Skocz do zawartości

Podzielcie sie prosze wrazeniami z Portugalii.


MaK

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem forumowicze,

 

 

zastanawiamy sie nad Porugalia od polowy lipca do poczatku sierpnia 2015, tym razem raczej stacjonarnie lub pobytem na  nie wiecej niz dwoch  kempingach miedzy Porto a Lizbona..

Ciekawia mnie Wasze wrazenia odnosnie spokojnych, raczej mniejszych kempingow bez zadnych animacji itp. w tych okolicach,

miejsc wartych zobaczenia oraz pogody w tym okresie. 

 

Piszcie!

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawia mnie Wasze wrazenia odnosnie spokojnych, raczej mniejszych kempingow bez zadnych animacji...

@MaK

Jeden z naszych  kempingów  < przybliż, plaża super

 

Nasze czołganie się znajdziesz:

1. kliknij na > [ esencja ] w stopce

2. znajdż/przewiń kliknij na > [ Majówka 2010 r. ]  ... cierpliwie czekaj na pełne wczytanie.

3. po wczytaniu przesuwając kursorem  przybliż Portugalię ... klikaj, dowiesz się więcej

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ired, czy ja dobrze widze, wspomniany przez Ciebie kemping w sezonie za 4 osoby wychodzi około 80 zł, a poza 40 zł ?

 

Pozdrawiam

@tomekk

Dobrze widzisz, więcej zobaszysz jak klikniesz na >  Price list

 

Wklejam kopię z naszej trasy:

Kemping Parque de Camp.Municip.de Peniche   10,80€/e,  39°21'14.11"  -9°21'39.38"

zapas > Kemping Alcobaca 8,70€/e,   39°33'8.70"  -8°58'41.46"

 

Legenda: €/e = e cena z prądem w 2010 r.

 

... miejsc wartych zobaczenia oraz pogody w tym okresie. 

 

@MaK

Ustawiłem na Fatimę < dojazd + zdjęcia

 

Przybliż Lizbonę znajdziesz nasz parking + inne info ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Ciekawostka < zerknij > pogoda

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czolem forumowicze,

 

przypominam majacym wiedze o mojej prosbie.

Do lata jeszcze daleko bardzo, przyczepa po ostatnim wyjezdze jeszcze nie wystygla ale

przyjemnosc planowania pozwoli milej przetrwac zimy czas.

 

Dziekuje!

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portugalia...generalnie, to pewnie Ty beędziesz musiał "przetrzeć" szlaki i nasmarować coś po wakacjach, bo jednak to daleki kraj i mało rodaków dociera tam z budą.. Ty masz mniej więcej 1000 km. bliżej :) Tak, że czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Moim zdaniem obowiązkowe do zobaczenia Cabo da Roca :)

i odradzam Camping Orbitur Valado w Nazare, którego place nie dość, że są w drzewach - nie chodzi o okalającą roślinność dającą cudowny cień, a pozostawione okazy na środkach działek - dodatkowo place obmurowane na paredziesiąt centymetrów i z dość dużymi krawężnikami do każdego z nich, a przynajmniej my tak trafiliśmy.

Portugalia ma w sobie magię, którą zazwyczaj się docenia dopiero po dłuższym pobycie - jak nie po powrocie do domu.

Jest kolorowy Pena National Palace, Batalha z misternie wykończonym klasztorem - choć bez wieży,  Alcobaca. Na mnie jednak większe wrażenie wywarło wybrzeże, niz te architektoniczne cuda.

Nawet jeśli nie jesteś typem plażowicza, warto zobaczyć najszersze plaże w Europie i wejść do lodowatego Atlantyku :) Pogoda w podanym przez Ciebie okresie, dość przewidywalna - upał i susza.

Poza tym dobrze podążać szlakami małych białych miasteczek ze ślicznymi Azulejos na ścianach.Ale Portugalia to nie np. Francja, która z każdej pierdółki zrobi atrakcję, w którą uwierzysz, że była warta zobaczenia. Można się najeździć w poszukiwaniu czegoś ciekawego i spażyć.. A wiadomo, koszty przejechania tylu tysięcy kilometrów nie są małe i liczy się praktycznie na wakacje życia ;) W tej kwestii plusem są hiszpańskie autostrady, w kierunku Lizbony w większości bezpłatne i puste - choć ta ostatnia cecha podczas noclegu na zazwyczaj odsuniętym od autostrady parkingu (takie zwyczaje) jest czasem dość niepokojąca ;) Nie mam chyba nic więcej do dodania ;p

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem forumowicze,

 

zastanawiamy sie nad Porugalia od polowy lipca do poczatku sierpnia 2015,

Piszcie!

