Skocz do zawartości

Dla korzystających z autostrad na Węgrzech.


elaola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgadzam się z tym, że nikt nie jest nieomylny, ale uważam, że jeśli ktoś nie jest pewny swojej odpowiedzi, to powinien spytać kogoś lepiej obeznanego, a nie podawać informacji nie sprawdzonej. Szczególnie w tak istotnych sprawach, jak wymagania prawne, czy opłaty. Nie wykluczam również tego, że w zależności od tgo "gdzie się ucho przyłoży", tam jest lepsza, czy gorsza informacja. Na pewno trzeba również ich weryfikować. A szkoda, bo wypadałoby, żeby takie źródła były w pewnych względach jednak "wyrocznią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie od lat jadę na tej samej zasadzie - jadę i kupuję na pierwszej stacji w kraju, którego winietki dotyczą.

Nie wszedzie... np na Węgry winietka od granicy obowiązuje. Wiec musisz zakupic na granicy. A tam kolejki, np. w weekendy. W zeszlym roku zakupilem przez internet. To tylko z uśmiechem przeciskalem sie przez granicę. I dalej wio... bez straty czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to na Węgrzech jest tak, że winieta obowiązuje od dnia zakupu od północy. Czyli, jeśli kupię w ciągu dnia, to mam opłaconą. Tak mi  się coś kojarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale nimi bym się nie kierował. Dwa razy do nich polazłem z jakimiś pytaniami i dwa razy mnie źle poinformowali. Na pewno do tej pory nie pamiętają o konwencji wiedeńskiej i odpisują bardzo chętnie jakie wyposażenie samochodu jest potrzebne w którym kraju. Ponadto informują, że to wyposażenie masz obowiązek posiadać jadąc do nich. Co do opłat dotyczących autostrad, to informacja też nie była w pełni poprawna. Teraz szczegółów nie pamiętam, ale pamiętam, że chodziło o opłaty w Czechach i na Słowacji. O ile się nie mylę, to chyba informowali, że niezależnie od masy zestawu masz mieć 2 winietki, ale nie jestem pewny. Na pewno podawali informację nieprawidłową. Właściwą odpowiedź otrzymałem dopiero na stacjach benzynowych kraju, w którym kupowałem winietki. Właściwie od lat jadę na tej samej zasadzie - jadę i kupuję na pierwszej stacji w kraju, którego winietki dotyczą. Natomiast śledzę informacje na bieżąco na naszym forum ;) Tu, mam nadzieję, znajdę informację, jak któryś kraj wpadnie na pomysł podobny do naszego Viatolla dla zestawów poniżej 3,5 t.

 

Niestety masz 100% racji. Dwa razy dzwoniłem w temacie winiety na Węgry, usłyszałem 2 różne bzdury. W wielu punktach na granicy czy stacjach też wmuszano mi 2 winietki na Słowację mimo, że zestaw wtedy nie przekraczał 3,5t i należała się jedna. Ile mnie wtedy nastraszyli mandatami :).

 

odnośnie Węgier - dla mnie najlepiej jest to opisane na stronie https://www.tolltickets.com/country/hungary/vignette.aspx?lang=pl-PL&mnu=c

 

Dla mnie tylko winieta D1 - samochód osobowy do 3,5t i do 7 osób razem z kierowcą ( niezależnie z przyczepą lub bez). Winieta tygodniowa to 10,89E.

 

Natomiast kolega Busem pow. 7 osób z przyczepą to winieta D2 + U = 32.66 E na tydzień.

post-8007-0-15969100-1481288027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne sprostowanie, miało byc więcej niz 7 miejsc.

 

Dla mnie tylko winieta D1 - samochód osobowy do 3,5t i do 7 osób razem z kierowcą ( niezależnie z przyczepą lub bez). Winieta tygodniowa to 10,89E.

 

Natomiast kolega Busem pow. 7 osób z przyczepą to winieta D2 + U = 32.66 E na tydzień.

 

Dzięki za informacje.  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZM i mnie wprowadził w błąd.

Odnośnie Węgier i busów, które są w PL przeważnie porejestrowane na ciężarowe.

Uwaga - jeśli tak ktoś tak ma i bus 3 czy 5 osobowy - to również nie dość że winieta droższa D2, to jeszcze U na przyczepę. Czyli 3 razy drożej niż osobówki.

Sam się tak zrobiłem, raz przeoczyłem i kupiłem D1, a później doczytałem wnikliwiej, że owszem, mój bus 5 osobowy, ale ciężarowy.

Edytowane przez niebieski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.