Skocz do zawartości

Z Niemiec do Wloch przez Szwajcarie


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku miesiacach braku porozumienia doszlismy z mezem do porozumienia i w tym roku znowu do Wloch.  :]

Do tej pory jezdilismy przez Monachium, Salzburg, Villach ale w tym roku chcemy zaczac od Gardasee kilka dni a potem nizej. Pokazuje mi trase przez Szwajcarie. Nie jechalismy jeszcze z tej strony i nie wiem czego sie spodiewac.

Zestaw dosc ciezki wagowo

MB 211 (320) + Tabbert 540 dlugi i okolo 1700kg

 

Macie jakies doswiadczenia z ta trasa?

 

 

https://www.google.de/maps/dir/76297+Stutensee+-+Blankenloch,+Stutensee/Residenza+Belvedere,+Strada+del+Roccolo,+37017+Lazise+VR,+Italien/@47.2319722,7.4969392,7z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x4797a7ebce1f705b:0x231defa7136badca!2m2!1d8.474718!2d49.071585!1m5!1m1!1s0x4781ee2e41092995:0xe36a37d1aecbeb83!2m2!1d10.72302!2d45.479121!3e0!5i1

Edytowane przez wydra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nas z Monachium najszybciej przez przez Insbruck, Brennerautobahn i zaraz jestesmy na Garda.

z Karlsruhe moze byc inaczej.

ale widze na mapie dwie trasy , ta niebieska po prawej nie prowadzi przez Szwajcarie tylko Niemcy, Austrie. i wlasnie ta bym wybral.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nas z Monachium najszybciej przez przez Insbruck, Brennerautobahn i zaraz jestesmy na Garda.

z Karlsruhe moze byc inaczej.

ale widze na mapie dwie trasy , ta niebieska po prawej nie prowadzi przez Szwajcarie tylko Niemcy, Austrie. i wlasnie ta bym wybral.

pozdrawiam

Wniskuje, ze jechal juz kolega przez Insbruck

Raczej wiekszosc omija ta trase z przyczepa. Czy faktycznie jest taka ciezka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiacach braku porozumienia doszlismy z mezem do porozumienia i w tym roku znowu do Wloch.  :]

Do tej pory jezdilismy przez Monachium, Salzburg, Villach ale w tym roku chcemy zaczac od Gardasee kilka dni a potem nizej. Pokazuje mi trase przez Szwajcarie. Nie jechalismy jeszcze z tej strony i nie wiem czego sie spodiewac.

Zestaw dosc ciezki wagowo

MB 211 (320) + Tabbert 540 dlugi i okolo 1700kg

 

Macie jakies doswiadczenia z ta trasa?

 

 

https://www.google.de/maps/dir/76297+Stutensee+-+Blankenloch,+Stutensee/Residenza+Belvedere,+Strada+del+Roccolo,+37017+Lazise+VR,+Italien/@47.2319722,7.4969392,7z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x4797a7ebce1f705b:0x231defa7136badca!2m2!1d8.474718!2d49.071585!1m5!1m1!1s0x4781ee2e41092995:0xe36a37d1aecbeb83!2m2!1d10.72302!2d45.479121!3e0!5i1

 

Widziałem twoją  trase przez Freiburg? Ta trasa jest w miare optymalna ale miedzy godz. 12.00 a 18.00 w dni robocze pomiedzy Basel a Luzern maks obciążona i w sezonie strasznie zakorkowane lub wystepuje takie spowolnienie ruchu ze 10-15 km na godz. trzeba pokonac 50 km. Dalej poruszanie się tą droga to fantastyczne widoki , troche wzniesien, zakretów  i nie zapominac o tunelach. Jeden dosyc dlugi. Pamietac o winiecie na Szwajcarie ale jest taniutka. Jak zapewne wiesz ta droga z Karlsruhe na Freiburg ma w miare duża przepustowosc wiec i sama jazda jest OK.  Acha pamietac o parkingach w Szwajcarii ! - w ciagu dnia maks postój 2 godz miedzy godz. 8 rano a 22 wieczorem. W nocy mozna spac w przyczepie ale tylko do 8 rano.

