Skocz do zawartości

Jaką wybrać? Prośba o pomoc


Cwirek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No bez przesady przyczepkę można kupić całkiem fajną nawet za 10k ale do przygód na dziko

szukał bym jak najkrótszej przyczepki.

 

nadal nie wiemy co to znaczy "na dziko" - bo do prawdziwego "dzikowania" to chyba bym wybrał niewiadówkę jako konstrukcję z laminatu przktycznie niezniszczalną w porównaniu to konstrukcji warstwowej - o ile dla rodziny 2+2 się nadaje jako sypialnia i szafa na kółkach w zasadzie idealnie (sam teraz jeżdzę takim kurnikiem) to z prysznicem i innymi wygodami już za mała jest 

 

inna sprawa to waga - 1000kg to już wyzwanie do szarpania się po łąkach i krzakach , a z luksusami to pewnie do 1300 dobijemy bez problemu - a holownik nietęgi do tego 

 

 

poza tym jeszcze kwestia doświadczenia kolegi - czy wyimaginował to sobie bez zapuszczenia się w teren , czy ma jakieś doświadczenie z namiotem, czy w ogóle siedząc na "all inclusive"  wymyślił sobie, że tak byłoby fajnie spędzić wakacje - bo w takim przypadku to albo pożyczyć na tydzień budkę i spróbować , albo kupić niewiadówkę (bo praktycznie zerowe ryzyko wtopienia kasy w zgniłka i gwarancja sprzedaży po cenie zakupu) i popróbować , nabrać chęci (albo niechęci) i wyklarować swoje potrzeby - ja po 20 latach ciągania różnych budek wiem co chcę a co jest mi zbędne 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyraźnie zadał pytanie. Nikt z Was nie odpowiedział to co będzie uczestniczył :] Jak podacie konkrety to się włączy.

 

 

np ta http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-coachman-genius-przedsionek-CID5-ID5SE8N.html#8f796eaee5

 

i czekamy na uczestnictwo w dyskusji  :thank:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeczywiście doświadczenie mam żadne... Poza ciąganiem przyczep towarowych czasami.

Na dziko to dla mnie - codziennie w innym miejscu, ale "utwardzonym" i niekoniecznie na kempingu. Moje marzenie - wycieczka objazdowa na południe europy i śniadanie codziennie w innym miejscu... Dwójka dzieci (bliźnięta) w wieku ponad 1 rok. Nie w moim typie jest siedzenie w jednym miejscu przez tydzień, ale też nie myślę o wjeżdżaniu  na łąki i w zarośla (raczej parkingi itp).

Bardzo pomocna opinia:

 

 

inna sprawa to waga - 1000kg to już wyzwanie do szarpania się po łąkach i krzakach , a z luksusami to pewnie do 1300 dobijemy bez problemu - a holownik nietęgi do tego 

 

Właśnie m in o to mi chodzi, czy z taką np. 1300 DMC normalnie dojadę do Włoch?

Moje doświadczenie z namiotem?

Dwa razy wakacje spędziłem przejeżdżając rowerem od kempingu do kempingu z namiotem i wszystkim innym w sakwach, pokonując w tydzień ok 600 km. Ale w przyczepą doświadczenia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwirek poczytaj najpierw forum, wszystkie Twoje rozterki były wałkowane już wiele razy. 

Na południu Europy masz bardzo małe szanse stanąć na "dziko" według Twojego wyobrażenia (może poza Grecją). Albo kemping - wtedy przyczepa, albo tańsze tzw. Stellplatze i wtedy za mniejsze pieniądze możesz stanąć kamperem. W większości krajów na południu (np. Włochy, Chorwacja) możesz się przespać na parkingu ale przy autostradzie, ale nie o to chyba na wakacjach chodzi. 

Czasy nieskrępowanej wolności dawno minęły. "Utwardzone" miejsca w większości są prywatne i bardzo rzadko można na nich stanąć z przyczepą.

 

Do Włoch dojedziesz i z przyczepą 1100 kg i 1200 i 1300 kg DMC. Ludzie z dużo słabszymi holownikami dają radę i jeżdżą po całym południu Europy. Zależy skąd startujesz, ale z południa Polski do Włoch, Francji czy Chorwacji możesz jechać prawie w całości autostradą.

Problem w Twoim wypadku jest taki, że nie bardzo wiecie co chcecie, co możecie a co powinniście mieć. 

Żadna przyczepa nie zaspokoi ci zbiorników na czystą i brudną wodę na kilka dni - to nie kamper, który jest bardziej niezależny jeżeli chodzi o wodę i prąd od przyczepy.

