Skocz do zawartości
dorotak97

Na Podlasiu o Podlasiu (i nie tylko)...

Rekomendowane odpowiedzi

dudek_t

Spotkałem Fisha w MM i powiedział mi o tym wątku. Po przenosinach wpisów z października nie wiedziałem że powstał  :look:

Pomysł z ogniskiem bardzo fajny, jak będzie pogoda to może, może... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

oo Witaj, jak tam Wojtek się chowa?? Gada już?

i kupiłeś już nowa przyczepę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

oo Witaj, jak tam Wojtek się chowa?? Gada już?

i kupiłeś już nowa przyczepę?

Hello Stefan! 

Wojtek wzorowo, tyle radości nam dostarcza codziennie że ciężko to opisać  :yes: Na razie rozwija usilnie swoje umiejętności motoryczno kaskaderskie. Wszędzie włazi, spada, biega itp. Z mówieniem na razie się powstrzymuje, jedynie Mama, Tata, Baba, Dada itp. Próbowałem z nim pogadać o fizyce kwantowej ale tylko się śmiał, bez odpowiedzi  :]

Z przyczepą na razie temat odsunięty na następny rok. Zdecydowaliśmy się zbudować letni domek na działce i na razie absolutny brak funduszy. Zwłaszcza że zmieniając przyczepę musimy też kupić holownik który da radę z taką jak chcemy więc... pracować trzeba non stop  :boks:

Ten rok spróbujemy się jeszcze pomieścić w naszej małej skorupce, powinno się udać  :yes:

PS. Nie znudziła Was jeszcze ta Litwa i Łotwa? Nie chcecie na południe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Gabrysia nie przepada za podróżami i musimy jeździć w nocy, a my wolimy za dnia... więc niestety musimy wybierać bliższe miejsca, chociaż ciągle myślimy o Chorwacji lub Włoszech. Ale póki nie ma kampera to odpadają dalekie podróże i ciepłe kraje. Na razie plaża, piasek i lenistwo nad Bałtykiem nam pozostaje.

A czy Łotwa się nam znudziła... nie ! Jeszcze zachodnia część tego kraju jest przez nas nieodkryta, a że kraj ciekawy i bliski - to warto zobaczyć.

Teleskop w Irbene:354293.jpg

Wodospad Ivanda 12412025.jpg

To takie przekłady z zachodniej Łotwy.

Jeszcze zastanawialiśmy się nad Bieszczadami, ale dla dzieci to piasek i trochę wody... i wystarczy, a i tak po górach nie pospacerujemy za dużo maluszkami.

Żeby nam Gabrysia tak samo podróżowała jak Piotrek to i na koniec świata można jechać. :) ale chyba chłopaki lepiej znoszą podróże.

Tak jeszcze myślimy aby może posiedzieć w Sventoji na Litwie a jak nie to Lipawa na Łotwie - zobaczymy jak się nam trasa rozłoży i jaki kemping znajdziemy i jaką cena wynegocjujemy - chociaż najlepszym negocjatorem cen jest Leszek... ostatnio, żeby nie to że były automaty przy prysznicach to by nam darmowe kąpiele załatwił :)

Ot i tak... szukamy kampera dość intensywnie i niestety... albo pech albo szczęście, bo dwie sztuki nam z przed nos zwinęli - cóż zanim wezmę urlop żeby w Małopolskie podjechać to już sprzedany, albo ludzie z forum mi pomogą, podjadą zobaczą, a tu zgnilak taki, że strach... i tak to wygląda, ciężko coś kupić. Ale na spokojnie. Pomalutku. Przyczepa jest w porządku więc nie spieszy nam się. Jak nie w tym roku to za rok.

A po co Wam domek na działce - Wojtek super znosi podróże z tego co pisaliście po wyjeździe do Chorwacji (zazdrościmy Wam !!), więc przyczepa do skody i w drogę !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Wstępnie tez piszemy się na ognisko. Pogoda podejmie decyzje w jakim składzie byśmy się pojawili :)

Tomek, zdecydowanie za mało tu zaglądasz. Porozmawiamy o tym w 4 oczy :o;) A Wojtek do gadki też znajdzie partnera na ten czas :)

Ster, do teleskopu jest blisko z Mikelbaki, na której stacjonowaliśmy. Robi wrażenie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dorotak97

Ooooooo Tomasz się pojawił :) wpadaj na ognicho!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Tak, czytalem wasz opis o tym kempingu. Troche daleko jak na jeden rzut z bialego. Dlatego planuje ze podjade wybrzezem. Najpierw do Svontoji lub lipawy a jak bda ccheci to po odpoczynku dalej na polnoc. Jak dlugi odpoczynek... to juz pokaze pogoda i checi, no i moze Doroty kemping.

Sorry za bledy ale pisze na tablecie bo mi zona kompa zabrala :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać... padłem ze śmiechu.

takie tam gdyby ktoś nie mógł mnie znaleźć na facebooku to wrzucam tu:

1661926_726360497397565_999550603_n.jpg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fish

padłem

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać... padłem ze śmiechu.

takie tam gdyby ktoś nie mógł mnie znaleźć na facebooku to wrzucam tu:

1661926_726360497397565_999550603_n.jpg?

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

I jak sytuacja z ogniskiem? Kto się pisze, a kto nie może? Ja jeszcze na 100% nie jestem w stanie powiedzieć, ale intensywnie kombinuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dorotak97

Oby nie padało. A gdzie suche drzewo na ognisko można wykombinować? Czy ma ktoś maszynkę gazową pożyczyć? Nasza w przyczepie została i nie mam na czym zupkę podgrzać :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Dorota mam maszynkę w domu. Mogę pożyczyć bez problemu. 

Raczej na ognisko nie dotrę bo będę niedysponowany... ale wszystko się okaże w praniu.

Drewno tam z reguły jest gotowe, przynajmniej zwykle było tam dalej za wiata poskładane przez leśników Trochę "wspomagacza" i się zapali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dorotak97

Dzięki Stef.Jakby co podaj nr tel na pw. A jak nie będzie drewna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

A jak nie będzie drewna to starym zwyczajem należy udać się do lasu po tzw. chrust. Schylić się, zebrać i wrzucić do ogniska :) - oczywiście żartuję ale tam w lasach jest co palić. Często tam jeździmy na ogniska i jeszcze nigdy nie zabierałem drewna ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dorotak97

Ja wiem że w lesie jest drewno, ale mokre!!!! Ale jakoś poradzimy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi