chwalić się problemem.

2) Poczytać na forum np. Chryslera itp. jak się rejestruje auto sprowadzone za Stanów. Nie ma przecież znaczenia, że to kamper.

3) Na przeglądzie nie pokazywać danych z USA odnośnie wymiarów. Pokaż dow. rej. i inne wymagane papiery, ale bez danych. Diagnosta sam jest będzie ustalał, a niemal żaden nie zmierzy auta.

4) Gdyby w pkt. 3 była wtopa i jednak diagnosta przyczepi się do szerokości to ... jedziesz do innego diagnosty (nie ma co się wykłócać).

 

Uzupełnij profil skąd jesteś. Jeśli blisko mnie to Ci podpowiem dokąd pojechać.

Super, dzięki za rady kolego, sam bym na pewno nie wpadł.

 

Pozdrawiam

 

 

No chyba, że "po odpowiednich przeróbkach" - auto w imadło albo młoteczkiem i zejść do 2,55  :D

 

To też jest pomysł, dzięki.

Edytowane przez LoneTux (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz zarejstrujesz, bo wczesniej to bron Cie Boze to pokazesz zdjecia?, bo takiego to jeszcze tu nie bylo sprzeta :slina:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz zarejstrujesz, bo wczesniej to bron Cie Boze to pokazesz zdjecia?, bo takiego to jeszcze tu nie bylo sprzeta :slina:

 

Spoko. Nie lubię się chwalić, ale skoro ktoś ma taką potrzebę, to chętnie się podzielę :)

 

Przeróbek będzie w nim tyle (choćby na dzień dobry sam generator - przeróbka na 230V + baterie + UPS etc), że będzie trochę do pokazywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwic się o szerokość, hm i tu zaczyna sie problem . Diagnosta wypisując dokumenty tzw .DIP umieszcza w nim wszelakie dane techniczne pojazdu w tym wymiary. Więc musi go pomierzyć.  2,55 m bez lusterek 

 

Moja rada.

1) Nie chwalić się problemem.

2) Poczytać na forum np. Chryslera itp. jak się rejestruje auto sprowadzone za Stanów. Nie ma przecież znaczenia, że to kamper.

3) Na przeglądzie nie pokazywać danych z USA odnośnie wymiarów. Pokaż dow. rej. i inne wymagane papiery, ale bez danych. Diagnosta sam jest będzie ustalał, a niemal żaden nie zmierzy auta.

4) Gdyby w pkt. 3 była wtopa i jednak diagnosta przyczepi się do szerokości to ... jedziesz do innego diagnosty (nie ma co się wykłócać).

 

Uzupełnij profil skąd jesteś. Jeśli blisko mnie to Ci podpowiem dokąd pojechać.

 

1) Problem sam wyjdzie przy pomiarach

2) Rejestracja pojazdu ze Stanów wygląda podobnie jak europejczyka

3) W dokumentach USA nie ma wymiarów i innch danych technicznych, diagnosta nie zauważy  :hmm:  :ph34r:  a skąd weźnie wymiar ? 

4) Tez rozwiązanie oby sie udało  :jump:

 

 Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co Kolegi straszyc za bardzo, to tylko kwestia 1,5 cm, szczegolnie ostatnie zdanie kolegi Inhalta wiele wyjasnia, taki mamy glupi kraj, ze trzeba sobie z nim umiec radzic...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, bo piszesz ze wg. danych producenta 101 cali czyli 2,565, a czy ty go mierzyłeś w rzeczywistości? a jak tak to ile Ci wyszło. Piszę o tym dlatego bo moja przyczepa wg danych producenta ma 2,19cm szerokości i jak bym nie mierzył to w rzeczywistości wychodzi w najszerszym miejscu 2.17cm. Może u Ciebie rzeczywisty pomiar okaże się ze się zmieścisz w 2.55cm, czego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, bo piszesz ze wg. danych producenta 101 cali czyli 2,565, a czy ty go mierzyłeś w rzeczywistości? a jak tak to ile Ci wyszło. Piszę o tym dlatego bo moja przyczepa wg danych producenta ma 2,19cm szerokości i jak bym nie mierzył to w rzeczywistości wychodzi w najszerszym miejscu 2.17cm. Może u Ciebie rzeczywisty pomiar okaże się ze się zmieścisz w 2.55cm, czego Ci życzę.

I chyba ten wariant będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.