Skocz do zawartości

Na Podlasiu o Podlasiu (i nie tylko)...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłem dzisiaj w Górze Strękowej - przy bunkrze w którym wysadził się KPT. W . Raginis -

IMG201610_axhheee.jpg

IMG201610_axhhewe.jpg

IMG201610_axhhewq.jpg

Widok ze wzgórza piękny, ale zdecydowanie nie jest to miejsce na spotkanie czy ognisko - po ludzku zwyczajnie  nie wypada..

Niżej w wiosce za stodołami jest też taka zatoczka z wiatką i stał tam jeden kamper - na niemieckich blachach :look: . Chłopi chyba specjalnie nawozili pola cysternami bo ciężko było ustać na zewnątrz :] .

Dziadek otrzymał nowy sprzęt AGD  - odkurzacz 12v - czasem warto zbierać te punkty na Orlenie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIGL to fajne miejsce. Najlepiej zatrzymać się tam wiosną gdy są roztopy. Piękny widok gdy cała ta dolina jest zalana.

Co do okolic - to jechałem do Dobarza we czwartek i dobrze, że trzymałem się znaków. 40-50 km/h. Łoś j malowany stał na drodze. Gdybym leciał szybciej to pewnie szef by już auto klepał. Ale polecam tamten trakt - jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spuszczona już dawno - tak na wszelki wypadek. Zalać to chwila. BIGL nie zapomnij o odwodnieniu termy !! U mnie dzięki temu, że poprzedni właściciel zapomniał to teraz mam nową.

 

Z innej beczki...

Ostatnio przed wyjazdem zalewałem instalację i jak zwykle pompka miała problem z zassaniem wody. Zwykle ją zalewałem ale ostatnio po prostu stanąłem tak by tył auta był ostro w dołku. I pięknie zassała wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dobrze, że o tym napisaliście... pospuszczałem wodę ze zbiorników, a o termie zapomniałem... z drugiej strony jak by mi ją ro...zwaliło pomyślał bym o gazowej ;)

 

 

Łosie to w Grabówce potrafiły pod kościół podejść :) Wiec na białostockiej trzeba uważać.

 

Na trasie na Bobrowniki łosie widywałem, a nawet miałem okazję RYSIA spotkać, przed którym hamowałem. 

Blisko browaru kilkakrotnie widziałem łosie, sarny, jelenie (wypadają się na łące niedaleko stawu), lisy, dziki, o jeżach, czy kunach nie wspominając. Jak po nocach jeżdżę rowerem to sporo zwierzątek mijam :) 

W Grabówce w okolicy kościoła widziałem się z dzikiem około północy :) Zwierzyny w lesie nie brakuje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIGL a łatwiej zasnąć z 5metrow czy z 2 ? Oczywiście teraz przesadzać ale uwięzi mi... ma to znaczenie gdy zbiornik postawie wyżej od pompy.

A za tydzień jak najbardziej. Tym bardziej że 11 wolne. Wiec można ruszyć w piątek.

Proponuje trasę przez Kleszczele i może nocleg przy cerkwi w Koterce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś popatrzył to pompa zasysa Ci z dołu zbiornika - przewód zapewne wchodzi z góry ,ale w środku masz drugi który bierze od dołu zbiornika) . Tu grawitacji nie ma - chociażby przez to zasyfonowanie. Jak masz problem z słabą pompą to wstaw przed zawór zwrotny, tak aby woda nie cofała się do zbiornika.

Wyjazd miał być w ten weekend i nie chce i się przekładać kolejny raz :nono: - jak nic nie stanie na przeszkodzie to razem z Staśkiem ruszam na męską wyprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.