Skocz do zawartości

Lodówka- nie mogę uruchomić na gazie


Rekomendowane odpowiedzi

odczekuje ok 20 sekund i wtedy start.

a nie lepiej odpowietrzyć układ zapalając najpierw kuchenkę?

 

W sumie można... ale czy gaz wypchnie powietrze z obwodów piecyka i lodówki, które są oddzielne? Wydaje mi się, że nie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.Jutro wybieram się na działkę(tam mam przyczepę na zimę) i na pewno coś zdziałam w tym kierunku.Dam znać o efektach.Jak do tej pory to udało mi się naprawić ręczną spłuczkę w toalecie.Dobrze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

U mnie jest różnie z tymi urządzeniami piecyk od ogrzewania raz działa innym razem po zgaszeniu i próbie ponownego  odpalenie  zapomnij , jaka przyczyna ????

odnosnie lodówki to słychć jak idzie gaz iskrownik działa trochę płomień jest i gasnie , co z tym zrobić ? jak to sprawdzić? Jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No i u mnie też klops :-( Szykuje sie do wyjazdu no i robie sprawdzenie wszystkiego i lipa - lodówka nie chce działać na gazie :-( Iskrownik działa - tzn. psyryka i jak odepne przeewod z tyłu to jest iska ale nie widać jej w wzierniku w lodówce :-(. Wczesniej działała na gazie i myślałem juz że może mało gazu to i butle wymieniłem ale też nic nie pomogło. Co to może być?? Próbowałem na roznych ustawieniach gazu i tez nic nie pomaga.

 

Lodówka to elctrolux rm 4270 k

 

Na 230 i 12 wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odpowiedzieli jedną istotną rzecz. Przed sezonem po podpięciu butli zawsze warto odpalać w kolejności: kuchenka, piec, lodówka. Gwarantuje to podstawowe odpowietrzenie choć z lodówka jest najtrudniej. Czasami trzeba naciskać iskrownik pierdylion razy.

 

wytaptane ze smartfona więc z góry przepraszam za błędy w tekście

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odpowiedzieli jedną istotną rzecz. Przed sezonem po podpięciu butli zawsze warto odpalać w kolejności: kuchenka, piec, lodówka. Gwarantuje to podstawowe odpowietrzenie choć z lodówka jest najtrudniej. Czasami trzeba naciskać iskrownik pierdylion razy.

 

wytaptane ze smartfona więc z góry przepraszam za błędy w tekście

Ok zgodzę się jeżeli chodzi o wymianę butli.

 

Tylko że u mnie problem pojawił się już przed zmianą butli ( chyba że mała ilość gazu mogła mieć na to wpływ)

 

Ale u mnie we wzierniku w lodówce nie widać iskry, którą widać od strony kratki.Zresztą jak psiknąłem sprejem do polepszania przepływów prądu na stykach elektrycznych (okazał się łątwopalny) to iskra go bardzo szybko odnalazła - nie polecam powielania metodyki pracy.

 

Tak więc jest tak że iskra niby jest a nie działa :( no i nie bardzo wiem co robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka/piec może nie „palić”, bo w momencie dania iskry, mieszanka gazu z powietrzem jest zbyt bogata tzn. w samym gazie iskra nic nie zapali z braku tlenu.

Trzeba zacząć zapalanie od ciągłego pstrykania zapalarką, i podawaniu gazu z lekkim opóźnieniem, od pierwszego pstryknięcia – może załapie.

Jak nie pali, to nie ma sensu natychmiast powtarzać próby, dopóki gaz zalegający w palniku się nie ulotni.

Można próbować przedmuchać kompresorem, lub suszarką do włosów okolice palnika, lub kominek lodówki i dopiero wtedy ponowić próbę z zapalaniem.

Ideałem byłoby podstawić zapalniczkę pod palnik od dołu i zapalić go bez iskrownika – ja mam tak zrobione i zawsze mi „zapali”, choć musze się czołgać pod lodówką :)

Nim wyciągniesz lodówkę, warto przetestować powyższymi sposobami, czy gaz dochodzi do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i u mnie też klops :-( Szykuje sie do wyjazdu no i robie sprawdzenie wszystkiego i lipa - lodówka nie chce działać na gazie :-( Iskrownik działa - tzn. psyryka i jak odepne przeewod z tyłu to jest iska ale nie widać jej w wzierniku w lodówce :-(. Wczesniej działała na gazie i myślałem juz że może mało gazu to i butle wymieniłem ale też nic nie pomogło. Co to może być?? Próbowałem na roznych ustawieniach gazu i tez nic nie pomaga.

Lodówka to elctrolux rm 4270 k

Na 230 i 12 wszystko ok.

Miałem kiedyś dokładnie ten sam problem

Sprawa okazała się banalnie prosta

Na przewodzie nad iskrownikiem jest otulina z wełny mineralnej która się zsuneła na iskrownik i ograniczała dostęp tlenu post-21226-0-43939300-1468747551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej mojej przyczepie Hobby lodówka zapalała góra po dwóch pstryknięciach iskrownikiem. Tylko że w Hobby kratki wentylacyjne były jedna pod lodówką w podłodze a druga na wyjściu komina.

 Teraz w nowej przyczepie są dwie wielkie kratki wentylacyjne na ścianie i chyba wilgotne powietrze źle działa na palnik. W ciepłe dni zapalała od razu ale teraz jak pada deszcz kilka dni to już musiałem trochę popstrykać.

Na pewno nie można ustawiać płomienia na max. bo mi wtedy nie odpala. Ja ustawiam płomień troszkę powyżej minimum i próbuję zapalić a zdarzyło się dwa razy że nie mogłem odpalić to na 3 minuty odpalam z 230 V lub 12 V i wyłączam. Potem nie mam najmniejszego problemu z odpaleniem gazowego płomyczka. 

A tak dla pewności to możesz jeszcze przetrzeć benzyną kabelek od iskrownika wraz z iskrownikiem, a sam kabelek ułożyć tak żeby nie stykał się z obudową lodówki. Czasem stare kable od iskrownika mogą być uszkodzone i część iskry idzie na obudowę lodówki.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Poszukuję fachowca z Warszawy lub okolic, który zna się na lodówkach. Za diabła nie mogę odpalić swojej na gazie a nie chcę "grzebać" żeby nie pogorszyć. Żeby uniknąć reklamy może być kontakt na PW. Lodówka ELEKTROLUX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.