Skocz do zawartości

Jaką wybrać? Prośba o pomoc


Cwirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy, choć czytam to forum (z różną częstotliwością) od ponad roku.

Robię wstępne przymiarki do zakupu pierwszej mojej cepki w przyszłym roku. Trochę już poczytałem postów na tym forum, jednak nadal mam problem z określeniem konkretnych modeli, które by mnie zadowoliły. Mam sprecyzowane wymagania, więc proszę o wskazanie modeli przyczep, które spełniłyby te wymagania.

Holownik:

Skoda Octavia II 1.9 tdi 105 KM DMC przyczepy 1400 kg.

Przyczepa optymalna powinna:

być dostosowana do częstego przemieszczania się i spania na dziko, czyli obowiązkowo: ciepła woda, zbiorniki na wodę czystą i brudną, ogrzewanie, prysznic, umywalka, kuchenka, lodówka. Wszystko zasilane 12/230 i gaz.

Przyczepa dla rodziny 2+2.

niezbyt ciężka, żeby mój holownik dawał sobie radę i jeszcze miał jakiś zapas (np na jazdę w górach).

Budżet ok 15 tys.

Jakie modele spełnią te oczekiwania?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakie modele spełnią te oczekiwania?

Wszystkie, czyli Twoje wymagania spełnia prawie każda przyczepa lub prawie każda bo ciepłą wodę możesz dołożyć (koniecznie na gaz) jak ma być na dziko

zbiornik na szarą wodę również dołożysz, bo takie zbiorniki raczej zakładają sami właściciele no i dodaj do tego solar, aby prąd był jak staniesz

gdzieś na dziko. Zbiornik na czystą wodę można założyć większy lub dołożyć drugi, skup się raczej aby kupić przyczepkę w dobrym stanie

bo dołożenie zbiornika, bojlera ciepłej wody czy solara będzie tańsze niż remont zgniłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

czytam to forum (z różną częstotliwością) od ponad roku.

...

Skoda Octavia II 1.9 tdi 105 KM DMC przyczepy 1400 kg.

Przyczepa optymalna powinna

...

Jakie modele spełnią te oczekiwania?

.Nie wierzę, bo dyskusje z odpowiedziami na Twoje pytania/wymagania są na bieżąco.

.Extra holownik.

.Na dziko angielki z bojlerem gazowym, jest wszystko, ale z angielkami... czytasz forum od ponad roku to wiesz o co kaman.

Powodzenia bardzo życzę bo wbrew pozorom nie jest to tak łatwe jak zakup samochodu, a nawet gorzej.

.

Jeśli chodzi o zbiorniki... Lepiej żebyś z biwaku zabierał swoje własne śmieci w workach a szarą wodę puszczał w ziemię - jest nieszkodliwa.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie wierzę, bo dyskusje z odpowiedziami na Twoje pytania/wymagania są na bieżąco.

.Extra holownik.

.Na dziko angielki z bojlerem gazowym, jest wszystko, ale z angielkami... czytasz forum od ponad roku to wiesz o co kaman.

Powodzenia bardzo życzę bo wbrew pozorom nie jest to tak łatwe jak zakup samochodu, a nawet gorzej.

.

Jeśli chodzi o zbiorniki... Lepiej żebyś z biwaku zabierał swoje własne śmieci w workach a szarą wodę puszczał w ziemię - jest nieszkodliwa.

 To po co są zbiorniki na szarą wodę? Litości...

 

Byłem na kilku polach kempingowych jak i miałem do czynienia z miejscami " na dziko" i nie widziałem żeby ktoś spuszczał wodę na ziemię , jeślii miał możliwość ją wylać w miejscu do tego przeznaczonym. W sumie dopiero zaczynam przygodę karawaningową ale i mogę się nie znać ale wdepnąć w takie pomyje to bym nie chcial...

 

DO Cwirek,

 

Jak już kupisz przyczepę a nie będzię na wyposażeniu zbiornika na szarą wodę, zainwestuj tę parę złotych i miej ze sobą, napewno się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, a może właśnie rozumiem dobrze.

Cwirek, kolego jeśli co nieco czytasz na forum , to powinieneś wiedzieć, że w zasadzie każda marka. Z odpowiednim

wyposażeniem -do jazdy " na dziko "  z odpowiednim układem 2+2 w odpowiedniej wadze i cenie. Spełni Twoje oczekiwania.

Te rzeczy masz już dosyć konkretnie sprecyzowane. 

Ma być sucha- to podstawa.

Natomiast, tu raczej nie będziemy za Ciebie szukać przyczepy.

Trzeba niestety samemu poświęcić czas, a potem zapodać linka i wtedy zacznie się analiza fotek.

Pytanie który model spełni Twoje oczekiwania

Będzie podobne do takiego- chce kupić samochód jaką markę wybrać??.

 

 

Wszystkie, czyli Twoje wymagania spełnia prawie każda przyczepa lub prawie każda bo ciepłą wodę możesz dołożyć (koniecznie na gaz) jak ma być na dziko

 

W zasadzie to Tomek już Ci odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kamper to przyczepka z silnikiem i kierowcą, kolega nie sprecyzował co znaczy na dziko - a to może oznaczać wszystko, od spania na stacji benzynowej do wyprawy przez karpaty i tu słaby holownik z ciężką przyczepą nie da rady, albo zgniła angielka sie rozpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwirek, bo to wcale nie jest taka prosta sprawa. Tym którym się tak wydaje, na nich handlarze żerują, potem ratunku!. 

Na pierwszej budce jest duże prawdopodobieństwo że będzie się zawiedzionym, bo można czytać, słuchać, uczyć się, zadawać pytania, tłumaczyć jak krowie na rowie - wydaje się że temat obcykany, potem pierwszy zakup i...

Szukamy kolejnej budki. Klasyka. 

Moja propozycja, do nauki praktycznej kup sobie budkę z niskich pułapów cenowych - błyskawicznie się wszystko wyklaruje.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to sie kolega wyleczy z karawaningu ... bo kupi gówno i tylko problem będzie miał No i oczywiście wyjdzie drogo po całych remontach więc takie rady to niedzwiedzia przysługa :oslabiony: Budżet kolega ma przyzwoity i kupić może cos porządnego więc niech nie zjeżdza bez potrzeby z ceny

 

Cwirek do Twojego holownika szukaj budki ok1100kg max 1200 i między 4-4,5m Z tym prysznicem to jest różnie bo zalezy od postury użytkowników i nawet jak jest z budce to wymaga przystosowania uszczelnienia itp Ciepłą wode możesz trafić ale w tym budżecie nie będzie to standard Podwieszany zbiornik wody to stosunkowa rzadkośc ale to akurat za grosze można dołożyć Ważne natomiast by wszystko w środku było na 12V i był akumulator pokładowy Lodówka, ogrzewanie, kuchenka to prawie każda ma

 

Co do marki i modelu to ma to o wiele mniejsze znaczenie niż stan budki, mam na mysli szczelność Tak samo unikaj przyczep po jakichkolwiek naprawach i zawsze sprawdzaj działanie urzadzeń

 

Najlepiej przeglądaj i podsyłaj linki a wtedy poznasz opinie czy się dany egzemplarz nada czy tez nie bardzo

 

Powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kamper to przyczepka z silnikiem i kierowcą, kolega nie sprecyzował co znaczy na dziko - a to może oznaczać wszystko, od spania na stacji benzynowej do wyprawy przez karpaty i tu słaby holownik z ciężką przyczepą nie da rady, albo zgniła angielka sie rozpadnie

Na pewno pojeździ kamperem za 15 tyś, szczególnie na dziko.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.