Skocz do zawartości

Camper Park Ola


CamperParkOla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

0,5h - zlot to chyba nie , prędzej mniejsze spotkanie .

 

Tak, Finger dobrze prawi, małe spotkanko jak najbardziej. Nie aspirujemy do organizacji zlotów, chcielibyśmy być postrzegani jako mała, cicha przystań dla strudzonych wędrowców :gitara:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Po pierwsze na ściernisku ładnie wychodzi trawka. Będzie ładnie, na wiosnę zasili się nawozem, przystrzyże.

 

post-17750-0-94609400-1413733229_thumb.jpg

 

Po drugie mam przemyslenia dotyczące zrzutu wc i zlewni wody szarej i poboru wody. Zrzut wc będzie w bardzo intymnej formie - zasłąnięty z 3 stron pergolą z kwiatkami, oraz dedykowany kranik z wężem do spłukiwania. Będzie wyraźnie zaznaczone, że NIE jest to miejsce do pobierania wody. Trzeba będzie zrobić jeszcze jakiś zamykany płoteczek, żeby jakiś maluch tam nie zawędrował. Jak czasami trafiałem na kempingi ze zrzutnią wc, to albo było to pięknie wyeksponowane miejsce, zaraz przy wjeździe, albo do spłukiwania był ten sam kranik z wężem, co i do pobierania wody spozywczej, brrr...

Do brudnej wody zrobię taką kratkę po środku wjazdu, w okolicy zabudowań. Jak ktoś będzie miał w przyczepie, a napewno w kamperze zabudowany zbiornik to wystarczy odkręcić zawór i poleci na taki wyprofilowany beton. Jeśli ktoś będzie opróźniał przenośny zbiornik to wystarczy, że powoli go wyleje. Zaraz obok, będzie kranik z poborem wody czystej, będzie to wyraźnie zaznaczone. Pobór wody będzie przynajmniej w jeszcze dwóch miejscach, bo czasami ktoś, chce mieć wąż na dłużej podłączony. Wszystko będzie dyskretnie oświetlone, ale nie silnymi halogenami, tylko słabszym światłem. Co do WiFi, bo to dla niektórych może być bardzo ważne, to będzie to P..., gdyż od tego roku ma być stacja LTE w okolicy. Nawet jak bym kupił prepaida i opłacił go tylko w sezonie to myślę, że wystarczy.

 

Po trzecie uruchomiłem profil na Facebooku :

 

https://www.facebook.com/CamperParkOla

 

zobaczymy co z tego będzie... :hmm:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !

 

Czas leci. W związku z lekką zimą wykonuje pewne prace - przygotowywuje pomieszczenie podręczne, ze zlewem, gniazdkami do czajnika, podładowania komórki.

 

Na początek mam przemyślenia :

 

- ogrodzenie z lekkiej siatki leśnej, jest niedroga, plus słupki drewniane. Póki naturalny żywopłot nie osiągnie wysokości 1,5 m w zupełności wystarczy - tu mam dylemat, czy sadzić małe tuje, czy też liściaste na podkładzie z ałyczy ?

- punkty oświetleniowe z ledami, mała moc nie będzie zbytnio obciążać sieci elektrycznej.

- na budynku gospodarczym będzie szafka z 4 gniazdkami, może już założyć te 3-bolcowe ? Niestety ze względu, że na razie mamy prąd taki jaki mamy, to myślę, że max 4A na gniazdko.

- chciałbym jeszcze pociągnąć na razie około 100 metrów dalej słupek z 4 gniazdkami. Zrobie go na rurze pcv 110 mm i na nim skrzyneczkę zamykaną.

- przy zlewni dla kamperów zrobię gniazdko, oraz możliwość chociażby opłukania pojazdów z kurzu.

