Skocz do zawartości

Grecja 2015 - Sithonia


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

Na przelomie Maja i Czerwca planujemy (Ja,zona + 2dzieci) podroz z Monachium przez Zagrzeb, Belgrad do Grecji a konkretnie na Sithonie. mamy w planach spedzic kilka dni na jednym z Kempingow jak i zarowno 1-2 dni pobiwakowac na dziko. Myslimy raczej o wschodnim wybrzezu polwyspu-okolice Kalamitsi. Jako ze jest to nasza pierwsza wyprawa do Grecji przydaloby sie kilka cennych porad w zakresie:

1. pogoda w tym okresie, temp. wody itp.(czy w ogole jest sens w tym okresie)

2.wygooglowalismy takie Kempingi jak. Armenistis Camping, Talatta Camping-Kalamitsi. Moze ktos tam byl? bysmy byli wdzieczni za opinie. Moze jakies inne propozycje. (posiadamy Ponton z silnikiem takze byloby dobrze gdyby istniala mozliwosc cumowania lub bojka)

3. jak na dziko to gdzie moznaby bylo spedzic 1-2 noce bez wiekszego stresu.

4. jakis bezpieczny nocleg w okolicach Belgradu

 

z gory dziekujemy i pozdrawiamy

Justyna & Tomek

ps. sorry za pisownie ale mam niemiecka klawiature

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Spędziłem 10 cudownych dni na początku lipca na Talatta Camping-Kalamitsi. Kemping czysty zadbany sanitariaty kilka razy dziennie sprzątane. Plaża i morze czyste. Ponton możesz spokojnie na niej zostawić na noc - przynajmniej widziałem tam kilka tak leżących.  Jeśli chodzi o spanie na dziko to jest dużo ciekawych miejsc i trudno coś polecić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i dzieki za twoja opinie.

A jak z dostepnoscia miejsc w pierwszej lini lub niedaleko morza? Podejrzewam ze w tym okresie nie powinno byc problemu ale czytalem troche , ze w Grecji czesto obszar przy plazy zajmuja przyczepy na stale umieszczone na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie Maja i Czerwca nie będziesz miał żadnego problemu z zajęciem wolnego miejsca na każdym kempingu w pierwszej linii od morza. W okolicach Belgradu na nocleg to proponuję ci markowe stacje na autostradzie w stronę Grecji np. Łukoil-e, kilkukrotnie sprawdzone :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Talatta przyczepy stacjonarne usytuowane są już na plaży ! Część kempingu jest tek ustawiona że pierwsza linia parceli jest tym samym pierwszą linią od morza bez stacjonarek. Sądzę że do 10 lipca możesz jechać w ciemno i znajdziesz miejsce w pierwszej linii. Ale tak faktycznie 1 czy 2 linia to i tak 10 lub 20 metrów do plaży !!! :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super. o to mi wlasnie chodzilo, bo nie wiedzialem czy kempingi w Grecji trzeba rezerwowac czy mozna  w ciemno jechac.

a jezeli chodzi o polozenie parceli nie musi byc to koniecznie pierwsza linia. poprostu lubimy przy wieczornej lampce winka podelektowac sie widokiem, niekoniecznie jakimis krzakami lub recznikami sasiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parcelach są tylko przyłącza elektryczne ale jakie to nie sprawdziłem bo mam solar na dachu i nie korzystałem. Przyłącza wody są tylko w kilku miejscach jak trafisz to możesz się przyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Info. powiem ci ze zaintrygowales mnie z tym solarem. jak to dziala? masz z tego tylko oswietlenie ? jak z pompami? ciepla  woda, spluczka WC? musze chyba tez sie rozejrzec w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar a dokładnie panel fotowoltaniczny u mnie zasila wszystko łącznie z telewizorem ( z wyjątkiem bojlera elektrycznego). Szczegóły znajdziesz na forum jest tego bardzo dużo. Wszystko załatwi Ci Bartek http://forum.karawaning.pl/user/3406-tarapukuara/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku maja b.r. byliśmy kilka dni na kempingu Mellisi. Na kempingu było zaledwie kilka kamperów. Cała letniskowa miejscowość nie obudziła się jeszcze z zimowego snu, na plaży bywaliśmy sami. Woda niestety chłodna, ale to był początek maja i nietypowa (tak mówili Grecy) wiosna. Kemping sobie chwalimy: czysto, cień, darmowe wifi i widok na Atos. A tak wygląda plaża w zatoce.

post-12190-0-29059200-1419332797_thumb.jpg

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe ze koniec maja ,poczatek czerwca woda nie bedzie rewelacja ale mam nadzieje ze bedzie sie mozna wykapac bez wiekszych drgawek :)

w zeszlym roku juz 13 go czerwca kapalismi sie w Adriatyku i to na Istri. wystarczy nam jakies 22 stopnie :)


kamping mellisi-calkiem niezly i niskie ceny. warty wziecia pod uwage. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie wątek KTO DO GRECJI z 2012r. rozwinięty na 2013r. tam masz relacje m. inn. moje z podaniem super  miejsc na dziko i opisy kempingów na których byliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.