Skocz do zawartości

Nietypowa przyczepa, jak zrobić ściany ultra lekkie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, przyczepą moja ma rant w planach jak w dużym fiacie, wiec naturalnie mi było robić szybę jak w autach. Izolacja szyby daje rade paruje nawet jak nie ma nikogo w środku wiec w przyczepie jest cieplej. Wentylacja - uchylny waszej, na dzień okno 1 plus drzwi dzielone na góra dół otwierane 2 częściowe. Żaden poliwęglan by się nie sprawdzil podam wam przykład szyba przednia szerokość 160cm wysokość 75cm co proponujecie lepszego od plastiku który przy nawet (wymijanie) 110-130km na godzinę by nie wpadł do środka.Bez szans nic innego nie jest tak wytrzymałe.

Panowie wiem ze tyle wam w niesmak ze nie stosuje się do zasad firm ala hobby ale mojej przyczepę technicznie bliżej do samochodu czy łodzi podwodnej niż do większości przyczep :) jednym wyznacznikiem jest dla mnie airstream podoba konstrukcja jednak tak okna są dzielone na małe powierzchnie ramkami, wiec jak najbardziej plastik się siedzi sprawdzi te ramki tez ja wzmacniają. U mnie wygląda to jak konstrukcja samochodu 6okien

1. Przednie 160x75

2. Tyle 160x 70

3. Bok przód prawy 120x50

4. Bok przód lewy 120x50

5. Środek 100x50

6. Tyl 50x30

 

Wiec jest tego od licha i nic nie podejdzie z przyczep gotowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkopuję temat, scianki lekkie niby gotowe a jednak, dla osób które nie znają wątku:

 

Blacha aluminiowa pod spodem styropian w konstrukcje i do konstrukcji mocowany materiał HIPS (takie pleksi z reklam)

 

Teraz wpadłem na pomysł by jednak trochę to ulepszyć, ponieważ blacha się rusza na autostradzie, więc ten styropian trzeba przykleić by blacha nie pracowała.

Drugi problem to przez to chyba właśnie że nie jest przyklejony styropian tylko jest szczelina między blachą a styropianem skrapla się woda, minimalnie ale jednak.

 

Proszę o radę jak zrobić to dobrze

Mój plan jest taki (z tego co poczytałem o docieplaniu garażów blaszanych :P)

 

Plan A (droższy)

 

1. Pianka niskoprężna świetnie klei styropian

2. Zamiast styropianu dać XPS (polistyren ekstrudowany) bardziej twardy, mniej wchłania wodę

 

lub Plan B (tańszy)

1. klej do korka 

2. Korek pod panele 2 mm 

3. Lekko pianki i styropian

 

 

Co radzicie? by nie skraplało się i usztywniło blachę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta pianka słabo trzyma się gładkich powierzchni.

Kolejne warstwy ściany powinny być ze sobą jednolicie sklejone bez pustych przestrzeni aby zapobiec skraplaniu-co już zauważyłeś. Powierzchnie powinny być smarowane klejem po całości. Tani klej do styropianu, aluminium i drewna to temat przewijający się na forum przy remontach i nikt chyba nie znalazł idealnego rozwiązania.

Ja bym kombinował z żywicą epoksydową, nie rozpuszcza styropianu, na jej bazie są robione wszystkie super kleje typu poxipol itp. Bardzo ważne są proporcje utwardzacz-żywica, bo inaczej nie zżeluje

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta pianka słabo trzyma się gładkich powierzchni.

Kolejne warstwy ściany powinny być ze sobą jednolicie sklejone bez pustych przestrzeni aby zapobiec skraplaniu-co już zauważyłeś. Powierzchnie powinny być smarowane klejem po całości. Tani klej do styropianu, aluminium i drewna to temat przewijający się na forum przy remontach i nikt chyba nie znalazł idealnego rozwiązania.

Ja bym kombinował z żywicą epoksydową, nie rozpuszcza styropianu, na jej bazie są robione wszystkie super kleje typu poxipol itp. Bardzo ważne są proporcje utwardzacz-żywica, bo inaczej nie zżeluje

Sprawdziłem jeszcze i na pewno neutralny dla styropianu jest "epidian 5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a czy ktoś myślał jeszcze o czymś takim (przed styropianem np. xps)

przykleić natryskowo  folie np. aluminiowe przez całą przyczepę.

