Skocz do zawartości

Duże auto małe DMC 1100kg jaka przyczepa


kanibal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam fajne autko Mazde Cx-9 V6 277 km w automacie z napędem 4x4. Myślałem że do tego byka będę mógł dokupić prawie każdą na rynku. Okazało się jednak inaczej .... mam max dmc tylko 1100kg. Nie wiem z czego to wynika .... automat.....waga...7 miejsc :( wiem że z przyczepą nie zmieszczę się w 3,5t. Sama masa całkowita mojego pojazdu to 2744 a zespół pojazdów musi się mieścić w 3880:(

Pytanie moje jest takie ..... czy jest sens kupować przyczepę nową do 1100 kg??? jeżeli tak to jaką ???może coś takiego ?

http://otomoto.pl/knaus-weinsberg-400-lk-T4353202.html

 

Może mogę jakoś powiększyć dmc pojazdu:D?:) było ściągane z USA może ktoś się jebn... przy tłumaczeniu dokumentów w co wątpię:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam fajne autko Mazde Cx-9 V6 277 km w automacie z napędem 4x4. Myślałem że do tego byka będę mógł dokupić prawie każdą na rynku. Okazało się jednak inaczej .... mam max dmc tylko 1100kg. Nie wiem z czego to wynika .... automat.....waga...7 miejsc :( wiem że z przyczepą nie zmieszczę się w 3,5t. Sama masa całkowita mojego pojazdu to 2744 a zespół pojazdów musi się mieścić w 3880:(

Pytanie moje jest takie ..... czy jest sens kupować przyczepę nową do 1100 kg??? jeżeli tak to jaką ???może coś takiego ?

http://otomoto.pl/knaus-weinsberg-400-lk-T4353202.html

 

Może mogę jakoś powiększyć dmc pojazdu:D? :) było ściągane z USA może ktoś się jebn... przy tłumaczeniu dokumentów w co wątpię :(

Zaiste dziwna sprawa z możliwościami pociągowymi autka. Popatrz dobrze na tabliczkę znamionową i porównaj z papierami. Może ktoś się rąbnął odczytując/tłumacząc dane.

 

Linkowana przyczepka zacna, tylko nie wiadomo komu (ilu osobom) ma służyć i do czego (włóczęga po Europie, może stacjonarka w okresie urlopu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka ma posłużyć do "włóczęgi po Europie" ......w tym przedziale DMC to chyba tylko na dojazdy do Chorwacji....Włoch.... mam dwójkę dzieci 3 +8 lat, a jeszcze na wyprawy zabieramy teściową. Przeraża mnie brak oddzielnej sypialni w Knaus 400lk.

Co do Mazdy znalazłem wpis w instrukcji polskiej że max DMC z hamulcem tylko 1100kg a bez hamulca 500 kg:D rywalizuje z Tojotą Yaris albo Fiestą:D skąd oni wzięli  taką masę:) mam 3,7l pod maską, a nie 1,2, tarcze hamulcowe na tyle większe od przednich na większości aut.

Co do przyczepy czy ktoś spotkał się z jakąś alternatywą niż Knaus  CaraOne 400 lk? Interesuje mnie raczej nowa przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste dziwna sprawa z możliwościami pociągowymi autka. Popatrz dobrze na tabliczkę znamionową i porównaj z papierami. Może ktoś się rąbnął odczytując/tłumacząc dane.

 

A Ty czytasz cokolwiek, co napiszą inni?

Jest bodaj 1095 i finisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty czytasz cokolwiek, co napiszą inni?

Jest bodaj 1095 i finisz!

A Ty czytasz co ja napisałem, bo jestem przekonany, że nie.

 

To, że kolega podał masy, nie znaczy, że zostały one odczytane/przetłumaczone prawidłowo.

Przećwiczyłem coś takiego z poprzednim holownikiem Laguną 2,2 dCi z ASB. WPisali mi w papiery O1 - 1180 kg i dopiero po interwencji przez Renault Francja i Renault Polska wpisali 1530 kg, bo odjęli DMC zestawu od DMC auta, a tak się nie robiło przy Renaultach.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniak masz rację, dokumenty są fatalnie tłumaczone. Już odkręcałem ilość miejsc siedzących. Przy zakupiemiałem 5 miejsc siedzących a fabryka wmontowała 7kompletów pasów i siedzeń :D wszystkie wygodne :). Jednak co do masy nie sądze że uda się coś przeskoczyć.Załączam zdjęcie tabliczki z  drzwi może ktoś wpadnie na jakiś pomysł....

