Skocz do zawartości

Wymiana podpór w przyczepie


archisan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem wymienić podpory w mojej przyczepie z 1998r. Podwozie Al-ko , typ podpór - Compakt krótka.

Powody:

1. Podpory Premium są sabilniejsze

2. Możliwość zamontowania podkładek "big foot"

3. Możliwość łatwej instalacji automatycznego opuszczania łap

post-1895-0-66728100-1417356994_thumb.jpg

podpora istniejąca

 

Z informacji podanych w http://www.al-ko.pl/download/16_Podpory_kola_podporowe.pdf str.202 wynika że od 1989r w podwoziach Al-ko można montować podpory Premium .

post-1895-0-32730800-1417357077_thumb.jpg

podpora jaką chciałbym założyć

 

Niestety choć przyczepa jest z 1989r to rama jest wcześniejsza i założyć bezproblemowo nie można.

 

Mocowanie podpór wygląda u mnie następująco:

 

mcowanie podpory do wysięgnika z przodu przyczepy

post-1895-0-93572400-1417357425_thumb.jpg

 

post-1895-0-47077900-1417357436_thumb.jpg

 

mocowanie podpory do ramy z tyłu przyczepy

post-1895-0-39944100-1417357737_thumb.jpg

 

post-1895-0-88739100-1417357747_thumb.jpg

 

Interesuje mnie wygląd elementów ramy i wysięgnika po 1989 r w miejscach oznaczonych czerwoną elipsą na rysunku poniżej

post-1895-0-38498000-1417357880_thumb.jpg

 

Chciałbym wiedzieć :

- czy w ramie dokonano jedynie zmian polegających na podcięciu ramy tak aby podpora Premium pasowała?

- czy wprowadzono dodatkowe elementy?

- jaka jest grubość elementów (blachy wysięgnika i ramy po 1989r.)?

 

Mimo kopania od wielu dni w internecie potrzebnych informacji nie znalazłem.

Proszę o pomoc, szczególnie o zdjęcia. O ile uda się problem rozwiązać zamieszczę zdjęcia po przeróbce. Może komuś się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Już wiem więcej, ale do pełmi szczęścia brakuje mi zdjęcia całkowicie podniesionej podpory sfotografowanej tak aby było widać wysięgnik od strony ramy.

Chodzi o takie zdjęcie na którym podpora po podniesieniu "chowa się za wysięgnik". Czy masz zdjęcia tylnej podpory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Już wiem więcej, ale do pełmi szczęścia brakuje mi zdjęcia całkowicie podniesionej podpory sfotografowanej tak aby było widać wysięgnik od strony ramy.

Chodzi o takie zdjęcie na którym podpora po podniesieniu "chowa się za wysięgnik". Czy masz zdjęcia tylnej podpory?

No niestety , tylko przednią miałem w kompie .

Jak nikt nic nie doda, to może w przyszłym  tygodniu znajdę chwilę czasu i pstrykne fotę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras - duże dzięki, zdjęcia bardzo mi pomogły.

Wychodzi na to że nie wprowadzono dodatkowych elementów konstrukcyjnych. Wycięto bardziej wysięgnik i ramę, wszak nowa podpora oraz śruba z gwintem są dłuższe o 10 cm.

Nie wiem dlaczego, ale u mnie podpora po złożeniu pozwala na uzyskanie wysokości ramy w miejscu oznaczonym poniżej na zdjęciu nie więcej niż 14mm, to bardzo mało, a może tak jest .

Może być więcej ale wówczas podpora nie składa się całkowicie bo noga podpory we wskazanym miejscu opiera się o ramę.

post-1895-0-72752600-1417530725_thumb.jpg

Edytowane przez archisan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Archisan, napisz proszę gdzie kupujesz takie podpory, też o nich myślę na najbliższy sezon

 

Nóżki klasy premium, to niemały koszt :hmm: Za 4 szt. prawie 1,3 tys.

Przykładowa oferta:

http://allegro.pl/podpora-nozka-lapa-do-przyczepy-kempingowej-mayer-i4858366341.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżki klasy premium, to niemały koszt :hmm: Za 4 szt. prawie 1,3 tys.

Przykładowa oferta:

http://allegro.pl/podpora-nozka-lapa-do-przyczepy-kempingowej-mayer-i4858366341.html

Kupiłem używane premium na Allegro razem z podkładkami "big foot" po 80zł sztuka z przesyłką wyszło 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam 

Planuję takie właśnie podpory (Premium) produkcji KNOTT założyć do Hobby 495 z 2003 roku. Czy w tym modelu podejdą plug & play czy wymagana jest rzeźba? Ktoś przerabiał ten temat? 

DSC_0733.JPG

Edytowane przez Podola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.