- no i chyba najlepsze, dla gości będą dostępne wiejsko-domowe produkty i wyroby : jaja, wędlina, ser biały, natomiast chleb, pączki, sernik, szarlotka i inne ciasta pieczone będą na świeżo przez moją małżonkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić w sprawie żywopłotu... Na podkładce z ałyczy-nie wiem co dokładnie, ale mogą się pojawić owoce, później spadają i gniją nie sprzątnięte :( Nie sadź ligustra- choć b.szybko rośnie jego owoce są trujące, a zjedzenie kilku z nich może doprowadzić do zgonu (szczególnie dzieci)  :nono:  Najszybciej urośnie Ci żywopłot z Thuji "Brabant", możesz go strzyc 1-2 razy w roku, jest raczej niesmaczny w jedzeniu  :skromny: ,choć też ma owoce i tendencję do rozsiewu. Tanio kupisz na wiosnę na alledrogo, już nawet 1m kopane z gruntu, z dostawą do domu ;) a zanim wyrośnie- na siatkę leśną możesz puścić co 2 m sadzonki winobluszcza 5-klapowego-szybko zrobi zieloną ścianę na wysokość siatki ;) Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jeśli mogę doradzić w sprawie żywopłotu... Na podkładce z ałyczy-nie wiem co dokładnie, ale mogą się pojawić owoce, później spadają i gniją nie sprzątnięte :( Nie sadź ligustra- choć b.szybko rośnie jego owoce są trujące, a zjedzenie kilku z nich może doprowadzić do zgonu (szczególnie dzieci)  :nono:  Najszybciej urośnie Ci żywopłot z Thuji "Brabant", możesz go strzyc 1-2 razy w roku, jest raczej niesmaczny w jedzeniu  :skromny: ,choć też ma owoce i tendencję do rozsiewu. Tanio kupisz na wiosnę na alledrogo, już nawet 1m kopane z gruntu, z dostawą do domu ;) a zanim wyrośnie- na siatkę leśną możesz puścić co 2 m sadzonki winobluszcza 5-klapowego-szybko zrobi zieloną ścianę na wysokość siatki ;) Powodzenia!!!

 

Bardzo Ci dziękuje za wskazówkę i inne spojrzenie na temat. Muszę popatrzeć za tymi thujami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W zeszłym roku kupiłem Thuje Brabant o wys. ok. 100-120 cm w Auchan za... 6 zł szt!!!!

Jak zobaczyłem  :look: , tak wziałem wszystkie (ok. 20 szt). Były sadzone a nie kopane (ważne) i wszystkie się przyjęły.

Warto szukać.

 

Popatrzyłem na oferty, to faktycznie takie po 40-60 cm już za 2-3 zł można dostać. Dobrze radzicie :serce:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początek mam przemyślenia :

- no i chyba najlepsze, dla gości będą dostępne wiejsko-domowe produkty i wyroby : jaja, wędlina, ser biały, natomiast chleb, pączki, sernik, szarlotka i inne ciasta pieczone będą na świeżo przez moją małżonkę.

 

Tomku - zabrakło info o wiejskim produkcie okowitą zwanym. Przecież przy czymś trzeba ten kemping otworzyć. Przypomniało mi się stare wiejskie przysłowie:

Okowitę masz - jesteś nasz.

Edytowane przez Lepciak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem Thuje Brabant o wys. ok. 100-120 cm w Auchan za... 6 zł szt!!!!

Jak zobaczyłem  :look: , tak wziałem wszystkie (ok. 20 szt). Były sadzone a nie kopane (ważne) i wszystkie się przyjęły.

Warto szukać.

  ....Kurcze, z racja profesji odradzam kupowanie w marketach  thuji kopanych z gruntu, bo bardzo często jest to towar nikłej wartości....Potrafię wymieniać u Klientów 80% takich krzewów. Jeśli już, to rzeczywiście-uprawiane w donicach, po wyjęciu z donicy system korzeniowy musi być "bogaty", jakby korzenie miały zaraz wyjść z pojemnika :) Bo często są kopane i zaraz wsadzane do donicy, a wtedy może być :kosz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Co do okowity. Lokalne specjały są osiągalne, w tym także okowita, co prawda trzeba ustalić źródło, aby nie potruć się. Jeśli nic się nie zmieni to będzie tak pod 70 procent, wyrób lokalny, na własne potrzeby.

Co do nasadzeń thui. Zrobiłem rekonesans i jak będę kupował to u plantatora i pewnie pojadę osobiście, aby zakupić te 300-400 szt. Dzięki Ci Pszczola za słowa porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.