Skocz do zawartości

Guma/przyssawka do stelaża przedsionka


reflexes

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicz, od dwóch dni szukam i znaleźć nie mogę. Zakupiłem do swojej Niewiadki przedsionek, który na rurkach od strony ściany przyczepy nie ma kompletnie nic. Nie wiem co było oryginalnie i wiem, że bez problem można kupić przykręcane do ścian uchwyty i haki do rurek ale wynalazłem gdzieś w sieci fotkę z takimi gumami i bardzo chciałbym takie kupić. Przeszukałem co się dało bez efektów. Może ktoś z Was wie gdzie można taki gumy/przyssawki (nie wiem jak to się fachowo nazywa) kupić lub coś podobnego co można zaadaptować do tego celu. Zdjęcie nie jest moje ale pozwalam sobie zamieścić w celach poglądowych.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że trzeba dać ogłoszenie na tym forum - może ktos ma w garażu lub w piwnicy luzem... osobiście spotkałem sie z tymi gumkami kilka lat temu rozkładając komuś przedsionek w angielce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przyssawki archeo ma np. mój Beyerland z roku 2000 i sprawdza się to bardzo dobrze . Stelaż mam lekki z włókien i raczej w tej grupie stelaży trzeba szukać .

 

Na tą chwilę znalazłem tylko podkładki gumowe pod nogi stelaża - http://tanicaravaning.pl/pl/p/Podkladki-pod-nogi-stelaza-uniwersalne/1711

 

Trzeba szukać dalej . Ja niestety teraz nie mogę (robota) .

Musisz wiedzieć jedną rzecz . Te gumowe elementy (niby przyssawki) nie do końca pełnią rolę przyssawek bo np. do rybiej łuski nie ma możliwości aby mogły się przyssać . Stabilizują jednak rurkę przy ścianie na tyle , że się nie przesuwa .

W pierwszej kolejności zapierasz rurkę z tym elementem do ściany i utrzymując ją w żądanej pozycji rozciągasz resztę rurki/rurek .

Jak pisałem , u mnie to się sprawdza bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez śrubowe uchwyty, niestety znów nie mogę wstawić linku do strony :(

Po pierwsze muszę sprawdzić czy przedsionek ma za co ten uchwyt przymocować, po drugie będzie raczej ciężko, bo w niewiadówkach listwa do przedsionka jest już na płaszczyźnie dachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak wspomniałeś masz takie gumy jak wrzuciłem fotkę. Koledze Kamil_K chodzi o inne dostępne na allegro uchwyty, które podczepia się od środka pod kedrę. U mnie jednak nie da się tego zrobić, bo jak wspomniałem listwa jest na płaszczyźnie dachu. Jakby była na połączeniu ściany i dachu tak jak w większości przyczep to właśnie takie uchwyty bym kupił i po sprawie. Wychodzi mi na to, że pozostaje mi zakup tych przykręcanych uchwytów i robienie dziur w laminacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego. Co innego przykręcać przez blachę do kantówki a co innego do laminatu . Nie bardzo będzie miało to się czego trzymać. No chyba , że w miejscach wkręcania są jakieś kantówki z konstrukcji.

Cierpliwie poszukaj tych gum z postu nr 1. Warto.

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Środkowy hak trafiłby na wzmocnienie a pod pozostale mialem zamiar od środka dać jakiś klecek drewniany. Kolega mi podpowiedział, żeby zamiast tych gum kupić końcówki do kul albo laski. Całkiem mi się ten pomysł podoba. Może nie zadziała to jak przyssawka ale zabezpieczy laminat przed uszkodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem w przedsionku, w dachu wszytych tuneli bez wylotu do tych górnych rurek. Miałem 3 Niewiadówki i w każdej było to tak rozwiązane. Wsadzało się rurkę, opierała się ona o przyczepę, ale nie bezpośrednio, pomiędzy był materiał z tego ala tunelu. Z tego co pamiętam to rurki były zakończone jakimś plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podstawki gumowe, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Mam takie w swoim przedsionku i znakomicie się sprawują. One przede wszystkich mają za zadanie ochronę ściany przyczepy przed uszkodzeniem lub zadrapaniem. Nie muszą być przyssane do ściany.

Gumy pozwalają na swobodne oparcie rusztowania dachowego o ścianę przyczepy w zakresie na jaki pozwala wszyta w kedrę taśma do podtrzymania rurki stelaża,Takie ucho jak w torbie z Tesco - ułatwia montaż przedsionka i ustala położenie rurki dachowej.

Powinieneś mieć takie trzy  taśmy wszyte  w kedrę przedsionka. Jeżeli ich nie masz to wystarcz y je wszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.