Skocz do zawartości
Binek77

Grecja 2015 - Sithonia

Rekomendowane odpowiedzi

Binek77

dziekuje. sporo przydatnych informacji.decyzja trudna. tak sobie mysle ze po prostu ruszymy w ciemno i juz na miejscu  cos wybierzemy.

mam nadzieje tylko ze pogoda dopisze :)

wyjazd planujemy 25-26 maja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

dziekuje. sporo przydatnych informacji.decyzja trudna. tak sobie mysle ze po prostu ruszymy w ciemno i juz na miejscu  cos wybierzemy.

mam nadzieje tylko ze pogoda dopisze :)

wyjazd planujemy 25-26 maja

W tym okresie wszędzie będą wolne miejsca i to w bezpośredniej linii brzegowej , nie zapomnijcie tylko zdać relacji zwłaszcza odnośnie pogody i temperatury wody bo chyba po 20.06 też się tam wybierzemy :skromny::hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Binek77

jezeli nic nie pokrzyzuje nam planow startujemy tak jak wspomnialem 25-26 maj. postaramy sie juz w trakcie przeslac nasze spostrzezenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bigyazon

Witam wszystkich.

W okresie 15.06-06.07.2014 byliśmy w THALATA CAMP Kalamitsi .

Wakacje bardzo udane kemping całkiem Ok. chociaż nie jest to standard do jakich przyzwyczajają nas kempingi w Chorwacji czy we Włoszech . Braki te rekompensują piękna plaża pogoda i niskie ceny .

Na kempingu dużo Greków , którzy maja na stałe swoje przyczepy oraz sporo Bułgarów wszyscy sympatyczni . Mały sklepik na kempingu dość dobrze zaopatrzony restauracja oraz bar przy basenie i plaży . Pieszo kilka minut drogi do najbliższych restauracji i knajpek w Kalamitsi gdzie przy samej plaży mozna dobrze zjeść oraz posiedzieć wieczorami. Do najbliższej miejscowości (Sykia) gdzie mozna zrobic zakupy w niewielkim Carrefourze około 15 km niby nie daleko lecz na rowerze spory wysiłek z uwagi na wzniesienia ktore trzeba pokonać po drodze. W tym roku rownież wybieramy sie w to miejsce wiec chyba ten fakt mówił sam za siebie :). Jesli ktoś ma jakieś pytania chętnie postaram sie odpowiedzieć . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Binek77

A woda? Jak woda w tym okresie? da sie kapac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
swiru

kolego z woda roznie bywa uzalenione to jest od pradow morskich.jednego dnia jest ciepla a na drugi dzien bardzo zimna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Binek77

z moich obserwacji wynika ze na temperature wody w strefie przybrzeznej wplyw ma Naslonecznienie, wiatr i temperatura powietrza, natomiast prady morskie oddzialywuja troche dalej od brzegu. i moga powodowac spadek temperatury o 3-4 stopnie lecz napewno nie o 10. w moim pytaniu chodzilo mi raczej o to czy o tej porze roku w tym miejcu temperatura wody pozwala na przynajmniej kilku minutowa kapiel. zdaje sobie z tego sprawe ze napewno nie bedzie tak ciepla jak w lipcu czy sierpniu ale wielokrotnie bylem na poczatku czerwca w Chorwacji i tam woda miala juz jakies 20-21 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
futro2606

Witam ,jak mogę Ci coś polecić w tych okolicach to kemping Katerina za miejscowością  Sarti jadąc w stronę palca. Ceny w sezonie ok 19euro za zestaw z prądem w osobnej parceli. Warunki super jak i właściciele. Co do noclegów na dziko to mogę polecić jedno miejsce na końcu miejscowości Toroni . Miejsce super stoi się na cypelku ,obok bar (należy mieć dobre układy z właścicielką-kupić jedno piwo i jest ok) . Kolejny punkt na dziko to opuszczony kamping przy porcie w Sarti-woda bieżąca bez problemu. Pozostałe miejsca na dziko odradzam , policja jest upierdliwa ale to jest kwestia szczęścia albo się czepią albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Binek77

Dzieki bardzo za info. Miejsca godne uwagi i chyba skorzystamy. Zamierzamy zobaczyc zarowno Kemping Katerina jak i Thalata i zdecydujemy juz na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

Na przelomie Maja i Czerwca planujemy (Ja,zona + 2dzieci) podroz z Monachium przez Zagrzeb, Belgrad do Grecji a konkretnie na Sithonie. mamy w planach spedzic kilka dni na jednym z Kempingow jak i zarowno 1-2 dni pobiwakowac na dziko. Myslimy raczej o wschodnim wybrzezu polwyspu-okolice Kalamitsi. Jako ze jest to nasza pierwsza wyprawa do Grecji przydaloby sie kilka cennych porad w zakresie:

1. pogoda w tym okresie, temp. wody itp.(czy w ogole jest sens w tym okresie)

2.wygooglowalismy takie Kempingi jak. Armenistis Camping, Talatta Camping-Kalamitsi. Moze ktos tam byl? bysmy byli wdzieczni za opinie. Moze jakies inne propozycje. (posiadamy Ponton z silnikiem takze byloby dobrze gdyby istniala mozliwosc cumowania lub bojka)

3. jak na dziko to gdzie moznaby bylo spedzic 1-2 noce bez wiekszego stresu.

4. jakis bezpieczny nocleg w okolicach Belgradu

z gory dziekujemy i pozdrawiamy

Justyna & Tomek

ps. sorry za pisownie ale mam niemiecka klawiature

@Justyna & Tomek

Ad 1.  Kalamitsi < zerknij > więcej

Ad 2.  Melissi < zerknij

Ad 3.  Obok Melissi znajdziesz miejsce "na dziko"

Ad 4.  C i D  < zerknij

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blue60

@Justyna & Tomek

Ad 1.  Kalamitsi < zerknij > więcej

Ad 2.  Melissi < zerknij

Ad 3.  Obok Melissi znajdziesz miejsce "na dziko"

Ad 4.  C i D  < zerknij

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Jeśli nie staniesz w miejscu gdzie jest wyrażny zakaz kamperowania, policja nie będzie interweniować.

W kazdym malym miasteczku w porcie  znajdziesz miejsce do postoju, podobnie w pobliżu plaż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@blue60

My stosujemy inną taktykę.

W dzień znajdujemy miejsce na dziko na noc. W pewnej odległości od tego miejsca parkujemy w dzień.

Po zmierzchu przenosimy się na wcześniej upatrzone miejsce na noc. "Zero" problemów.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przekazujemy wiedzę i doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Binek77

dziękujemy wszystkim za podpowiedzi i cenne uwagi.

mam jeszcze pytanie odnośnie kontroli celnej na serbskiej i macedońskiej granicy. ponieważ będziemy mieli ze sobą ponton + silnik to czy musimy deklarowc celnikom  czy wystarczy może mieć przy sobie dokumenty stwierdzające wlasnosc i nic się nie odzywac? wiecie o co chodzi. po prostu żeby przy wyjeździe nie robili problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@Biniek77  >  ...będziemy mieli ze sobą ponton + silnik...

ponton < info >  forum

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Binek77

ale te linki nie zawierają odpowiedzi na moje pytanie. chodzilo mi glownie o kontrole celna na granicy serbskiej i macedońskiej. Jak już będę w Grecji to wiem co robic z Pontonem.:)

pomimo tego dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi