Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Dla korzystających z autostrad na Węgrzech.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#31 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4453 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:54

ogółem przejechanie Węgier bez viniety jest coraz trudniejsze. Trzeba się dobrze przygotować. Dla mnie zbyt wielkie ryzyko przy winicie za mniej niż 50zł przy zestawie pow 3.5 tony

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#32 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2740 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 07 grudzień 2016 - 22:44

ogółem przejechanie Węgier bez viniety jest coraz trudniejsze

nie bardzo rozumiem takie rzeźbienie , kwoty za małe,żeby kombinować i wlec się lokalnymi drogami dla takich oszczędności  :hmm:

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#33 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4453 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:56

nie bardzo rozumiem takie rzeźbienie , kwoty za małe,żeby kombinować i wlec się lokalnymi drogami dla takich oszczędności  :hmm:

dlatego napisałem, że płacę ze winietę i jadę spokojnie. Gorzej jak masz kampera z przyczepą towarową bo winietka pod 200zł zaczyna boleć.

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#34 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1903 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 08 grudzień 2016 - 10:58

No widzisz, ja za to że kamper ma u nich inną kategorię i jest zaliczany do grupy z autobusami muszę dopłacić jeszcze za przyczepę i w ten sposób 10 dniowa winieta wychodzi mnie jakieś 130 PLN. Swoją drogą ciekawe kiedy Madziary wpadną na to żeby auta z przyczepą kempingową kasować osobno, tak jak to Słowacy zrobili

#35 Kielek

Kielek

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 postów
  • Telefon:78590291* tak żeby nie było za łatwo
  • SkądZebrzydowice
  • Model:Hobby 400
  • Holownik:Seat Leon 1.9 tdi ; 90KM

Napisano 08 grudzień 2016 - 11:03

Swoją drogą ciekawe kiedy Madziary wpadną na to żeby auta z przyczepą kempingową kasować osobno, tak jak to Słowacy zrobili

Sugerujesz że za winietę na Słowacji trzeba za przyczepę kempingową płacić więcej niż auta do 3,5t

Stefan, Daria i Dominik

#36 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1903 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 08 grudzień 2016 - 11:12

Sugerujesz że za winietę na Słowacji trzeba za przyczepę kempingową płacić więcej niż auta do 3,5t

Nie, źle może się wysłowiłem Na Słowacji płacisz dodatkowo jeżeli zestaw przekracza 3,5T Wtedy winieta O1 bodajże kosztuje dodatkowo tyle samo co winieta na auto

#37 Kielek

Kielek

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 postów
  • Telefon:78590291* tak żeby nie było za łatwo
  • SkądZebrzydowice
  • Model:Hobby 400
  • Holownik:Seat Leon 1.9 tdi ; 90KM

Napisano 08 grudzień 2016 - 12:06

Dzięki za wyjaśnienie.

Stefan, Daria i Dominik

#38 Matheus

Matheus

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 40 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Knaus Sudwind 530 86r
  • Holownik:Fiat Scudo

Napisano 08 grudzień 2016 - 14:12

Mam pytanie bo do końca nie rozumiem tych opłat. Jeśli mam auto 8osobowe to placę winietę D2 + przyczepa U ? W aucie jedzie fizycznie tylko 4osoby. Ten podzial do 7osób jest od tego co w dowodzie czy tego ile faktycznie podróżuje bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Załoga: Mateusz, Ewelina, Anna, Karol

#39 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3516 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 08 grudzień 2016 - 14:40

Zawsze chodzi o zapisy w dr. Jak jedzie autobus na pusto to nie przestaje być autobusem, jak jedziesz z lawetą na pusto to i tak masz viatola mimo że realnie wage masz niższą.
Lepiej stracić sekunę z życia, niż życie w sekundę.

#40 Matheus

Matheus

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 40 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 grudzień 2016 - 14:43

Tak zakładałem więc wolałem się upewnić. Czyli tanio nie ma.

#41 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4453 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 grudzień 2016 - 20:24

Tak zakładałem więc wolałem się upewnić. Czyli tanio nie ma.

Na Węgrzech wybiera tylko dla holownika z tego co czytałem kupując ją w czerwcu.

#42 dzoker

dzoker

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 69 postów
  • SkądLubelskie
  • Model:knaus sudwind 550
  • Holownik:ford

Napisano 08 grudzień 2016 - 21:53

To jak to w końcu jest? Zgłupiałem całkiem.
Mój zestśw to bus 8 osób + przyczepa kempingowa. DMC zestawu 4,5t.
Piszecie o przyczepach towarowych. Czy jest jakaś różnica jaką przyczepę ciągnę?
Na logikę ja kupił bym dwie winietki.

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

#43 vrs

vrs

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 572 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:TEC 530
  • Holownik:LR Discovery 3

Napisano 08 grudzień 2016 - 22:45

Dwie winietki masz chyba tylko na Słowacji. Wszędzie indziej jest jedna. Jak masz wątpliwości to przed wyjazdem zadzwoń do PZM travel. Oni dobrze ogarniają temat aktualnie obowiązujących winiet bo je sprzedają.

Użytkownik vrs edytował ten post 08 grudzień 2016 - 22:45

Pozdrawiam Michał

#44 Matheus

Matheus

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 40 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 grudzień 2016 - 08:30

Jesli auto jest 7osób lub wiecej to winieta na auto i na przyczepe. Koszt okolo 200zl na 30dni. Tak wynika z ich tabelki.

#45 Michalc3

Michalc3

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2451 postów
  • Skądk.Mikołowa G. Śląsk
  • Model:Dethleffs Tourist 450 DB
  • Holownik:Peugeot 3008 2.0 HDi

Napisano 09 grudzień 2016 - 08:39

Dwie winietki masz chyba tylko na Słowacji. Wszędzie indziej jest jedna. Jak masz wątpliwości to przed wyjazdem zadzwoń do PZM travel. Oni dobrze ogarniają temat aktualnie obowiązujących winiet bo je sprzedają.

Sorki, ale nimi bym się nie kierował. Dwa razy do nich polazłem z jakimiś pytaniami i dwa razy mnie źle poinformowali. Na pewno do tej pory nie pamiętają o konwencji wiedeńskiej i odpisują bardzo chętnie jakie wyposażenie samochodu jest potrzebne w którym kraju. Ponadto informują, że to wyposażenie masz obowiązek posiadać jadąc do nich. Co do opłat dotyczących autostrad, to informacja też nie była w pełni poprawna. Teraz szczegółów nie pamiętam, ale pamiętam, że chodziło o opłaty w Czechach i na Słowacji. O ile się nie mylę, to chyba informowali, że niezależnie od masy zestawu masz mieć 2 winietki, ale nie jestem pewny. Na pewno podawali informację nieprawidłową. Właściwą odpowiedź otrzymałem dopiero na stacjach benzynowych kraju, w którym kupowałem winietki. Właściwie od lat jadę na tej samej zasadzie - jadę i kupuję na pierwszej stacji w kraju, którego winietki dotyczą. Natomiast śledzę informacje na bieżąco na naszym forum ;) Tu, mam nadzieję, znajdę informację, jak któryś kraj wpadnie na pomysł podobny do naszego Viatolla dla zestawów poniżej 3,5 t.

Użytkownik Michalc3 edytował ten post 09 grudzień 2016 - 08:41

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych