Skocz do zawartości

Ładowarka do akumulatora z Biedronki


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co sądzicie o tej ładowarce (do aku kwasowo-ołowianych) z biedronki http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3664,name,prostownik-automatyczny-z-mikroprocesorem

 

Ktoś miał z tym urządzeniem styczność ? Sprawdzałem ją w sklepie i wydaje mi się ok. Automatycznie rozpoznaje aku 12v czy 6v. Jest wskaźnik naładowania aku. Minusem jest to, że nie pamięta ustawień, które polegają tylko na ustawieniu ładowania. Po podłączeniu do 230v ładuje pądem 2A. Ma też ustawienie 3,5 i 4A. Wydaje mi się, że wolne ładowanie aku prądem 2A wystarczy.

 

Proszę o opinię jak coś to jutro lecę kupić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem podobną - też automatycznie rozpoznającą akumulatory. Niestety razu pewnego ładując akumulator wyzionęła ducha jednocześnie wypalając dziurę w samej sobie :) Teraz używam polskiej ładowarki i jak na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co sądzicie o tej ładowarce (do aku kwasowo-ołowianych) z biedronki http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3664,name,prostownik-automatyczny-z-mikroprocesorem

 

  :)

 

 

sama nie zaczyna ładowania (przynajmniej te co miałem do testów) - czeka na decyzję i twoje ustawienia - motocyklowy aku 6V jest na początku

 

poza tym nie ufam wynalazkom elektronicznym z biedasklepów - mam CTX i od kilku lat używam intensywnie - prywatnie i zawodowo - to nie latarka że najwyżej wywalisz i strata 10 zł - jak coś się przypali to straty będą większe 

 

poza tym opis jest bez sensu - ma 6V i 2A dla moto oraz 12V i 4A dla auto - tryb zimowy to po prostu ładowanie do 14,7V zamiast do 14,4V jak w trybie normalnym 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje kombinowanie aby zaoszczędzić parę groszy zakończy się powrotem do ładowarki http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-blackdecker-6-12v-auto-i4768512829.html poleconej w innym wątku :) i tak pewnie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewnia maksymalną moc nawet przy ładowaniu przez przedłużacz.

6/12 V. Masa: 600 g.Prąd ładowania: 1 A

Takim prądem to ja tableta ładuję a nie aku samochodowe :)

Nie żeby nie naładował- ale nie mam czasu czekać tydzień na zakończenie.

Ja używam (a właściwie sąsiedzi :) )z bieda sklepu drugi rok i działa.

Fakt: mój jest z Hamburga a nie z Shenzhen

Podobny mam (starszy model?) do tego:

http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-impulsowy-6-i12v-3-8a-wyswie-i4777993166.html

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem już zielony :/ Aku mam 100 ah i mam być docelowy w budce. Proszę o poradę odnośnie prostownika. Może jakiś link z aukcją.

To sobie kup http://www.sonarsklep.pl/ladowarka-schumacher-sci-15a-6v12v-odsiarczaniem-do-akumulatorow-zelowych-p-1104.html

Fakt, dość drogi, ale to kombajn, który zrobi wszystko z każdym akumulatorem.

 

Też kiedyś miałem dylemat co kupić, by ładować akumulatory kwasowe do auta i żelkę do przyczepy. Wybrałem ten model i twierdzę, że był to jeden z lepszych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie drogi. Do samochodu mam stacjonarny prostownik, a ten, którego szukam potrzebuję tylko do przyczepki i chce go zamontować na stałe. Cena jaka mnie interesuje to ok 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem już zielony :/ Aku mam 100 ah i mam być docelowy w budce. Proszę o poradę odnośnie prostownika. Może jakiś link z aukcją.

100 Ah musisz ładować 1/10 pojemności czyli max 10A - jak kupisz 4-5 A to też dasz radę utrzymać go przy życiu 

 

ten co dałeś 1A to nadaje się do wsadzenia na zimę, żeby podtrzymywało aku w gotowości - zresztą do tego to służy 

 

to co kolega OnionSkin dał linka nada się, , sporo ludzi używa wynalazku z Lidla - też miałem i przez jakiś czas działał , w JULI masz CTEK  - to to co ja używam - wczoraj nazwa mi się pomerdała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ma być docelowy w budce ...

Lidlowska ma feler - po pojawieniu się 230V wymaga ręcznego startu.

Osobiście kupiłem to: http://www.hurt.com.pl/ladowarka-prostownik-mikroprocesorowy-6-12v-sena,p11771.html

Zamontowana na stałe w przyczepie, startuje automatycznie po pojawieniu się zasilania 230V, pracuje równolegle z solarem. Bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem już zielony :/ Aku mam 100 ah i mam być docelowy w budce. Proszę o poradę odnośnie prostownika. Może jakiś link z aukcją.

 

Faktycznie drogi. Do samochodu mam stacjonarny prostownik, a ten, którego szukam potrzebuję tylko do przyczepki i chce go zamontować na stałe. Cena jaka mnie interesuje to ok 120zł.

 

Witam !

Nic nie piszesz o instalacji 12 V przyczepy, sposobie w jaki chcesz accu tam podłączyć i w jaki zamierzasz z niego korzystać oraz jakiego typu jest ten accu. Bez takich informacji trudno doradzać typ ładowarki. :hmm:

Zakładając, że zechcesz tylko od czasu do czasu podładować akumulator i nie bardzo masz chęć do ładowarki zaglądać, to dobry byłby "CTEK MXS-5", ale cena 238 zł. pewnie nie wchodzi w rachubę ?

Tak, jak już Koledzy pisali - mały prąd ładowania ładowarki "B&D" i podobnych, wyklucza je dla sprawnego naładowania accu 100 Ah. Niezbędny prąd ładowarki, to minimum ok. 4 A (przy założonej niewielkiej cenie urządzenia).

Zawsze mam większe zaufanie dla znanych marek, niż tych, z którymi spotykam się po raz pierwszy lub od niedawna. Z tego powodu mogę zasugerować np. produkt "Boscha" - np. ładowarkę C3 (posiada ją kilka osób na forum i była już polecana).

Uprzedzając pytanie - ładowarka wraca do ładowania accu po zaniku napięcia sieci 230 V. Kosztuje ok. 180 zł., ale myślę, że w tym przypadku warto dodać te 60 zł. więcej do zakładanego przez Ciebie budżetu.

Ładowarka zdobyła drugie miejsce po w/w CTEK'u - test "trochę lepszych" ładowarek, który był swego czasu przeprowadzony przez red. "Auto Świat".

 

P.S.

Jeśli nie znajdziesz we wspomnianej cenie, to napisz - znajdę wtedy nazwę sklepu, którą mam gdzieś zanotowaną.

Warto przeczytać ten temat w całości, ponieważ jest tam trochę różnych informacji, które mogą Ciebie zainteresować :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidlowska ma feler - po pojawieniu się 230V wymaga ręcznego startu.

Osobiście kupiłem to: http://www.hurt.com.pl/ladowarka-prostownik-mikroprocesorowy-6-12v-sena,p11771.html

Zamontowana na stałe w przyczepie, startuje automatycznie po pojawieniu się zasilania 230V, pracuje równolegle z solarem. Bez problemów.

Jeśli ta z powyższego linku startuje automatycznie to jest to ładowarka, której szukam :)

 

Dziękuję za rady. Jutro zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że zakup ładowarki będzie taki kłopotliwy :) Poczytam tematy powyżej wymienione i zapewne dalej będę miał dylemat ;) A już temat miał być ku końcowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaję zasadę, jestem za biedny żeby kupić byle co i dlatego kupiłem ładowarkę Bosch C3, kosztowała 180 zł pamięta ustawienia i naprawdę działa b. dobrze. Kupisz taką w Biedronce czy Lidlu trochę popracuje i diabli ją wezmą, przynajmniej takie mam informacje od kilku znajomych, zresztą tu na Forum też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.