Skocz do zawartości

Butla na gaz 5kg


Rekomendowane odpowiedzi

Robson73, piterssss,

nie mylcie nielegalnego napełniania butli gazem dla chęci zysku z przestrzeganiem przepisów. Jest to nielegalne !!!

http://www.straz.gsi.pl/uwaga/butle_gaz.html

http://www.gaspol.pl/print_news.php?lang=pl&nid=165&cnid=2

mimo zakazu napełniania butli stacje LPG będą je napełniać bo mają z tego kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem że to nielegalne, ale co mam zrobić , wyrżnąć dzióre w kamperze? czy szukać po wioskach firmy która mi napełni tą butle legalnie, jedna w promieniu 100km :bukiet:

to jakas paranoja, skora ktoś robi zabudowe pod takie butle, to sądze ze są one ogólnododtępne za granicą, dlatego chore przepisy utrudniające życie normalnym ludziom mam sorry conajmniej w poważniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można legalnie tylko musisz znaleźć punkt napełniania butli u mnie jest i napełniają wszystkie na miejscu od 0,5 do 11.Chyba 2,5 zł litr gazu ,ale zawory ,uszczelki maja oprócz napełnienia sprawdzą aby bummm nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można legalnie tylko musisz znaleźć punkt napełniania butli u mnie jest i napełniają wszystkie na miejscu od 0,5 do 11.Chyba 2,5 zł litr gazu ,ale zawory ,uszczelki maja oprócz napełnienia sprawdzą aby bummm nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson73,

napełniam swoje butle i nie będę ich wymieniał.

Nie będę wąchał zaschniętych buraczków i zasmażanej cebulki która komuś upadła na butlę a następnie oddał ją do wymiany. W jednym punkcie napełniam butle od kilku lat i będę dalej tak robił.

Proponuje Tobie zakupić butlę 5 kg a to czy będziesz ja napełniał czy wymieniał decyzje pozostawiam Tobie.

Napisałem, że proceder napełniania butli na stacjach LPG jest nielegalny i to dlatego koledze petkowi nadmieniłem, że prześlę mu na priv lokalizacje stacji (w naszej okolicy) a nie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nielegalne, ale co mam zrobić , wyrżnąć dzióre w kamperze?

 

Nie, butla zrobi to sama.

 

dlatego chore przepisy utrudniające życie normalnym ludziom mam sorry conajmniej w poważniu :bukiet:

 

Normalni ludzie to ci, którzy napełniają butle w przeznaczonych do tego miejscach. Ten "głupi" przepis został wprowadzony dlatego, że co roku kilka - kilkanaście domów w Polsce kończyło swój żywot wraz z właścicielami dzięki uprzejmości panów nalewaczy na stacjach LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson73, Ale dlaczego chcesz nabijać nielegalnie. Przecież są punkty gdzie legalnie nabija sie butle turystyczne. Nie wiem gdzie u Ciebie są takie firmy, ale na pewno w tak dużym mieście coś się znajdzie. Być może tutaj , zapytaj http://www.hadex-gaz.com.pl/ To jest firma z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie rozumiemy się, nowe butle napełnie w stacji do tego przeznaczonej, to nie problem, ale co mam zrobić jak skończy mi się gaz gdzieś na głębokiej wsi w lesie? a w takie miejsca głównie jeżdze :bukiet: , mam wtedy szukać punktu najczęściej jednego w duzym mieście, zapewne w promieniu nie mniejszym niż 100km, wtedy skorzystam ze stacji LPG bez zastanowienia i świadomością swojej głupoty :lol:

Co do sprawdzenia na stacji napełniania takiej legalnej, w Poznaniu przynajmniej, nik niczego nie sprawdza, uszczelki, zaworu, pan Henio napełnia i do kasy, wiem bo jakiś czas temu napełniałem takie butle 2kg, nie jestem też antytalentem technicznym i widze bądż czyje, bądż woda z mydełkiem i wiem że jest szczelne, w zaworku i butli liczba elementów jest dość ograniczona i nie jest to raczej bardzo skomplikowane? czyba ze jest coś o czym nie wiem?

Porównanie do wybuchających domów jest dość przesadzone, moim zdaniem większość wypadków jest spowodowana niechlujstwem użytkowników, a nie sposobem napełniania butli, no chyba że przelewają gaz w kuchni nad palnikem :-] . Pozdrawiam gazowników :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyba ze jest coś o czym nie wiem?

 

Dokładnie tak! :bukiet:

 

Główną przyczyną wybuchania butli nie jest nieszczelność a jej przepełnienie, o czym ani Ty, ani żaden z domorosłych napełniaczy nie wie i nie jest w stanie tego sprawdzić, bo do tego trzeba mieć dokładną wagę i wiedzę, której na stacji LPG, ani w wiejskiej chałupie nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moje przyczepie też jest miejsce na 2 butle 5kg. Próbowałem to przerobić ale niestety się nie udało - nie mieszczą się w dziobie. Z zakupem butli 5 kg faktycznie nie ma problemu (najbliższa Castorama) z napełnieniem w większym mieście też raczej nie. Problem zaczyna się na wakacjach - skończył mi się gaz w Łebie w trakcie gotowania obiadu :bukiet:. Straciłem pół dnia na poszukiwania gazu w Łebie. 5ki nie da się wymienić (nie było ich nigdzie w Łebie), napełnić też legalnie nigdzie się nie udało. Oczywiście znalazł się ktoś uprzejmy kto wskazał miejsca gdzie dostarczyć butlę i odebrać ją za kilka godzin.

 

Jedynym rozwiązaniem jest posiadanie rezerwy 3kg, która pozwoli przetrwać jak skończy się gaz. Szkoda, że 5 nie są popularne. Liczę na to, że BP wprowadzi do oferty niższe butle kompozytowe (Adi pokazywał, że na zachodzie już są) wtedy będzie można wymieniać je ka każdej BP. No i nie trzeba się stresować stanem butli bo widziałem, że są po napełnieniu plombowane, foliowane, czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Ja pisałem że nabijam na WSI w okolicach IZBICY są wymiany ale też nabijają jak pisałem a problem z przepełnieniem rozwiązują w następujący sposób gdy przez odpowietrznik zaczyna lecić gaz na tym konczą nabijanie i jest tyle ile być powinno bo sprawdzałem chyba że nabijasz u nie uczciwego czlowieka.I na tej wsi można za kaucją wypożyczyć butlę 11 kg. stoi przy przyczepie przykryta czymś co by odbijało promienie słoneczne i po problemie i tak od paru lat do tego stopnie że już kausji nie biorą za wypożyczenie a oprócz tego mam 5 kg. na rezerwę gdy skonczy się gaz w 11 kg. na czas przywieżienia drugiej. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napełniając swoją butlę na stacji LPG stawiam ją na wadze przy dystrybutorze.

 

Rozumiem, że waga jest o właściwej dokładności, legalizowana, są tam również urządzenia do kontroli szczelności, do odsysania nadmiaru gazu przy przepełnieniu, a personel jest wykwalifikowany do napełniania i postępowania w sytuacjach awaryjnych i ma po temu odpowiednie środki. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.