 

Trasa przez Innsbruck  obierajac kierunek przez Ulm, Memmingen i skrót na Innsbruck przez Górny Tirol to - przepraszam za słowa "samobóistwo" Masz tam takie zakrety i wzniesienia - nachylenia drogi po 18% ( kilka razy bez przyczepy jechałem ) Ponadto od Fussen masz prawie do Innsbrucka ograniczenie 50 km/h a w miedzyczasie co chwile ograniczenia do 30 km/h. jazda tą trasa traci swoją przyjemnośc z podrózowania. Nalezy pamietac , że w okolicach Nassereith mozna trafic na śnieg w maju w górnych czesciach drogi. Stad widac tam całoroczne znaki mówiące , że bez "Ohne Winterausrustung"  dalsza jazda zabroniona !!!!!!!!!!  Ale Widoki Cudne !  Ta droga to jest test hamulców dla holownika!

Osobiście nie polecam tej trasy z przyczepą kempingowa.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jechalem z przyczepa gdyz posiadam od roku, natomiast kilka lat temu jechalismy razem ze znajomymi ktorzy mieli przyczepe i zadnych trudnosci nie zauwazylem,przede wszystkim non stop autostrada. moze jest sporo zakretow i przewyzszen ale nie wyobrazam sobie by przez Szwajcarie bylo lepiej. poczekalbym jednak niech sie wypowiedza bardziej doswiadczeni w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagnąłem się z budką od Gardy do Monachium (przez Insbruck oczywiscie) i jezda bezproblemowa :ok: Od Insbrucku na zachód wydają mi sie większe wywijasy ale moge się mylić bo wtedy byłem solo i "po kątach" objeżdzaliśmy by oko nacieszyć (docelowo Bodeńskie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagnąłem się z budką od Gardy do Monachium (przez Insbruck oczywiscie) i jezda bezproblemowa :ok: Od Insbrucku na zachód wydają mi sie większe wywijasy ale moge się mylić bo wtedy byłem solo i "po kątach" objeżdzaliśmy by oko nacieszyć (docelowo Bodeńskie) ;)

Nie mylic drogi którą wskazała kolezanka "Wydra" z droga Munchen-Innsbruck- Feldkirch (przez Arlberg tunnel) lub Munchen-Innsbruck-Bolzano we Włoszech.

Bo o tej co mowi kolezanka "Wydra" dopiero w Innsbrucku wjeżdża na autostrade.

 

Z kolei droga przez Innsbruck w kierunku na Feldkirch i dalej Bodensee to sama przyjemnośc podrózowania. Przejazd platny 9 € przez Arlberg tunnel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twoją  trase przez Freiburg? Ta trasa jest w miare optymalna ale miedzy godz. 12.00 a 18.00 w dni robocze pomiedzy Basel a Luzern maks obciążona i w sezonie strasznie zakorkowane lub wystepuje takie spowolnienie ruchu ze 10-15 km na godz. trzeba pokonac 50 km. Dalej poruszanie się tą droga to fantastyczne widoki , troche wzniesien, zakretów  i nie zapominac o tunelach. Jeden dosyc dlugi. Pamietac o winiecie na Szwajcarie ale jest taniutka. Jak zapewne wiesz ta droga z Karlsruhe na Freiburg ma w miare duża przepustowosc wiec i sama jazda jest OK.  Acha pamietac o parkingach w Szwajcarii ! - w ciagu dnia maks postój 2 godz miedzy godz. 8 rano a 22 wieczorem. W nocy mozna spac w przyczepie ale tylko do 8 rano.