 

FOLIA PAROIZOLACYJNA

 

 

Folie paroizolacyjne stanowią barierę izolacyjną dla pary wodnej znajdującej się w środku budynku. Chroni one przed zjawiskiem skraplania się pary wodnej z wewnątrz budynku podczas zetknięcia się elementem o odpowiednio niższej temperaturze (czyli zmiana stanu lotnego w stan ciekły). Punkt w którym następuję taka zmiana, nazywamy punktem rosy.

Folie paroizolacyjne chronią przed powstawaniem pleśni, grzybów a także gniciem konstrukcji drewnianej. Najbardziej znaną funkcją tych folii jest zapobieganie zawilgoceniu materiału izolacyjnego.

Wraz z współpracującymi z nami fachowcami zwracamy uwagę na bardzo ważne zagadnienie - folie paroizolacyjne muszą być bezwzględnie sklejone na zakładkach i łączenianiach z murem a wszelkie przejścia muszą być dokładnie uszczelnione. Tylko wtedy folie spełniają swoją podstawową funkcję - budują szczelną barierę dla pary wodnej.

Folie paroizolacyjne można podzielić na 4 podstawowe kategorie:

  • Paroizolacje z polietylenu PE - Najtańsze, popularne i skuteczne. Dostępne są folie polietylenowe barwione na żółto, oraz folie białe dodatkowo zbrojone siatką
  • Paroizolacje z ekranem aluminiowym - folie paroszczelne z dodatkową powłoką metalizowaną, która odbija promieniowanie podczerwone i wspomagają izolację cieplną
  • Paroizolacje aktywne - szczególnie polecane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, posiadają zdolność magazynowania nadmiaru wilgoci i oddawania jej w czasie. Zapobiegają efektowi torby foliowej. Do stosowania wyłącznie w połączeniu z membranami dachowymi
  • Paroizolacje termoizolacyjne - ekrany paroszczelne nazywane także: izolacje refleksyjne lub refleksyjne izolacje termiczne. Paroizolacje te wykorzystują zjawisko odbicia promieni cieplnych od aluminium do stworzenia także skutecznych termoizolacji
  • Taśmy do folii paroizolacyjnych - Należy pamiętać o sklejeniu folii paroizolacyjnej na zakładkach, połączeniach z murem i w miejscach uszkodzeń montażowych. Uszkodzona lub dziurawa paroizolacja nie spełnia swojej podstawowej funkcji - nie jest szczelna.
  • Akcesoria do folii paroizolacyjnych - Przydatne kołnierze do rur, puszki instalacyjne do folii paroszczelnych a także inne akcesoria.

PRZYDATNE PORADY

Poniżej prezentujemy praktyczne poradniki stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń naszej wykwalifikowanej kadry oraz garść porad współpracujących z nami dekarzy dzięki ich uprzejmości.


myślałem o czymś nie drogim np. coś takiego http://folnet.pl/towar/strotex-90-al lub http://folnet.pl/towar/strotex-150-al

wychodzi to do 100 - 200 zł za rolkę 1,5x 50m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesław, trwałe i mocne sklejenie ze sobą warstw ścian usztywni zdecydowanie całą budę, budowlane rozwiązania zostaw budowlańcom. Nie bez powodu konstrukcja przyczep jest taka jaka jest od kilkudziesięciu lat, więc skorzystaj z tego rozwiązania. Znów muszę napisać słowa krytyki, ale po profesjonalnej renowacji aluminium, wstawiłeś szkło, a teraz chcesz pchać między ściany folie budowlaną, co następne? Papa na dach? Wylewka samopoziomująca? :]

 

P. S. Po usztywnieniu budy może się okazać że okna plexi/poliwęglan dadzą radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W Czechach tego typu przyczepki są bardzo popularne

Były , głównie ze względu na brak innej opcji jak zbudowanie jej własnoręcznie wg planów, i prostą konstrukcję z nitowanych blach. Bo produkcji nie było.