Tą wodę trzeba gdzieś zatankować i zrzucić. 

 

Najważniejsze są chęci i staranne przemyślenie większości tematów, a potem "co nas nie zabije to nas wzmocni".

Myślę, ze powinieneś mocno zacząć studiować forum (np. wątki w kąciku kupującego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zaproponował zupełnie inne rozwiązanie - wypozycz przyczepę i pojedź na wakacje, my 5 lat jeździliśmy z wypozyczanymi przyczepami zanim stwierdziliśmy jaki układ wnętrza jest dla nas fajny i wystarczający.

kosztów wypożyczenia bym się nie bał - ja nie wypozyczałem tylko w firmach, można znaleźć także osoby prywatne które za rozsądne pieniądze wypożyczą przyczepę.

Co do holownika to ostatnie dwa wyjazdy były właśnie skodą octavią 1,9 tdi kombi z silnikiem lekko skażonym wirusem więc nie 105 a 135 KM, ale Skoda 1,9 z przyczepą 1300 DMC radzi sobie bez problemowo na trasach typu 1500 km w jedna stronę (np do Chorwacji na Peljesac).

 

Jak zobaczycie że wakacje w przyczepie to jest to czego chcecie - szukajcie przyczepy.

 

Natomiast wg mnie do takiego podrózowania o jakim Ty piszesz - codziennie inne miejsce - to dla mnie tylko kamper a nie przyczepa, ale to moje zdanie,

My jeżdzimy stacjonarno-mobilnie - tzn możemy być w jednym miejscu cały urlop, lub przenieść się gdzieś po kilku dniach ale na cały urlop tak zeby dwa razy (max trzy) przenosić się. i dlatego przyczepa bo jak już rozbijemy obozowisko to nadal chcę być mobilny ale lokalnie ... po okolicy ale do włóczęgi po europie i codziennie inne miejsce to wg mnie zdecydowanie kamper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwirek - odpowiednio sprowokowany zaczynasz sypać ;)

Przy zalożeniach jak wyżej to tylko kamper, ale przyczepka też się nada, jak myślisz o nocowaniu w 'cywilizacji ' to prysznic i inne cuda nie są koniecznie wymagane, ale wiadomo że mogą się przydać, pomyśl tylko o ciągłym manewrowaniu ciężkim klockiem przy rozbijaniu się -niezbyt to widzę na dłużej. Przekombinować to jest łatwo ale potem ciężko z tym żyć. Ja dynamicznie spędzam wakacje z niewiadówką (już trzecia ) i jak dla mnie to super wynalazek na początek - nie wtopisz kupy kasy, spróbujesz czy chcesz czy to jednak nie to, ja np nie gotuję w środku, kąpanie załatwiamy na stacjach i kempingu i swój kurnik traktuję jak namiot na kółkach -wygodne spanie dla czterech osób i szafa, można spokojnie manewrować i zatrzymać się w różnych miejscach bo budka malutka i ludzie pozwalają za darmo przenocować. Niby chcę ją sprzedać i przesiąść sie na kampera, ale jednak przyczepka to fajna sprawa i w zasadzie nie mogę zdecydować - zresztą nie tylko ja mam takie rozterki. Z wypożyczeniem pomysł niegłupi, pod warunkiem że ktoś z doświadczeniem ci pomoże w tym ,bo z polskimi biznesmenami to ja wolałbym nie współpracować po próbie wynajmu kampera, przyczepki i jachtu -szkoda nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypozyczałem w małej rodzinnej firmie, wypożyczałem w większej firmie, wypożyczałem prywatnie - nigdy nie miałem problemów - trzeba czytać umowę i rozmawiać - ja bym się nie obawiał na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja wynajmu tez jest brana pod uwage. Rozwazam zakup, bo jak patrze na ceny najmu i kosszty dodatkowe na 2 tyg. to jest prawie1/3 wartosci przyczepy. Nie wiem gdzie szukać ofert wynajmu od osób prywatnych? Olx - nie znalazlem, trafiam tylko na duże firmy. Rozważałem Manczak z okolic Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego rejony Pl jesteś?

 

u Manczaka wypożyczałem - było OK, moge polecić

prywatną osobę znalazłem na allegro

na dodatek mieszkała ode mnie 20 km

 

myślę że teraz nie znajdziesz zbyt wielu osób z ogłoszeniami wynajmu ale przed sezonem wg mnie znajdziesz bez problemu :)

btw - kampery też można prywatnie wypożyczac - takie ogłoszenia też znalazłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.