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Hi

jak zachecasz to masz

 

ja uwazam ze to poroniony pomysl , jak do portugali to conajmniej na miesiac , inaczej sie z przyczepa nie karkuluje , drogie autostrady we Francji na 3 oski , i nie pisz ze pojedziecie landowkami , bo nimi nigdzie nie zajedziesz w te 2 tygodnie , co kilka kilometrow kolko i rozpedzaj zestaw od poczatku

 

 

bylem , i wiem (przejazd przez francje ) do portugali nie dojechalem , nawet do madrytu wtedy sie nie dociagnalem ,

 

Dwa tygodnie to Chrwacja , Portugalia na ten czas tez jest ok , ale letadlem samochod z wypozyczalni i jakas bleiba do spania cenowo wyjdzie na to samo ,no chyba ze za duzo poczkowalas (ilosc szkodnikow, pomnozone przez ilosc biletow).Ale ile wiecej mozna skorzystac na playach i na zobaczeniu czegos ciekawego.

 

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAKOTA,

 

zachecam, zachecam i za podpowiedzi bardzo dziekuje.

Pewnie, ze na miesiac a nawet dluzej lepiej. Niestety, wiecej niz trzy tygodnie nie wykroimy.

Trzy dni tam, trzy dni powrot, na miejscu dwa tygodnie. Musi wystarczyc.

Przez Francje jezdzimy zwykle  autostradami. Szybciej i wygodniej. Koszty znosne.

Za RN nie przepadam jadac dalej.

 

 

A Portugalie po prostu chcemy zobaczyc.

Mam tez nadzieje, ze nie bedzie zbyt goraco na miejscu. Latem spotkalismy w Stockholmie narzekajacych na upal Portugalczykow. Tesknili z chlodniejsza pogoda nad oceanem...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAKOTA,

 

zachecam, zachecam i za podpowiedzi bardzo dziekuje.

Pewnie, ze na miesiac a nawet dluzej lepiej. Niestety, wiecej niz trzy tygodnie nie wykroimy.

Trzy dni tam, trzy dni powrot, na miejscu dwa tygodnie. Musi wystarczyc.

Przez Francje jezdzimy zwykle  autostradami. Szybciej i wygodniej. Koszty znosne.

Za RN nie przepadam jadac dalej.

 

 

A Portugalie po prostu chcemy zobaczyc.

Mam tez nadzieje, ze nie bedzie zbyt goraco na miejscu. Latem spotkalismy w Stockholmie narzekajacych na upal Portugalczykow. Tesknili z chlodniejsza pogoda nad oceanem...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

ja w trzy tygodnie ta nawet do Madrytu nie zajade

 

nie wspominajac juz o Portugali

 

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witaj. Ja również planuję Portugalię i Hiszpanie na lato 2015. Niestety zestaw wymieniłem  :oslabiony:  na solidne auto Trafic i duży namiot z wyposażeniem przyczepy :yes: . Jest to szybsza i łatwiejsza forma do przemieszczania się w tak dalekie trasy. Po drodze mamy  zamiar łyknąć trochę Paryża trzy dni i Disneyland.

Wycieczka oczywiście czasowo nieograniczona ale start to połowa lipca. Też chetnie czytam posty o tych krajach i zbieram cenne info.

Pozdrawiam. Damian.

Edytowane przez damius2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@DAKOTA,

 

zachecam, zachecam i za podpowiedzi bardzo dziekuje.

Pewnie, ze na miesiac a nawet dluzej lepiej. Niestety, wiecej niz trzy tygodnie nie wykroimy.

Trzy dni tam, trzy dni powrot, na miejscu dwa tygodnie. Musi wystarczyc.

Przez Francje jezdzimy zwykle  autostradami. Szybciej i wygodniej. Koszty znosne.

Za RN nie przepadam jadac dalej.

 

 

A Portugalie po prostu chcemy zobaczyc.

Mam tez nadzieje, ze nie bedzie zbyt goraco na miejscu. Latem spotkalismy w Stockholmie narzekajacych na upal Portugalczykow. Tesknili z chlodniejsza pogoda nad oceanem...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Juz zobaczylem co nieco i nie widzi sie mnie

 

pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.