Skocz do zawartości

ITALIA 2015


Pawel1o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co prawda relacja z tych wakacji jeszcze nie zakończona, ale plany na przyszły urlop w pełni dopracowane.

Wyjazd na 26 dni. Startujemy w trzecim tygodniu czerwca i kierujemy się na południe Italii.

Odwiedzamy szybciutko Apulię, Basilicatę i Kampanię, a dokładniej:

Gargano, Castel del Monte, Lece, Ostuni,  Arbelobelo, Grota Zinzulussa, Matera, Craco Peschiera, Pompeje, Herkulanum, Wezuwiusz i bieguniem do domku bo urlop się kończy:)

Choć przewodniki przeczytane i forum też to wszelkie sugestie mile widziane:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi dość kręte Widoki przepiękne ludzie przyjażni i mili kampingi duże i dobrze zorganizowane .Plaże mażenie. Zapomniałem napisać że na Gargano.

Edytowane przez Jan663 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Choć zawsze jeździmy solo to tym razem jedziemy z mamunią (teściową), która wciągnęła mnie w karawaning kilka lat temu. Na stałe mieszka we Włoszech i swoim kamperkiem kilkukrotnie zwiedzała te tereny. Teraz będzie przewodnikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Może temat to pośredni ale dotyczy włoch więc postanowiłem go tu poruszyć.

Przed chwilą w Trójkowych wiadomościach podali informację że w przyszłym roku od czerwca z uwagi na

oszustwa podatkowe we Włoszech gotówką będzie można płacić tylko do sumy 30euro.

Powyżej tej kwoty będą realizowane płatności tylko kartami.

Czy może ktoś już coś o tym słyszał czy ja dopiero się obudziłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotówką będzie można płacić tylko do sumy 30euro.

 

 

Ja chciałem zapłacić za kemping kartą poniżej 30 euro i usłyszałem, że kartą tylko powyżej 30 euro przyjmują.....  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe, już od dawna podobne ograniczenie dotyczy przedsiębiorców, każdy zakup powyżej 1000 € tylko przelew lub karta.

 

Z tego co czytałam to nie tylko przedsiębiorców - osoby prywatne również. Inwigilacja skarbowa.

Odstępstwa są tylko od płatności dokonywanych przez cudzoziemców ale również niewielkie bo dotyczą tylko sklepów detalicznych - czyli dla kogo te odstępstwa? - kto w sklepie detalicznym wydaje jednorazowo więcej niż 1 tyś. euro? biznesmeni, celebryci pewnie tak, wpadając na zakupy modowe do Mediolanu ale raczej nie turyści. :D

Przy takiej płatności jest też trochę formalności ...  trzeba okazać się dokumentem tożsamości i złożyć oświadczenie, że jest się cudzoziemcem nie zamieszkującym na stałe we Włoszech. Sprzedawca musi skserować dokument,  następnego dnia po transakcji wpłacić na konto firmowe kasę otrzymaną od klienta w gotówce i zawiadomić skarbówkę.  :D

 

W sektorze usługowym - czyli w restauracjach, hotelach czy kempingach przy transakcjach pow. 1 tyś. euro, cudzoziemca zgodnie z przepisami już obowiązuje płatność elektroniczna tak jak każdego Włocha.

 

Jeśli teraz podobny system przeniesie się na limit do 30 euro to chcąc zapłacić gotówką choćby 31 eu w spożywczaku będziemy musieli tak samo dać dokument do skserowania, oświadczyć itd ... albo stanąć 2x w kolejce do kasy.

Bareja by lepiej tego nie wymyślił :D

 

Zakaz płatności pow. 30 eu ma wyeliminować z obiegu paragony fiskalne wystawiane klientom przez przedsiębiorców. Do tej pory Włosi nagminnie łamali ten obowiązek mimo że były za to surowe kary ale jak widać niespecjalnie się tym przejmowali skoro kontrole wykazały, że nadal 30% przedsiębiorców nie wydaje paragonów fiskalnych. A mówią w świecie, ze to Polacy kombinatorzy hmm.

 

Jest do 1000 eu ma być do 30 eu

 

Osobiście to ja wolę płacić kartą niż bujać się z gotówką. Ale ciekawe to - nawet stragan będzie musiał mieć terminal płatniczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A czy pływał może ktoś do grot na Gargano? Wiem że organizowane są różne wycieczki całodniowe ale ciekaw jestem ile kosztują i które groty wybrać.

Witam.my byliśmy w zeszłym roku na Gargano .W tym roku wybieramy się w sierpniu. Moze połączymy siły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Plany były na 2015r ale się zmieniło i jedziemy dopiero za dwa tygodnie. Chcemy się skupić głównie na Pulii choć pewnie nie tylko. Tak czy inaczej dni już odliczam i oby nic nie wyskoczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.