Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie sobiepaństwo urzędasów, ale urzędasy urzędasami . A dlaczego polski przedstawiciel zażądał pięciokrotnie wyższej opłaty.To jest już chciejstwo polskich biznesmenów/pseudo/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce już tak jest że każdy WK interpretuje sobie przepisy jak chce.Ja zadzwoniłem do naczelnika w Bielsku i zapytałem :)

 

Nie jak chcę, tylko są niedouczeni i nie znają przepisów. Naczelnik powinien oświecić panienki zza okienka... :zlo:

Dodam, że jak zmieniałem DMC nie trzeba było zmieniać tabliczki, teraz jest przepis że w DR ma "grać" z tabliczką, więc nowa jest niezbędna. Nowe tabliczki nabija gość z SKP trwa to chwilkę + nitowanie na miejscu + koszt niestety nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak chcę, tylko są niedouczeni i nie znają przepisów. Naczelnik powinien oświecić panienki zza okienka... :zlo:

Dodam, że jak zmieniałem DMC nie trzeba było zmieniać tabliczki, teraz jest przepis że w DR ma "grać" z tabliczką, więc nowa jest niezbędna. Nowe tabliczki nabija gość z SKP trwa to chwilkę + nitowanie na miejscu + koszt niestety nie pamiętam. 

Tak. Tabliczki robi SKP , ale na podstawie zlecenia z WK od naczelnika. A z interpretacją przepisów jest niestety wolna amerykanka , bo ustawodawca nie precyzuje ich zbyt dokładnie i można je różnie zrozumieć. Prowadzę działalność która ściśle współpracuje z WK i policją i wierz mi że wszyscy płaczemy nad tym co teraz się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc pojazdu ustala tylko producent w trakcie produkcji pojazdu i uzyskuje na niego homologacje ,ale przewiduje też jego zmiane tylko tzw w dół nigdy w górę chyba że wartości pozwalają zwiększyć do największego parametru podanego  przez producenta. Moza przeprowadzić zmianę DMC np. na OSKP  ale to wiąże sie z opiniami rzeczoznawców jak również z dostępem do homologacji. Ale tez można poprzez zmianę konstrukcyjną np. zmiana środka ciężkości w pojeździe co również zmienia naciski osi . Hm, ale to jest w przypadku przyczep choć zdarzają się nieopłacalne . Mozna zmienić ale masę własną. 

Co do tabliczek , tak OSKP wydaje tabliczki ale tylko w w odpowiednich przypadkach np. zagubienie. W przypadkach zmiany DMC przez producenta OSKP nic nie może wykonać i nie wykona. Producent wydając dokumenty o zmianie powinien równocześnie wydać nową tabliczkę z odpowiednimi danymi (masami) i z tymi dokumentami udajemy sie do WK. Diagnosta nie wyda takowej tabliczki bo go przepisy (ustawa) nie pozwoli. 

Tabliczki jak te które wydaje producent jak również diagnosta są uwarunkowane odrębnymi przepisami i każdy ma coś innego . Tabliczka wydana przez producenta posiada dane jak masy ,nr homologacji, nr VIN  niekiedy lakieru,markę, model  itp. A tabliczka wydana przez OSKP posiada tylko nr VIN , markę model i kto wykonał tą tabliczkę i jest to TABLICZKA ZASTĘPCZA . Różnice sa duże. na postawie takiej tabliczki nic nie wiesz jakie masy pojazd posiada a własnie o to się rozbija . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukpyr kolego nie mogę się zgodzić z częścią wypowiedzi. Tabliczka zastępcza to też pełnoprawna tabliczka. Jest na niej VIN i masa. Jak wiesz numer VIN to zakodowane informacje o pojeździe np. data produkcji, czy kolor lakieru. SKP tylko i wyłącznie weryfikuję pracę mechaników ( zmian fizycznych ) i rzeczoznawców opisy - wydają swoją opinię i tyle mogą. Klucze można zgubić, samemu można się zgubić, więc utracić tabliczkę też bez problemu można nie trzeba upadku komety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Kolego Ryba :) Moze nie na temat ale rozwikłajmy tajemnice tabliczek , kazdemu sie to przyda w przyszłości ;)

 Tabliczka zastępcza to też pełnoprawna tabliczka. 

 

 Tu sie z tobą zgadzam ale tylko tu

 

Zobacz sobie wzory tabliczek zastępczych i tabiczek oryginalnie nadanych przez producenta . Jest wielka róznica

https://www.google.pl/search?q=zast%C4%99pcza+tabliczka+identyfikacyjna+pojazdu+co+posiada&espv=2&biw=1360&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwigvtK0_cDMAhXJVSwKHUimDl4Q_AUIBigB&dpr=1#imgrc=_

 

Tu masz podane i tabliczki zastępcze i oryginalne . Gdzie na zastępczej masz masy nigdzie .

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje takie tabliczki ktoś na potęgę, jaką byś nie chciał . Zgodnie z wszystkimi prawami obowiązującymi jest jeden wzór tabliczki zastępczej na którj nie ma mas pojazdów. Mówimy tu tylko o zastępczych nadawanych na OSKP   zgodnie z litera prawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tych wypowiedziach rozumiem ze mimo wymiany osi w kempingu np. z 850 kg na 1300 kg, wymiane opon na kategorie ,, C,, .oraz zaczepu na mocniejszy nic nie da i nie ma mozliwosci na zmiate DCM w gore w dowodzie rejestracyjnym.poniewaz znajdzie sie ktos ,, madry , i nie wyrazi zgody tlumaczac sie ze producen wydal homologacje na np. DCM 850 kg i koniec kropka  !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.