Skocz do zawartości

Zakupy na niemieckim ebay


kielczanin

Rekomendowane odpowiedzi

w zależności czy w opisie jest " nie wysyłam do Polski "

chociaż był taki opis ale telefon i rozmowa po niemiecku ( sąsiad dobrze zna ) i po kłopocie ,zakupione odebrane  :yay:

w większości wypadków chodzi o barierę językową 

Edytowane przez ptaku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami rozmiar paczki zmiechęca niemców do wysyłki na  Polskę .

Wszystko zależy co chcesz kupić

Czasani nie tolerują przelewu , tylko np Paypal

Wszystko jednak chyba można załateić .

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na eBay ja płacę tylko po przez Paypal  ,mam od razu przeliczone na daną walutę i wpłacam w danej walucie płacąc polskimi złotówkami.

A kupowałem już w Chinach ,Hongkongu ,Niemczech ,Wielkiej Brytanii ,USA i nigdzie nie miałem problemu  :ok:

Paypal gwarantuje zwrot gotówki w sporze ze sprzedającym ( oczywiście o ile masz rację )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w Niemczech i w USA i nie było problemu. W Niemczech kupowałem okładziny SSK do zaczepu. Doszły w ciągu 4 dni. Też płaciłem przez paypal.

Więc pewnie tak jak na naszym allegro - jeśli sprzedawca jest rzetelny to nie powinno być kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesteyty ja mam inne doswiadczenie kupowałem tam movera, dostałem zupełnie inyy typ niż był w aukcji, ponadto był uszkodzony.

Mimo moich reklamacji, że dostałem inny typ - wysłałem nawet zdjęcia, że dostałem inny niż ten co był na aukcji sprzedawca sie wyparł i stwierdził, że te zdjecia co mu wysyłam to są mojego uszkodzonego i to ja chce go przewieść. Sprawa niestey kosztowała mnie 450 Euro w błoto. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem sporo drobiazgów na eBay.de ale takich z licytacji od 1 € i tu nie było żadnych możliwości wysyłki do Polski. Wszystko "szło" przez mojego brata i dopiero on wysyłał mi do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kiedyś nowinkę którą szukałem do swojego demo jako drugą sztukę. 

W PL nie były jeszcze dostępne.

To był KAC-PS810D . Kupując uzgodniłem wysyłkę na placówkę pocztową w Guben i tam zapłaciłem.

48godzin to wszystko trwało.

Potem grało :)

post-2083-0-59919700-1414091771_thumb.jpg

 

 

Po kilku odpowiedziach nieco odwrócę temat i opiszę swój przypadek.

Kiedyś na alleportalu wystawiłem specyficzne wiązki kablowe do nagłośnień i efektów estradowych.

Jakież moje zdziwienie było, jak finalnie kupujący w Niemczech wysłał mi z Niemiec w rejestrowanej kopercie pieniążki za wszystkie wiązki , po czym ja wysłałem mu należny towar.

To było dawno, ale takie transakcje się pamięta.

To chyba kwestia instynktu zaufania i "wirtualnych feromonów", sam nieraz coś kupując, czuję że powinienem kupić u tego sprzedawcy a nie u innego. Niby przedmiot taki sam, cena podobna ale to się czuje.

Definicji na to nie mam.

Niewątpliwie jeśli chodzi o znaczące pieniążki a są jakiekolwiek wątpliwości czy też brak czucia chęci zakupu to należy od tego pomysłu odstąpić i spróbować na drugi dzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niewątpliwie jeśli chodzi o znaczące pieniążki a są jakiekolwiek wątpliwości czy też brak czucia chęci zakupu to należy od tego pomysłu odstąpić i spróbować na drugi dzień.

 

  Trzeba tez dopowiedzieć , że ostatnio coraz więcej jest nieuczciwych sprzedawców na ebay-u w Niemczech.

  Uważam , że rozmowa telefoniczna przed transakcją o ile jest taka możliwa? - jest wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.