Skocz do zawartości

STOLIK tchibo i inne mu podobne


ketrab

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami w sklepie on-line w Tchibo są fajne rzeczy do kupienia.... i taki oto stolik kempingowy upatrzyła moja żona... Co prawda nie na wypady z przyczepą, ale jakies takie małe wyjazdy piknikowe... Cena promocyjna 259,95 zł.

 

Warto?

 

http://www.tchibo.pl/skladany-stolik-piknikowy-i-skladane-krzesla-p400052717.html

 

Witajcie. Kolega pyta czy warto... więc postanowiłem wypowiedzieć się z moich doświadczeń:

 

Rodzice moi zakupili podobny wynalazek jeszcze w czasach gdy jeździłem z nimi i braciakiem w celu rodzinnego spożywania posiłków poza domem.

Na pewno jeśli o materiał chodzi to wspomniany wyżej z tchibo już na oko jakościowo lepiej wygląda od tego naszego ale jest niestety mniejszy :(

A to ogromny w moim odczuciu minus bo tamten nasz miał o ile dobrze pamiętam 90x90 blat a było ciasno... na nogi między blatem a siedzonkiem też jakoś szału nie ma.

Generalnie konstrukcja sprawdza się dobrze pod warunkiem iż osoby dorosłe należą do "niewielkich" a raczej drobnych i jeżdżą z dziećmi w równy teren. Bo z wypoziomowaniem i stabilizacją tego naszego było nie lekko, wszak to jedna konstrukcja. Dość szybko bo chyba już po 2gim sezonie powróciliśmy do tradycyjnych rozwiązań czyli spory stół i 4 oddzielne wygodne krzesła. :) sprawdza się to i u mnie do dziś dnia. Ale chętnie sam poznam opinie innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja. Mieliśmy podobny wynalazek. Ja do rosłych nie należę, ale miałem spore problemy, żeby przy nim wygodnie zjeść. Powierzchnia samego stołu też nie była zbyt wygodna. Te stoły były wykonane w różnych wariantach. Można więc powiedzieć, że pewnie z ich trwałością mogło być równie różnie, ale to, co pisał ketrab - ciężko z wypoziomowaniem tego wynalazku w terenie. No i stolik u nas wytrzymał może z 3 sezony. Niby nie rozpadł się, ale jest w tej chwili tak chybotliwy (wszystkie nity poluzowane, plastiki wyrobione), że niestabilny. Po tamtych doświadczeniach dla mnie ciekawszą jest oferta taka:

http://www.decathlon.pl/sto-4-osobowy-ze-stokami-id_8303444.html

Stół zdecydowanie większy, więc i problem w transporcie nieco większy. Ale tylko nieco. Łatwiejszy do wypoziomowania, również 4 osoby, miejsca na stole więcej, krzesła wygodniejsze. Proszę nie traktować tej propozycji jako reklamy, bo stolik ten można kupić w różnych miejscach, ja prezentuję tam, gdzie sam kupiłem. A pojawiają się one czasem w ofertach w różnych miejscach. Stolik omawiany wcześniej - odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny stół. Kupiłem go na wyprzedazy w Carrefour za 50 złotych.

Służy podczas drobnych wypadów za miasto i chyba takie jest jego przeznczenie. Generalnie sprzet fajny ale delikatny. Trzeba uważać przy roz i skła ... daniu :] .

Niemniej jednak 250 złotych nigdy bym za niego nie dał. W karawaningu nie obleciałby jednego urlopu.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, a co sądzicie o takim stoliku http://allegro.pl/stolik-turystyczny-pelny-skladany-120x60x70-hq-i4767804086.html ? Cena przyzwoita, wymiary zadowalające. Czy ktoś takowy posiada? Jak z jakością wykonania? Z jakiego materiału jest blat (nic w opisie na ten temat nie jest napisane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje się to być ciekawą propozycją aczkolwiek za te pieniądze to cudów jakościowych chyba bym nie oczekiwał. Niemniej nawet jeśli cena odzwierciedla jakość myślę że posłuży dłużej niż sezon a przy dobrym traktowaniu może znacznie dłużej. Po sprawdzeniu sprzedawcy i upewnieniu się iż towar fizycznie u nich jest i wyślą to chyba bym osobiście zaryzykowal gdybym nie miał innego.

Ps ja się doczytałem iż blat niby drewniany laminowany... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje się to być ciekawą propozycją aczkolwiek za te pieniądze to cudów jakościowych chyba bym nie oczekiwał. Niemniej nawet jeśli cena odzwierciedla jakość myślę że posłuży dłużej niż sezon a przy dobrym traktowaniu może znacznie dłużej. Po sprawdzeniu sprzedawcy i upewnieniu się iż towar fizycznie u nich jest i wyślą to chyba bym osobiście zaryzykowal gdybym nie miał innego.

Ps ja się doczytałem iż blat niby drewniany laminowany... ;-)

No faktycznie nie doczytałem z tym blatem ale stwierdzenie "...drewniany laminowany" jest mocno podejrzane. Bardziej bym stawiał na płytę wiórową laminowaną niż lite drewno. Tak czy inaczej chyba zaryzykuję i kupię. Trzeba będzie uważać żeby się woda nie dostała pod listwę boczną bo momentalnie blat napuchnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko nie jest to "laminowana" dykta to może nie będzie takiej tragedii. Fakt ze jak zostawisz stolik na deszczu to z pewnością nasiąknie przy obrzeżach ale te tuż przy listwie może można czymś zabezpieczyć... Np jakimś silikonem. Mam taką bezbarwna silikonowa pastę do butów i chyba coś takiego było by fajne bo wciśnie się to w najdrobniejsze szczelinki a nadmiar zbierzesz tak ze w zasadzie śladu nie będzie. Ale może taka konieczność nie wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co sądzicie o takim stoliku http://allegro.pl/stolik-turystyczny-pelny-skladany-120x60x70-hq-i4767804086.html ? Cena przyzwoita, wymiary zadowalające. Czy ktoś takowy posiada? Jak z jakością wykonania? Z jakiego materiału jest blat (nic w opisie na ten temat nie jest napisane)?

Mam dokładnie ten stolik (albo wyglądający identycznie), zakupiony 2 lata temu - byliśmy 2 razy z nim na Chorwacji. Jedyna różnica, to blat, od spodu jest biały o nie drewnopodobny. Wygodny, składa się do rozmiarów 60x60 cm, dwie regulacje wysokości, lekki i w miarę stabilny. Używaliśmy go (i będziemy dalej) w 4 osoby w tym dwoje dzieci. Dla nas wystarczył. 

Kilka razy go zmoczył deszcz i żadnego problemu nie było - nie wydaje mi się, żeby blat był z drewna, jeżeli już, to ze sklejki laminowanej, ale ręki sobie nie dam uciąć :)

Te pierwszy stolik z pierwszego postu też mamy, tylko w DUŻO starszym wydaniu. Po pierwszym wyjeździe poszedł w całkowitą odstawkę, bo się dla osób dorosłych w ogóle nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacji może i nie ma ale i tak można go rozłożyć w 2ch opcjach 54 oraz 70cm bodajże a to w tej cenie i tak spory luksus

Poczekajmy na pierwsze wrażenia po odpakowaniu. Potem pierwsze testy w terenie i jak już będziemy o nim wiedzieć więcej to po aukcji śladu nie będzie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.