 

post-17832-0-28801700-1414788331_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniak masz rację, dokumenty są fatalnie tłumaczone. Już odkręcałem ilość miejsc siedzących. Przy zakupiemiałem 5 miejsc siedzących a fabryka wmontowała 7kompletów pasów i siedzeń :D wszystkie wygodne :). Jednak co do masy nie sądze że uda się coś przeskoczyć.Załączam zdjęcie tabliczki z  drzwi może ktoś wpadnie na jakiś pomysł....

 

masz homologację na konkretne auto i tego nie przeskoczysz - nic tu nie ma do rzeczy moc czy hamulce czy cokolwiek innego , zadzwoń do polskiej mazdy i dopytaj się - ale homologacja jest jedna na cały świat jesli chodzi o masy i uciąg - światła i inne duperele estetyczne się zmieniają zależnie od kraju ale z masami nie spotkałem się różnymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniajac się chce odczytać dwa zagadnienia co oznacza : GVWR 2744 kg i REAR GAWR :1458 kg. Nie chce poprawiać fabryki nie w tym rzecz. Chce się upewnić, że zanim kupie przyczepe o max DMC 1100kg to chce sprawdzić czy ktoś znowu nie popełnił błędu i obcioł mi O1 i O2 w dowodzie o ładne pare kilogramów. Gafe z ilością miejsc szczelili więc mogli jeszcze coś gdzieś spieprzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu USA:

Towing capacity (lb) FWD: 2,000/3,500 with Towing Prep Package
AWD: 3,500

 

oraz Australia:

Towing capacity braked 2,000 kg
unbraked 750 kg

 

 

 

Niestety samochody z USA maja dużo mniejsze możliwości holownicze niz ich odpowiedniki europejskie.

 

GVWR=DMC

GAWR=nacisk na oś

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem musze kupić Mazde w Australi :) Koniec tematu o mazdzie ;) szkoda czasu.

Szukam przyczepy do 1100 kg. Duże ograniczenie ale nie widze innego wyjścia.

Plan mam taki aby przyczepa służyła mojej rodzinie do noclegów na czas dojazdu np do Włoch. 1400km - 1700km nie pokonam bez noclegu, a nie mam z kim się zmieniać podczas wyprawy. Spanie w aucie wykonczyło mnie w tym roku, a przy małych dzieciach średnio co 120 km postój miałem.

Francuskie przyczepy mają jakieś przedstawicielstwo w Polsce? Morze troche taniej wyjszie nowa francuska od niemieckiej....

Następnym razem musze kupić Mazde w Australi :) Koniec tematu o mazdzie ;) szkoda czasu.

Szukam przyczepy do 1100 kg. Duże ograniczenie ale nie widze innego wyjścia.

Plan mam taki aby przyczepa służyła mojej rodzinie do noclegów na czas dojazdu np do Włoch. 1400km - 1700km nie pokonam bez noclegu, a nie mam z kim się zmieniać podczas wyprawy. Spanie w aucie wykonczyło mnie w tym roku, a przy małych dzieciach średnio co 120 km postój miałem.

Francuskie przyczepy mają jakieś przedstawicielstwo w Polsce? Morze troche taniej wyjszie nowa francuska od niemieckiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty czytasz co ja napisałem, bo jestem przekonany, że nie.

 

To, że kolega podał masy, nie znaczy, że zostały one odczytane/przetłumaczone prawidłowo.

Przećwiczyłem coś takiego z poprzednim holownikiem Laguną 2,2 dCi z ASB. WPisali mi w papiery O1 - 1180 kg i dopiero po interwencji przez Renault Francja i Renault Polska wpisali 1530 kg, bo odjęli DMC zestawu od DMC auta, a tak się nie robiło przy Renaultach.

No z całym szacunkiem, nie czytałeś, gdyż w poście jest link i informacja o DMC przyczepy.

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400km - 1700km nie pokonam bez noclegu, a nie mam z kim się zmieniać podczas wyprawy. Spanie w aucie wykonczyło mnie w tym roku, a przy małych dzieciach średnio co 120 km postój miałem.

 

jak małe dzieci masz, że musisz co godzinę stawać  :look:

 

pamiętaj - dzieciaki zaraz podrosną i dasz radę jeździć normalnie 

 

na przejazd bez noclegu niestety nie poradzę nic, rozumiem to mimo, że sam mogę takie kawałki zrobić na raz bez większego wysiłku 

 

i zastanów się czy potrzebujesz taką szafę za sobą wozić (edit) - doczytałem ,ze teściową wozisz -  :oslabiony: nie da rady upakować jej w trumnę na dachu  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.