Skocz do zawartości

karawaning zimą - ma to sens?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

za kolejne 80-100 zeta kupisz czujnik na wszelkie gazy wybuchowe i usypiacze - można spać spokojnie - mój wyłapuje nawet spaliny z lodóweczki jak mam drzwi od cepki otwarte na oscierz czy okno przy kuchence a zamontowany 3 metry dalej na szafie nad piecykiem...

Pamiętasz co to za czujnik ? Muszę taki kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kupowalem w Castoramie prawie rok temu - nie pamiętam marki i modelu, jest w blistrze, biały z bateriami w zestawie kosztował ponad 130 zeta a kupiłem w przecenie za chyba 99 - szukaj 3w1 - na czad, gazy i zadymienie. będę przy przyczepie za około 3 tygodnie to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w Castoramie prawie rok temu - nie pamiętam marki i modelu, jest w blistrze, biały z bateriami w zestawie kosztował ponad 130 zeta a kupiłem w przecenie za chyba 99 - szukaj 3w1 - na czad, gazy i zadymienie. będę przy przyczepie za około 3 tygodnie to sprawdzę.

Mam pod domem Castoramę sprawdzę jutro może coś mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod domem Castoramę sprawdzę jutro może coś mają.

 

teraz nie kupuj - jest "sezon" na te ustrojstwa ;-) skonczy sie sezon grzewczy to cena spadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kidde produkuje całkiem dobre czujniki za rozsądną cenę. Od kilku lat w domu używamy i jest ok. Szybko reaguje na dym. To sprawdziłem podczas symulowanych testów. Nawet po latach czuwania. To na działce.

 

2 lata temu kupiłem na allegro czujniki za ok 30-40 zł. Na tą chwilę tez wydają się ok, wyświetlają nawet stężenie CO. Również dobrze reagują na dym i rokują, że podziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając ponownie na tytułowe pytanie - Ma sens  :]

Pozdrowienia z mroźnego i jednocześnie słonecznego Livigno.

Jesteśmy na kempingu Pemont, cena za kampera, 2+1 = 22 euro ( w tym prąd,wifi, sanitariaty na rozsądnym poziomie )

Naliczyłem dziś 38 kamperów i dwie przyczepy. We wtorek w nocy gdy przyjechaliśmy było około -19. Kolejne noce około -13. W dzień około -3.

Diesel w cenie 0,81 euro  :] Narciarsko jak dla nas pierwsza klasa.

 

68d0d9741417ccc3med.jpg

11e392a2423a98cemed.jpg

ecb713bbefa5e679med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witus,

 

no i slusznie. Na nartach ciekawiej.

 

Gdybys jednak cos do piatku wypatrzyl - daj znac. Bede na  lykend w "Heimacie" i chetnie bym cos sprawdzonego nabyl.

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Wiem wiem stary temat ale napiszę króciutko moje zdanie. Karawaning zimą jest mega fajny a może nawet lepszy jak w upalne dni. Szybciej się człowiek ogrzeje w przyczepie zimą jak ochłodzi latem. Nie wiem jakby było jak miał bym inny holownik np. zwykłą osobówkę lekką itp. ale z możliwościami naszego auta nie boimy się jeździć po śniegu w górach, wąskich i krętych dróżkach. W sumie to sobie nie wyobrażam ciągnąć przyczepę po śniegu na górskich drogach samochodem z przednim napędem tylko z przednim. To chyba samobójstwo. Dla tych którzy dopiero zaczynają karawaning i myślą o zimowych wyjazdach mam dobrą radę, tylko auto 4x4, porządne opony które będą gryzły a nie głaskały śnieg bądź lód. Łańcuchy hmm. coś pomogą ale masy auta nie zwiększą więc jest duże ryzyko, że przyczepa wypchnie nas i zrobimy tzw. zcyzoryk. Tak naprawdę to ja więcej kilometrów przejechałem z przyczepą zimą jak chyba latem i niedługo znowu w drogę ?

Edytowane przez PiotrekiWiola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.