Skocz do zawartości

Butla na gaz 5kg


Rekomendowane odpowiedzi

W weekend kupiłem w Castoramie butlę 3 kg do przyczepy. Cena była atrakcyjna. Dziś dzwoniłem do Gaspolu i do Shella w celu napełnienia. Dowiedziałem się, że napełnianie takich butli jest w Polsce zabronione i możliwa jest tylko ich wymiana.

 

Niezupełnie tak. Dotyczy to butli powyżej 5kg, a więc praktycznie 11 i więcej kilogramowych.

 

Akubit ja pytałem o butle 3 kg, a nie większe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie dzwoniłem do punktu nabijania butli turystycznych i facet powiedział, że nie ma żadnych ograniczeń w nabijaniu butli. Jeżeli butla jest legalizowana to mogę ją nabijać. Jeżeli nie jest to oni również prowadzą legalizację takich butli. Trwa to max okoó 1 miesiąca, ponieważ jakaś inna firma przyjeżdża do nich raz na miesiąc i zabiera je do legalizacji. Jak się ma stare czewone butle to również je przemalują zgodnie z obecnymi wymaganiami. Nie wierzę, że robią to bez wymaganych zezwoleń, bo jest to chyba w tej chwili jedyna taka firma na terenie Krakowa i bodajże pierwszy zakład wykonującu instalacje LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do punktu nabijania butli turystycznych i facet powiedział, że nie ma żadnych ograniczeń w nabijaniu butli. Jeżeli butla jest legalizowana to mogę ją nabijać.

 

Do 5kg włącznie - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie: :) A może wejdzie Wam ta nowa z BP = 11kg??? Ona jest trochę mniejsza od klasycznej stalowej. :) Widać ile w niej gazu ( gołym okiem), no i sam gaz jest lepszy, bo wypala się w butli cały nie mówiąz o wadze całości. Ostatnio boleśnie doświadczyłem, że pomimo pozornie chlupiącego gazu wewnątrz - butla stalowa była pusta - stąd decyzja o wymianie na BP-kompozytowa. Do tego już nie trzeba jak kiedyś męczyć się z reduktorami - za dwie dychy można mieć oryginał do kupienia na BP firmowych.

Mało tego , taką butlę mozna położyć !!! Może wtedy wejdzie?

Pozdarwiam.

 

PS. Na zdjeciu obok relatywanie małego, walizkowego agregatu

post-38768-imported-38987093-6b6d-40ab-9703-fd1ecc6858b4_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ( do poziomowego, niezależnego stosowania butli) właśnie służą nowsze reduktory o mniejszym Kpa ( około 30) stosowane w nowszych butlach BP. A widziałeś jak mają butle położone np. sztaplarki w np. Castoramie czy Makro? - waśnie w poziomie :) .

NIe chcę się tutaj jednak wypowiadać na 100% autorytatywnie bo ze mnie nie gazowiec, ale swoje widziałem :) - może Tomii masz rację, ale w najbliższy piątek już mam wyjazd z przyczepą na tydzień - więc sprawdzę to na własnej skórze.

Póki co wiem, że klasyczne, stalowe butle fałszują "odczyt" poziomu gazu. Nie jest prawdą, że np. poziom zamarznietej części butli to poziom gazu...oj to nie prawda... :)

Pozdrawiam.

 

PS: Na zdjęciu jeszcze moja stara butla stalowa BP z wyraźnie zaznaczonym"poziomem" gazu ,ale faktycznie okazłao się,że go już nie ma...czego boleśnie doświadczyłem zimą w Niemczech... Oczywiście chodzi o te gazy cięższe.

post-38770-imported-985ef32e-0790-45f1-9d3a-4bced599769a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jak mają butle położone np. sztaplarki w np. Castoramie czy Makro? - waśnie w poziomie .
Do napędu wózków widłowych używa się gazu w stanie ciekłym a butle w nich stosowane są inne (syfonowe) niż te w zastosowaniach grzewczych stosujących fazę lotną gazu.
wyraźnie zaznaczonym"poziomem" gazu ,ale faktycznie okazłao się,że go już nie ma...czego boleśnie doświadczyłem zimą w Niemczech.
Po prostu pozostał w niej sam butan który ze względu na dość wysoką temp. odparowywania (przejścia w fazę lotną) przy niskich temperaturach pozostaje w butli. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ( do poziomowego, niezależnego stosowania butli) właśnie służą nowsze reduktory o mniejszym Kpa ( około 30) stosowane w nowszych butlach BP

Producent podaje takie informacje? Nie chodzi mi o ciśnienie tylko o specyfikację tych reduktorów.

 

A widziałeś jak mają butle położone np. sztaplarki w np. Castoramie czy Makro? - waśnie w poziomie :) .

O tym już Radek napisał.

 

więc sprawdzę to na własnej skórze.

No może lepiej nie eksperymentuj :). Poza tym nawet jak nic Ci się nie stanie przy używaniu butli w poziomej pozycji to nie będzie to dowodem na to że tak można postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.