Skocz do zawartości

Lodówka- nie mogę uruchomić na gazie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam problem z lodówką -Elektrolux RM200B- nie mogę odpalić na gazie.

Wciskam zawór ustawiony na "max" ,trzymam wciśnięty, naciskam piezo, w okienku wewnątrz (wziernik) widać iskrę, słychać zapłon gazu i nic... czarno.

Nie wiem co zrobić- może to typowa awaria, ale nie wiem ...- jestem swieżo upieczonym karawaniarzem (14 dni temu kupiłem Burstnera Club).

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to słychać zapłon gazu?

Słuchaj z tego co pamiętam to te zawory są trochę dziwne - max i minimum nie są na granicach tylko obok siebie.

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to posłuchać czy po przekręceniu zaworu i wciśnięciu go słychać wypływ gazu. Spróbować w różnych położeniach zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją lodówkę odpalam zawsze na "pół gwizdka", tzn. między max a min. A to dlatego, że jak na maxie próbuje to nieraz strumień gazu tłumi iskre i pstrykam w nieskończoność, a na min za uboga jest mieszanka i to samo - pstrykam i nic. W połowie jak mam płomień zaskakuje po 2-3 startach. Może w tym sęk?

Dodam, że sprzedawca podpowiadał mi bym rozpalał na maxie. Ale cuż z tego jak w praktyce nie wychodzi to najlepiej:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją lodówkę odpalam zawsze na "pół gwizdka", tzn. między max a min. A to dlatego, że jak na maxie próbuje to nieraz strumień gazu tłumi iskre i pstrykam w nieskończoność, a na min za uboga jest mieszanka i to samo - pstrykam i nic. W połowie jak mam płomień zaskakuje po 2-3 startach. Może w tym sęk?

Dodam, że sprzedawca podpowiadał mi bym rozpalał na maxie. Ale cuż z tego jak w praktyce nie wychodzi to najlepiej:-(

Dokładnie tak :] no i trzeba pstrykać rzeczywiście w nieskończoność, a jak słychać zapłon to zapewne jest zbyt duże ciśnienie gazu i zdmuchuje płomień. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny,

Jak to słychać... ano po wciśnięciu zaworu ustawionego na "max" i przytrzymaniu go przez 5-8 sek. słychać dźwięk jakby przy zapalaniu podgrzewacza gazowego do wody puffffff :-)) - i dajej cisza :] . Powtórka i to samo. Może rzeczywiście ciśnienie gazu zdmuchuje płomień. Spróbuję jutro na innym ustawieniu zaworu -może się uda. Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to słychać zapłon gazu?

Słuchaj z tego co pamiętam to te zawory są trochę dziwne - max i minimum nie są na granicach tylko obok siebie.

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to posłuchać czy po przekręceniu zaworu i wciśnięciu go słychać wypływ gazu. Spróbować w różnych położeniach zaworu.

 

Udało się w ustawieniu"na pół gwizdka".

Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja mam taki problem z ogrzewaniem i palnikami od kuchenki. Z odpaleniem lodówki nie miałem problemu. W rezultacie na campingu w Bratysławie lodówka chodziła na 230V a butle wyjąlem i tak jak pod namiotem na palnikach turystycznych, co skończyło sie kradzieżą już pierwszej nocy :(.

Proszę o podobne wskażówki odnośnie palników i ogrzewania. Przy kupnie przyczepy sprzedający wszystko mi pokazywal, że działa więc instalacja i urządzenia są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że przewody gazowe są czasem dość długie i przy odpinaniu butli i pracach konserwacyjnych ulegają zapowietrzeniu co powoduje kłopoty przy uruchamianiu lodówki czy kuchenki. Najlepiej "odpuścić" trochę gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja mam taki problem z ogrzewaniem i palnikami od kuchenki. Z odpaleniem lodówki nie miałem problemu. W rezultacie na campingu w Bratysławie lodówka chodziła na 230V a butle wyjąlem i tak jak pod namiotem na palnikach turystycznych, co skończyło sie kradzieżą już pierwszej nocy :(.

Proszę o podobne wskażówki odnośnie palników i ogrzewania. Przy kupnie przyczepy sprzedający wszystko mi pokazywal, że działa więc instalacja i urządzenia są ok.

 

Tzn. co nie działa??? Jeżeli masz lodówkę, kuchenkę i ogrzewanie na gaz to musisz sprawdzić czy masz w odpowiedniej pozycji wyłączniki główne odcinające dopływ gazu do odbiorników w przyczepie (powinny być 3 szt. na ogół pod lodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada odpalania i kuchenki i ogrzewania taka sama jak lodówki - na pół gwizdka. U mnie nie ma bata by nie odpaliła. Chyba, że ustawiam na minimum lub na max - wtedy są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a co do odpięcia butli i ponownego przyłączenia, to po wciśnięciu zaworku odczekuje ok 20 sekund i wtedy start. Odpalało do 5 starterów i lodówke i ogrzewanie, palniki też szybko łapały. Przypomne ewentualnie o przytrzymaniu termopary by się dogrzała bo inaczej przecież płomień gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z moją lodówką też są problemy z odpaleniem.Trzymam 5 min i gaśnie.Podobno czujnik termopary jest za daleko.A nie ma tam jakiegoś bimetalu czy czegoś podobnego,tak jak w grzejnikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek 7476 już w innym miejscu pisałem o termoparze,nie tam niema bimetalu tylko końcówka ( rurka ) termopary która jest ogrzewana przez płomien i jeżeli zbyt słabo jest nagrzana to nie trzyma płomienia i dlatego pisalem o dosunięciu do płomienia.Jedyny problem to że trzeba niestety lodówkę wymontować ale przy okazji oczyścisz dyszę która bardzo często jest zaślepiona przez brud który bywa w gazie lub zaślepieniu przez pająki oraz kominek w którym gromadzi się brud lub rdza gdyż tam następuje spalanie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.