 

Trasa przez Innsbruck  obierajac kierunek przez Ulm, Memmingen i skrót na Innsbruck przez Górny Tirol to - przepraszam za słowa "samobóistwo" Masz tam takie zakrety i wzniesienia - nachylenia drogi po 18% ( kilka razy bez przyczepy jechałem ) Ponadto od Fussen masz prawie do Innsbrucka ograniczenie 50 km/h a w miedzyczasie co chwile ograniczenia do 30 km/h. jazda tą trasa traci swoją przyjemnośc z podrózowania. Nalezy pamietac , że w okolicach Nassereith mozna trafic na śnieg w maju w górnych czesciach drogi. Stad widac tam całoroczne znaki mówiące , że bez "Ohne Winterausrustung"  dalsza jazda zabroniona !!!!!!!!!!  Ale Widoki Cudne !  Ta droga to jest test hamulców dla holownika!

Osobiście nie polecam tej trasy z przyczepą kempingowa.

Winieta szwajcarska kosztuje 40 CHF na rok, nie ma innych winiet.

Pamiętaj, że kupuje się jedną winietę na samochód i jedną na przyczepę, czyli razem 80 franków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się do Legolandu w okolice Augsburga a później przez Memmingen, Feldkirch, Innsbruck w okolice La Spezia. Trasę planuję tak jak pisze Helmut w większości autostradami przez Arlberg tunel. Może wychodzi drożej bo kilometry i koszty tuneli i autostrad ale na pewno szybciej a i na paliwie zaoszczędzę bo część autostrady z górki więc spalanie mniejsze. Myślę, że w sumie wiele drożej nie będzie a komfort jazdy większy i nie muszę się martwić, że mnie ktoś z suszarką dopadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winieta szwajcarska kosztuje 40 CHF na rok, nie ma innych winiet.

Pamiętaj, że kupuje się jedną winietę na samochód i jedną na przyczepę, czyli razem 80 franków

 

Widzisz, Szwajcaria to "biedny"  :blagac: kraj wiec winiety sa tanie, Polska- kraj Najjasniejszej Rzeczypospolitej  jest tak "bogaty", że tylko jeden przejazd autostrada A2 w poprzek naszego ukochanego kraju i masz caloroczna winiete Szwajcarską.  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Szwajcaria to "biedny"  :blagac: kraj wiec winiety sa tanie, Polska- kraj Najjasniejszej Rzeczypospolitej  jest tak "bogaty", że tylko jeden przejazd autostrada A2 w poprzek naszego ukochanego kraju i masz caloroczna winiete Szwajcarską.  :hmm:

 

Mnie bardziej chodziło o to, aby zwrócić uwagę, że winiety kupuje się na każdy pojazd - i holownik i przyczepę.

O cenie winiet, przejazdów i innych opłat nie dyskutuję, są jakie są i trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Austrię, obok Insburcka, jechaliśmy dwa lata temu i musieliśmy się co jakiś czas zatrzymywać, żeby ostudzić hamulce (kamperem, wcale nie starym).

Przez Szwajcarię jechaliśmy w tym roku, w styczniu - piękna, malownicza trasa, autostrady, tunele. Nie ma takich przewyższeń jak na trasie austriackiej, nie ma takich zakrętów, jest po prostu wygodniej i przez to bezpieczniej.

 

A cenowo - w Austrii płaci się i za winietkę, i za przejechanie kilku tuneli na tej trasie. Nie pamiętam kwot.

 


no i  szwajcarzy strzelaja fotki nawet za przekroczenie predkosci o 5km/h . takze sumujac moze wyjsc duzo drozej :)

Przekroczenie szybkości na autostradzie jadąc z przyczepą? Serio?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy na autostradzie czy nie , auto z przyczepa w wiekszosci krajow  moze 80km/h chyba ze jest w dowodzie przyczepy 100 km/h,

ja przekraczam namietnie :) moja jest do 100 km/h a ja cisne 110. a i widzialem takich bohaterow co bez plakietki 100 walili 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.