Po pobycie w takim wynalazku i wypiciu paru piw zdecydowanie nie chciałbym tego mieć i mieszkać w tym.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były , głównie ze względu na brak innej opcji jak zbudowanie jej własnoręcznie wg planów, i prostą konstrukcję z nitowanych blach. Bo produkcji nie było.

Wysłane z mojego Tapatalka

3 lata temu kiedy byłem na ich jakimś kempie to mnóstwo takich było :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ze śląska
 
Pod koniec zeszłego roku stałem sie posiadaczem projektu Wenzla  czyli czeskiej przyczepy  pospolicie zwanej " PONORKA" 
20171119_131231.thumb.jpg.7cad77ccd75c22f7a46547e5bc2fb2a1.jpg
20171119_131249.thumb.jpg.86c5a0d2f9c9c8e096c500c1c79d149e.jpg
20171119_131301.thumb.jpg.e204468df02f95c7dd6dbc855299a04a.jpg
Fajnie że masz ochotę ją reanimować. Trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej wszystkim!

Dawno mnie nie było,  przyczepa zrobiła 4 tyś KM po kraju :)

@chris_66 To nie jest wynalazek, to genialna przyczepa, szkoda że nie miałeś okazji jej ciągnąć to byś nigdy nie wrócił do normalnej. Kiedy ta przyczepa stoi fakt, jest zaprojektowana "minimalistycznie" ale areodynamika tej przyczepy rekompensuje wszystkie braki wygód. Rzeszów-Gdańsk musiałem patrzeć czy mam przyczepę bo płynie dzięki niezależnemu zawieszeniu i wadze 650 kg oraz tym że jest wąska zalewie 198cm szerokości.

 

@maciejkos Cały czas nie dajesz mi spokoju za wmontowanie szyb 4mm :P a Ja uważam że to dobry wybór to właśnie usztywniło całą konstrukcje i zrobiło z tego jedną całość.

Przyznam Ci rację w kwestii 1m który muszę poprawić, ponieważ Cię nie posłuchałem lewy bok przód, dostaje ogromny podmuch przy rozmijaniu się z TIRami, szczególnie przy ponad 140km/h  :D Alu+Styropian (szczelina 1 mm) + HIPS 0,3 mm pracują. Tutaj muszę odcinek pod oknem 1m wmocnić to pianką i sklejką lotniczą, bo po prostu mini wgniecenia robi.

Poza tym Lekki HIPS biały zrobił robotę.

Co do moich pytań o styropian XPS  albo ten wzmocniony (wylewka) to nie jest "kombinowanie" @maciejkos Tylko właśnie tak jest oryginalnie w tej przyczepie, to że inni 40 lat jakoś robią, nie ma tu żadnego znaczenia. Zmieniając zwykły styropian na utwardzany (którego w latach 80 nie było) wzmocni poszycie,  konstrukcję się nie martwię jest zrobiona solidniej niż większość tego co jeździ u Nas.

@tomash44 Hej jak idzie remont?

 

Poniżej podzielę się zdjęciami z tamtego roku, obecnie:

- przyciemnione szyby na czarno,

- zabudowa kuchni - biała

- szare tapicerki

- alu felgi zamiast stalówek

- 14 zamiast 13 z dużym balonem 85 dla podwyższenia i wyrównania z moją Toyotką

 

WP_20170623_12_47_32_Rich_LI.thumb.jpg.af884e4c9adff7770b6a341549c90b72.jpgWP_20170623_12_47_13_Rich_LI.thumb.jpg.86ac7c508abf8c5260803060292df83c.jpg

WP_20170623_12_48_25_Rich_LI.jpg

WP_20170802_18_49_32_Pro_LI.jpg

WP_20170802_18_52_54_Pro_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to robi wrażenie. "Ponorka" jak airstream (kolor), drzwi wejściowe jak w Gullwingu albo DeLorean-ie. A całość bardziej "podchodzi" pod jakiegoś rzadko spotykanego Kip-a.

Z Kip-em 34 mi się jakoś kojarzy, pokrajcowanym właśnie ze srebrnym DeLoreanem DMC-12. Nie ma tu ani nuty drwiny, takie pierwsze skojarzenia z wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.