Skocz do zawartości

Zimowe Włochy nie na narty - Grado, Padwa, Parma


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzając się do rozpoczęcia tematu, przejrzałam wpis forumowicza, w którym objechał cały kraj równo i aż się we mnie wszystko zatrzęsło. A to z tego względu, że zakochałam się w Italii absolutnie przy pierwszej wizytą, utwierdzając się w swojej miłości z każdą kolejną.

 

Póki co, "najniżej" byliśmy w Rzymie, więc o Kalabrii nie wiem nic z własnego doświadczenia, czytałam za to, że jeśli chcemy jechać na plażę, to tam.

 

Północne Włochy pod względem plażowania są takie sobie, piasek raczej szary, pełno wiary, morze za ciepłe. Ale nie za plaże kocha się ten kraj. Kocha się go za ociekające przepiękną architekturą miasta. Za Toskanię (trzeba zjechać z autostrady, żeby zobaczyć cokolwiek), za wino, za jedzenie, za Alpy i Dolomity. Za głośne gadanie i piękne kobiety (pisze to kobieta:)). Za espresso o poranku.

 

Padwa, Florencja, Rzym, Parma, Werona, Wenecja, Burano, Murano, Cinque Terre - no przecież palce lizać. Nie wiem, jak ślepym trzeba być, żeby nie dostrzec ich piękna.

 

Może kolega forumowicz był w złym okresie, może nalezy do gatunku tych ludzi, którzy przyciągają do siebie złe rzeczy, bo sporo takich. A narzekać na rytm dnia Włochów, to jak narzekać na to, że w Ameryce jest dzień, kiedy u nas jest noc. Podróże dlatego są takie fascynujące, że zmienia się nie tylko krajobraz wokół nas, często na o wiele piękniejszy niż mamy w Polsce, ale zmieniamy również nawyki i jemy kolację wtedy, kiedy jedzą ją tubylcy. Ot, i tyle.

 

Spędziliśmy we Włoszech przełom "roków";) 2014 i 2015  - byliśmy w Padwie, Parmie, Grado i Cinque Terre.

Pierwszą  część relacji, zdjęcia i filmik znajdziecie pod linkiem:

 

http://www.dreamsonwheels.pl/zawsze-chodzi-o-slonce-grado-padwa-parma/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................

Za głośne gadanie i piękne kobiety (pisze to kobieta:)). Za espresso o poranku.

..............................

Zaraz się ktoś odezwie że spać nie dają: idą takie świtem bladym po ciepłe bułeczki rodzinie na śniadanko- i głośno śpiewają mówiąc :]

Dla takich wrażeń to ja wstaję razem z nimi (jak tam jestem).

Kocham ich za to że są dla siebie mili- nikt nie minie drugiego bez powitania, uśmiechu i dobrego słowa o poranku.

Ale cóż- tam nawet psy mniej zajadle szczekają niż u nas :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy piękne są i basta :tuk:

 

 

 

 

 

Padwa, Florencja, Rzym, Parma, Werona, Wenecja, Burano, Murano, Cinque Terre - no przecież palce lizać. Nie wiem, jak ślepym trzeba być, żeby nie dostrzec ich piękna.

 

 

Przynajmnie połowę z tych miesc odwiedziłem i zgadzam się w 105 % :ok:


Obejrzałem teraz Wasz filmik. Kto go nie objrzał - musi obowiązkowo. Rewelacja !!!! Zazdraszczam Wam strasznie :slina:

 

Ale czemu nigdzie nie napsaliscie, że byliscie w Salzburgu zimą ?? Tam jest pięknie !!!! No i żadnych zdjęć z przejazdu przez Alpy ... nieładnie .... :nono:

 

A Cinque Terre na Nowy Rok - coś fantastycznego :]

 

Gratuluję wspaniałej przygody. Dajcie więcej zdjęć, najlepiej na Forum :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan ale przecież DreamsOnWheels nie jest zainteresowana(y) umieszczaniem czegokolwiek na forum, tylko promocją swojej strony.

 

 

A jaki w tym cel? :hmm:  Reklam tam żadnych nie widziłem.... inni tez prowadzą jakies blogi, czy coś tam... :hmm:

 

Moze niech sam zainteresowany sie wypowie ?

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.