Skocz do zawartości

Dla korzystających z autostrad na Węgrzech.


elaola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie bardzo rozumiem takie rzeźbienie , kwoty za małe,żeby kombinować i wlec się lokalnymi drogami dla takich oszczędności  :hmm:

 

dlatego napisałem, że płacę ze winietę i jadę spokojnie. Gorzej jak masz kampera z przyczepą towarową bo winietka pod 200zł zaczyna boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem takie rzeźbienie , kwoty za małe,żeby kombinować i wlec się lokalnymi drogami dla takich oszczędności  :hmm:

No widzisz, ja za to że kamper ma u nich inną kategorię i jest zaliczany do grupy z autobusami muszę dopłacić jeszcze za przyczepę i w ten sposób 10 dniowa winieta wychodzi mnie jakieś 130 PLN. Swoją drogą ciekawe kiedy Madziary wpadną na to żeby auta z przyczepą kempingową kasować osobno, tak jak to Słowacy zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Swoją drogą ciekawe kiedy Madziary wpadną na to żeby auta z przyczepą kempingową kasować osobno, tak jak to Słowacy zrobili

Sugerujesz że za winietę na Słowacji trzeba za przyczepę kempingową płacić więcej niż auta do 3,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że za winietę na Słowacji trzeba za przyczepę kempingową płacić więcej niż auta do 3,5t

Nie, źle może się wysłowiłem Na Słowacji płacisz dodatkowo jeżeli zestaw przekracza 3,5T Wtedy winieta O1 bodajże kosztuje dodatkowo tyle samo co winieta na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo do końca nie rozumiem tych opłat. Jeśli mam auto 8osobowe to placę winietę D2 + przyczepa U ? W aucie jedzie fizycznie tylko 4osoby. Ten podzial do 7osób jest od tego co w dowodzie czy tego ile faktycznie podróżuje bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest? Zgłupiałem całkiem.

Mój zestśw to bus 8 osób + przyczepa kempingowa. DMC zestawu 4,5t.

Piszecie o przyczepach towarowych. Czy jest jakaś różnica jaką przyczepę ciągnę?

Na logikę ja kupił bym dwie winietki.

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie winietki masz chyba tylko na Słowacji. Wszędzie indziej jest jedna. Jak masz wątpliwości to przed wyjazdem zadzwoń do PZM travel. Oni dobrze ogarniają temat aktualnie obowiązujących winiet bo je sprzedają.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie winietki masz chyba tylko na Słowacji. Wszędzie indziej jest jedna. Jak masz wątpliwości to przed wyjazdem zadzwoń do PZM travel. Oni dobrze ogarniają temat aktualnie obowiązujących winiet bo je sprzedają.

 

Sorki, ale nimi bym się nie kierował. Dwa razy do nich polazłem z jakimiś pytaniami i dwa razy mnie źle poinformowali. Na pewno do tej pory nie pamiętają o konwencji wiedeńskiej i odpisują bardzo chętnie jakie wyposażenie samochodu jest potrzebne w którym kraju. Ponadto informują, że to wyposażenie masz obowiązek posiadać jadąc do nich. Co do opłat dotyczących autostrad, to informacja też nie była w pełni poprawna. Teraz szczegółów nie pamiętam, ale pamiętam, że chodziło o opłaty w Czechach i na Słowacji. O ile się nie mylę, to chyba informowali, że niezależnie od masy zestawu masz mieć 2 winietki, ale nie jestem pewny. Na pewno podawali informację nieprawidłową. Właściwą odpowiedź otrzymałem dopiero na stacjach benzynowych kraju, w którym kupowałem winietki. Właściwie od lat jadę na tej samej zasadzie - jadę i kupuję na pierwszej stacji w kraju, którego winietki dotyczą. Natomiast śledzę informacje na bieżąco na naszym forum ;) Tu, mam nadzieję, znajdę informację, jak któryś kraj wpadnie na pomysł podobny do naszego Viatolla dla zestawów poniżej 3,5 t.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.