Skocz do zawartości

może ktoś zna jakieś tansze źródło okien ? producent w PL ?


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw chciałbym przywitać wszystkich bo jestem tutaj nowy.

 

Chciałbym was podpytać czy w naszym kraju jest jakiś producent okien do campingów, albo sklep z czymś w miarę tanim ?

Bo puki co znalazłem tylko Niewiadów ceny super ale u nich nie specjalnie jest wybór. Katalogi Dometica itp znam, szukam tańszej alternatywy.

 

Generalnie to interesuje mnie źródło okien najlepiej odsuwanych ale nowych i w cenach takich bardziej polskich.

W tej chwili szukam wymiaru koło 900...1200x400.500.

Buduje coś sobie i nie chce popełnić tego błędu co już kiedyś zrobiłem że kupiłem element używany w okazyjnej cenie .. i było super do puki się nie zepsuł a potem to już nie było możliwości zdobycia zamiennika i trzeba było wszystko przerabiać.

 

Nie wierzę że w PL nie ma innego producenta tylko nie umiem pewnie znaleźć.

 

Może ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałbym przywitać wszystkich bo jestem tutaj nowy.

 

Chciałbym was podpytać czy w naszym kraju jest jakiś producent okien do campingów, albo sklep z czymś w miarę tanim ?

Bo puki co znalazłem tylko Niewiadów ceny super ale u nich nie specjalnie jest wybór. Katalogi Dometica itp znam, szukam tańszej alternatywy.

 

Generalnie to interesuje mnie źródło okien najlepiej odsuwanych ale nowych i w cenach takich bardziej polskich.

W tej chwili szukam wymiaru koło 900...1200x400.500.

Buduje coś sobie i nie chce popełnić tego błędu co już kiedyś zrobiłem że kupiłem element używany w okazyjnej cenie .. i było super do puki się nie zepsuł a potem to już nie było możliwości zdobycia zamiennika i trzeba było wszystko przerabiać.

 

Nie wierzę że w PL nie ma innego producenta tylko nie umiem pewnie znaleźć.

 

Może ktoś coś podpowie?

 

producenta okien i klap znajdziesz na http://www.dema-alu.pl/pages/display/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenta okien i klap znajdziesz na http://www.dema-alu.pl/pages/display/2

To są okna z jedną szybą, nadające się raczej do autobusu lub przyczepy towarowej niż do przyczepy kempingowej lub kampera. Nie ma możliwości odchylenia, a tylko przesunięcia szyby. Ponadto patrząc na ceny producenta, to chyba lepiej kupić oryginalne nowe szyby przeznaczone do sprzętu karawaningowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są prawie takie same jak tych niemieckich tyle że te w PLN a tamte w EUR ... to przemawia na tak

 

przesuwanie jak najbardziej mi wystarcza i nawet jest to zaleta

pojedyncza szyba nie jest też dużym problemem w moim zastosowaniu bo całość nie jest też mocno docieplona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto Ci powiedział, że karawaning jest tani?

Niestety, okien tanio nie kupisz a główny dostawca to allegro.pl Szukaj u tych co maja jakieś części do budek (nawet jak okna nie wystawiają). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz, ja nie mówię że to ma być tanie po prostu jak barszcz albo za pół darmo ale na rynku wszystko można kupić drogo dopłacając za znaczek producenta albo w sensownej cenie. Są sytuacje gdzie produkt zrobiony w pl idzie do de tam walną swoje naklejki i tuv i wraca do nas 5 razy drożnej... zakładam że jesteście tu na bieżąco i coś podpowiecie.

 

To tak jakbym miał kupować zmywak podpisany do camera za 300zł 400x400x150 nierdzewny .. a mogę kupić zmywak kuchenny 400x400x200 nierdzewny bez dopisku do campera za 70zł - wymiary prawie te same funkcjonalność ta sama.

 

Tak jak zaznaczałem na początku szukam elementów nowych, na używki dam się namówić jeżeli namierzę ze jest to typowe z katalogu a nie produkt na specjalne zamówienie dla danego producenta przyczep. Czyli np mogę kupić używanego trumatica i wtedy ok.

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.