Skocz do zawartości

Kupno małej przyczepy dla 2 osób + 2 dzieci


hektor190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W przyszłym roku na koniec wakacji planuję wyjazd z przyczepą do Włoch lub ew. Chorwacji. 
Potrzebuję drobnej pomocy w doborze przyczepy. 

Założenia: 
-Pojemność: 2 osoby + dzieci (piętrowe łóżko?) 
-Możliwie kompaktowa. (Nasze podróże to max dwa dni w jednym miejscu dużo jeździmy, nie chcemy każdej nocy spędzać na campingu) 
-Możliwość ciągnięcia Golf 5 1,9 TDI (90Km) 
-Łazienka (co drugi - trzeci dzień na campingu) 
-ogrzewanie na jesień / wiosnę 

Auto: 
-Golf 5 1.9 TDI 90km (chwilowo nie zmienię na nic większego - docelowo coś typu VW Szaran) 
-DMC auta to 1850 kg 
-DMC przyczepy według dowodu rej auta: 12% 1400 kg 

Budżet: 
-do 10 tyś zł max 15 tyś z przygotowaniem do jazdy. 

W związku z tym moje pytanie: 
-Czy zgodnie z Polskimi / europejskimi przepisami mogę ciągnąć przyczepę 1400kg z hamulcem najazdowym? 
- Gdzieś czytałem że mogę max 1850kg / 1.33 = 1390 kg. 
- 1850kg + 1400 < 3,5 tony 


Druga kwestia to czy taki zestaw jest osiągalny w tych pieniądzach i założeniach? 
Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hektor golf do przyczepy o DMC 1400 kg jest autem zbyt małym. 
Szukaj czegoś starszego (i tak budżet zakładany przez Ciebie jest na poziomie początku/środku lat 90) wtedy budki były trochę lżejsze i solidniejsze.

Powinieneś znaleźć coś w tej kwocie z dwoma osobnymi spaniami, łazienką (ale raczej bez ciepłej wody), toaletą kasetową, kuchnią, lodówką,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj idealna przyczepą do twojego samochodu jest Buerstner scala 420,Hobby 10 lub jeszcze kilka o podobnym układzie .Waga ok 780 dmc ok1100kg a nawet jak kupisz wana to nie załapiesz się na wiatolla.Przyczepa ma zamykaną sypialnie drugie spanie masz z jadalni łazienke, lekko się prowadzi i manewruje na ciasnym kempingu .Cena ok 10-12 tyś zarocznik 94- 96 w stanie bdb za gorsze mniej,Wiem co mówię podrózuje taką kilka lat i jestem bardzo zadowolony choc kiedyś miałem 1,5m dłuższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np mam burstnera scale 4001 też 4 osobowa z jednym co prawda wyrkiem ale nam to nie przeszkadza ubikacja zimna woda podgrzewam jak potrzebuje w garnku na kuchence dolewam do banki i ma 40 ciepłej hheheh dmc 1200 ciągamją astrą 1,6 105 km daje rady kupiłem w tym roku 94 r stan igła z reką na sercu 7,700pln  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np mam burstnera scale 4001 też 4 osobowa z jednym co prawda wyrkiem ale nam to nie przeszkadza ubikacja zimna woda podgrzewam jak potrzebuje w garnku na kuchence dolewam do banki i ma 40 ciepłej hheheh dmc 1200 ciągamją astrą 1,6 105 km daje rady kupiłem w tym roku 94 r stan igła z reką na sercu 7,700pln  

Moja ma dmc 1100 co do ciepłej wody to polecam grzałke do zbiornika i nie musisz dolewac ciepłej  bo i tak płacisz za energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma dmc 1100 co do ciepłej wody to polecam grzałke do zbiornika i nie musisz dolewac ciepłej  bo i tak płacisz za energię.

O to nie wiedziałem że sa takie grzałki do baniaka na wode, w jakiej cenie i gdzie można taką nabyć  :unsure: bo jestem w trakcie kupna LMC jest lazienka ale zimna woda tylko obmyślałem plan z bojlerem, podgrzewaczem przepływowym wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio ma rację,1400 budki to za wiele dla Twojego holownika a i tak w dr nie masz prawdopodobnie więcej niż 1200.Tak na marginesie,też chciałbym się dowiedzeć gdzie można taką grzałkę nabyć czy jest na 230v czy na 12 i np. czy się zmieści przez korek do 20 litrowego baniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He kolega ma ze sklepu zoologicznego na logikę spełnia zadanie znakomicie :skromny:

Własne tak ze sklepu zoologicznego  grzałka 300 vat bez termostatu 30 zł plus termostat  elektroniczny z czujnikiem temperatury nierdzewnym 150zł  efekt znakomity 40 l wody temp 41 st c a zakres duzo większy.Grzałka na allegro 400 zł  a satysfakcja gwarantowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka do akwarium ? bo mi strzelił na szybkości taki pomysł żeby grzałke od pralki, bojlera zaadoptować, ale akwarystyczna nie wpadł bym na to a czy ona nie jest szklana przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka od akwarium (chyba są plastikowe) byłaby dobra - od razu z termostatem i w ogóle. 

 

Wracając do przyczepy - dzięki za podpowiedź. Wydaje się że  Hobby D10 jest bardziej popularna - wiec pewnie części zamienne są tańsze i łatwiej dostępne - ale mogę się mylić. Na pierwszy rzut oka da się coś kupić nie wymagającego dużego nakładu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka akwarystyczna dobrze się do tego nadaje ale z termostatem- mam taką od 4 lat i jeszcze na gwarancji (5lat). Oczywiście jest szklana. Założyłem na nią plastikowe dystanse, żeby nie leżała bezpośrednio  na dnie - kwadraty o boku 5 cm z otworem o średnicy grzałki. Pompkę podniosłem tak aby zawsze grzałka była zanurzona w wodzie. Woda ma temp. ok 40 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka od akwarium (chyba są plastikowe) byłaby dobra - od razu z termostatem i w ogóle. 

 

Wracając do przyczepy - dzięki za podpowiedź. Wydaje się że  Hobby D10 jest bardziej popularna - wiec pewnie części zamienne są tańsze i łatwiej dostępne - ale mogę się mylić. Na pierwszy rzut oka da się coś kupić nie wymagającego dużego nakładu pracy.

Grzałka akwariowa z termostatem ma ograniczoną temp do 3o st aby nie ugotować rybek.Sterownik elektroniczny ma taką przewagę że temp możesz ustawić wyższa i cały czas widzisz jaka ona jest , bo widzisz sterownik.,co do grzałki to jest szklana i powinna być w ochronce(u mnie 2 oringi na końcach a całość umieszczona w powierconej rurce alum),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.