Skocz do zawartości

kilka pytań przed zimą


diablobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja zostawiam na kołach. Stoi na betonie, bez hamulca tylko z klubami pod kołami. Jeżeli Przyczepa na zimę zostaje na trawniku to przykrylbym go plandeką aby wilgoć z trawy nie wchodziła w podłogę.

 

Wodę zlać, przedmuchać układ, nie zapomnieć o słuchawce prysznicowej i przedmuchaniu baterii w prysznicu i umywalce bo lubią pękać.

 

Lodówkę otwieram po każdym wyjeździe aby nie wyrosła w niej pleśń czy grzyb.

 

Zabrać wszystko co może zjeść mysz oraz wszystko co zamarza i może wystrzelić - np kosmetyki.

 

Zapominalskim przypominam o jajkach i mleku oraz oczywiście sprawdzeniu czy kaseta wc i zbiornik wody w spluczce pusty. To samo z bojlerem. Pierwszy mróz i koszty pójdą w tysiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utworzyłam sobie galerię no i przesyłam link http://forum.karawaning.pl/gallery/image/7914-gara%C5%BC/

http://forum.karawaning.pl/gallery/image/7913-test-haka-i-manewrowania/

http://forum.karawaning.pl/gallery/image/7912-nasz-skarbek-zabezpieczony-na-zim%C4%99/

 tak mamy zagarażowaną przyczep muszę ją jeszcze dokładnie zabezpieczyć a mężul podłoży jakieś lewary żeby ją dzwignąć lekko nad podłożem

Edytowane przez Madix (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko boska, żadnego dzwigania zwłaszcza a podporach!

Bo zdeformujecie budę albo się wykrzywi i rozszczelni. Mogą też popękać plastiki.

Stawiacie normalnie i opuszczajcie podpory, aż sie usztywnią. Tyle!!!

Nie ma co przesadzać. Budka ma parę lat i tak się już ułożyła.

 

Moja sugestia .... Wystawcie ją odwrotnie a zyskacie swobodny dostęp do drzwi.

Super garaż. Nic jej tam nie będzie dolegać.

 

Acha brakuje jak widzę na zdjęciach bardzo ważnego elementu!

 

Naklejki Karawaning.pl hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja rada jest jeszcze taka - zabezpieczyć koła klinami lub kawałkiem drewnianego polana, ewentualnie widzę też nadmiar stali :). Zwolnić hamulec jeżeli jest zapięty i koniecznie zostawić tylko jedną podporę i to lekko podpartą na tyle przyczepy, która ma zabezpieczyć ją przez gibnięciem jak wejdzie kilka osób. 

 

domyślam się, że zimą będziecie tam przy przyczepie kombinować z modernizacjami itd i dla tego ją zabezpieczyliście poprzez rozstawienie wszystkich podpór - niestety nie jest to zdrowe dla podłogi i przedniej ściany, nie potrzebnie będą tam przenoszone obciążenia. Obciążenie ma przenosić oś czyli w tym przypadku opony.

 

Dla innych jeszcze jedna rada mi się przypomniała - przed mrozem warto zdemontować akumulator i zanieść go do ciepłego pomieszczenia, ideałem byłoby podpiąć do inteligentnej ładowarki.

 

P.S - Gratuluję garażu, warunki dla przyczepy idealne :) trzeba by tylko zbadać poziom wilgotności powietrza żeby się budka nie rozeschła :) - i sprawdzić czy poprzedni właściciele nie kombinowali z otworami wentylacyjnymi w podłodze - czy ich nie zasłonili lub nie zdemontowali zabezpieczenia na gryzonie. W warunkach garażowych będą się pchały do środka na wszystkie sposoby... a wtedy materace mogą wymagać wymiany..

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko boska, żadnego dzwigania zwłaszcza a podporach!

Bo zdeformujecie budę albo się wykrzywi i rozszczelni. Mogą też popękać plastiki.

Stawiacie normalnie i opuszczajcie podpory, aż sie usztywnią. Tyle!!!

Nie ma co przesadzać. Budka ma parę lat i tak się już ułożyła.

 

Moja sugestia .... Wystawcie ją odwrotnie a zyskacie swobodny dostęp do drzwi.

Super garaż. Nic jej tam nie będzie dolegać.

 

Acha brakuje jak widzę na zdjęciach bardzo ważnego elementu!

 

Naklejki Karawaning.pl hihi

Naklejka wkrótce :) na tą zimę jej już nie obrócimy, może na następną, jakoś wciśniemy się bo szpare zostawiliśmy 

"To moja rada jest jeszcze taka - zabezpieczyć koła klinami lub kawałkiem drewnianego polana, ewentualnie widzę też nadmiar stali  :). Zwolnić hamulec jeżeli jest zapięty i koniecznie zostawić tylko jedną podporę i to lekko podpartą na tyle przyczepy, która ma zabezpieczyć ją przez gibnięciem jak wejdzie kilka osób. 

 

domyślam się, że zimą będziecie tam przy przyczepie kombinować z modernizacjami itd i dla tego ją zabezpieczyliście poprzez rozstawienie wszystkich podpór - niestety nie jest to zdrowe dla podłogi i przedniej ściany, nie potrzebnie będą tam przenoszone obciążenia. Obciążenie ma przenosić oś czyli w tym przypadku opony."

 

Nie mamy zamiaru nic za bardzo kombinować, uwzględnię Wasze komentarze pożwięcimy jeden weekend no i będziemy czekać na nowy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli nie będziecie nic kombinować to ja poleciłbym nawet unieść podpory parę mm nad ziemię. Buda jest tak wyważona, że przy wejściu jednej osoby się raczej nie gibnie, a jeśli coś to się oprze na podporach. Natomiast normalną rzeczą jest, że w czasie zimy ciśnienie w oponach lekko zejdzie. Wtedy przy rozpartych podporach na sztywno będzie na nie przenoszony większy nacisk. Ja zostawiam przy podporach trochę luzu na taką ewentualność. Oczywiście warto co jakiś czas zajrzeć do garażu żeby sprawdzić czy wszystko ok.

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.