Skocz do zawartości

Zakup pierwszej cepki Hobby 430


sabciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyszłych kolegów.

Jako, że zamierzam kupić swoją pierwszą cepkę mam pytanko.

Byłem oglądać Hobby 430 z 88 roku. Po lekturze forum wiedziałem gdzie zajrzeć, co obadać itp.

Przyczepka pokrótce spełnia moje warunki, ale.. No właśnie. 

Zaniepokoił mnie stan ścianek przedniej i tylnej.

Ścianki zaznaczone na fotkach uginają się, poszycie nie jest zespolone z konstrukcją. Czy to normalne? Sa tam puste przestrzenie. Z przodu na bank, ale tył chyba nie powinien się uginać? Jak jest w waszych cepkach.

Zapachów stęchlizny nie było  czuć. Na plus to fakt, iż przyczepka jest garażowana.

Co o tym myślicie?

1.jpg?screen

2.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie zamierzasz jeździć i jak intensywnie użytkować. Jeśli gdzieś dalej to możesz się odnieść do mojego przykładu. Kupiłem przyczepę z 88r. Jak zacząłem poprawiać i wkładać kasę to po 3 latach wyliczyłem że dołożyłem KILKANAŚCIE tysięcy złotych. Przyczepa po tym czasie odmówiła współpracy i stoi jako stacjonarna. Następną kupiłem nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dla spokoju wrzucić link do tego ogłoszenia. Pooglądamy resztę.

Co do modelu i rocznika - nie znamy przecież ceny - zależy od wyposażenia.

Jeżeli już na tym etapie sam stwierdzasz niespodzianki to przy marnym wyposażeniu i wygórowanej cenie nie będzie warto bawić się w reanimację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tamtą przyczepkę skreśliłem.

Co powiecie o tej Hobby?

Widać coś niepokojącego z fotek?

http://olx.pl/oferta/hobby-de-luxe-430-CID5-ID78S8F.html

Generalnie przyczepka bez przeglądu, zabudowa (nieoryginalna chyba- tu złamane - tu pęknięte) dość zniszczona. Właściciel nie używał kuchenki, ogrzewania i nie wiadomo czy działa. Przedsionek do naprawy.

Tylna ścianka miękka. Jedynie cena chyba ok? Ale czy warto?

Edytowane przez sabciu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poza miękką tylną ścianka jest ok (jak na moje oko oczywiście). Środek jakoś mógłbym doprowadzić do ładu, pytanie tylko jak z tą ścianką? Jeśli podłoga jest cała dużo będzie roboty z restauracją tylnej ścianki? Co do tego czy cepka za stara budżet mam ograniczony. To będzie 1 cepka dlatego muszę sprawdzić czy nie będzie to "słomiany zapał". Jak się spodoba to sprzedam z niedużą stratą i kupię coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana jeśli miekka to na 100% do naprawy, nie ma złudzeń, a i rocznik adekwatny, tak czy inaczej remont Cię czeka, cena jak za ten stan , bez potwierdzenia ze sprzęty działają, nie do przyjęcia. Jesli nie masz miejsca, czasu, ochoty, a i nie ukrywam ze troche kasy na remont, odpuścił bym tę ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  pytanie tylko jak z tą ścianką? Jeśli podłoga jest cała dużo będzie roboty z restauracją tylnej ścianki? 

 

 

Poczytaj i poogladaj w dziale ściany i zabudowa jak wygląda remont przyczepki . Jak nie masz miejsca , narzędzi , czasu i umiejętności to daj sobie spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.