Skocz do zawartości

Kapitalka Przyczepy Sprite Alpine


majkel44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tego forum ponieważ od kilku dni posiadam swoją pierwszą przyczepkę.

Przyczepka to jak w tytule Sprite Alpine z 1988 roku. Stan przyczepki oceniam na b.dobry , z zewnątrz wręcz idealny ale gorzej ze środkiem. Przyczepa wcześniej należała do mojego szwagra który chciał ją przerobić i zmienić środek . Wszystkie oryginalne mebelki zostały wyrzucone i zostały tylko urządzenia typu lodówka, ogrzewanie(piecyk) itp. Przyczepka trafiła do stolarza który podjął sie wyzwania jednak po zrobieniu kilku szafek zrezygnował. No i teraz przyczepka trafiła w moje ręce i chcę dokończyć to co zostało rozpoczęte i używać jej w sezonie urlopowym. W środku zrobione są górne szafki nowe i jedna większa szafa oraz narożnik . ( na dniach wrzucę kilka fotek) . 

 

Teraz kilka pytań ( i prośba o doradztwo) do doświadczonych posiadaczy Kempingów:

 

- czym pokryć sufit ? ( mam zamiar użyć paneli pcv )

- czym pokryć ściany ? ( mam zamiar użyć tapety winylowej ponieważ zabudowa jest tak zrobiona że rolka mi wystarczy na całość)

- chcę zrezygnować z lodówki oryginalnej na rzecz lodówki tego typu http://www.morele.net/lodowka-amica-fm106-4-rewelacyjna-cena-464680/  ( pomysł taki ponieważ mam zamiar korzystać tylko z pól kempingowych z dostawą prądu i wody ) 

- z piecyka Truma też chcę zrezygnować na rzecz małego grzejnika na 220v - koszt max 150 zł 

- mam podgrzewacz do wody więc chcę zrobić żeby była woda ciepa i zimna w kranie - pytanie jak to rozwiązać ? 

- instalacja elektryczna jest nowa i zrobiona w ten sposób że jest na 12v i 220 v . Urządzenia typu pompka wody, wentylator, oświetlenie jest na 12v - prąd idzie z 220V przez przetwornicę z możliwością podłączenia pod akumulator . No i wiadomo gniazda na 220 do czajnika , TV czy chociażby grzejnika. 

 

Wiem że to dziwne że chcę używać na 220v ale w rodzinie kilka osób posiada przyczepy i za każdym razem kiedy miałem okazję korzystać z przyczepy to wszystko latało na 220v . Generalnie nie mam zamiaru jakoś podróżować z cepką tylko co roku stawiać nad morzem na 2 miesiące i w każdej wolnej chwili sobie jechać. Więc dlatego stwierdziłem że lodówka na Gaz jest mi nie potrzebna poza tym jest bardzo mała . Lodówka z linka który przedstawiłem ma 83 cm wysokości a reszta wymiarów jak ta oryginalna. Jest zatem pojemniejsza a wiadomo żę zawsze brakuje w tych małych klitkach miejsca. No i ogrzewanie z grzejnika elektrycznego dlatego że mógłbym nie mieć go wogóle bo tak samo tyle razy co byłem na urlopie w przyczepie nie używałem ogrzewania. 

 

Pozdrawiam i liczę na fachową pomoc i doradztwo. 

Fotki mojej cepki podeślę na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

rezygnacja z lekkich mebli i zastąpienie ich prawdopodobnie ciężką płytą meblową. Panele na sufit i najlepiej na podłogę, lodówka większa, kilka kilogramów śrubek.. i już nieźle dostaje w kość przyczepa w wieku 26 lat.

 

teoretycznie dasz radę  - stając na campingu z dobrym przyłączem prądowym, ale w Polskę czy Europę z tym strach jechać. Podgrzewacz do wody przepływowy (?) pociągnie ze 2000W + czajnik (1800W) + ogrzewanie elektr (1000W +)  + lodówka chwilowo z 300W.... i już potrzeba małej elektrowni.  Zamontuj sobie bezpiecznik w przyczepie mniejszy niż na tym docelowym campingu bo będziesz ciągle wybijał bezpiecznik na polu.

 

generalnie można, da się... ale unikaj ITD i innych miejsc gdzie ważą pojazdy i zamontuj dobre nowe opony wzmocnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powyżej napisano, rezygnacja z oryginalnej lodówki i ogrzewania gazowego to średni pomysł. Znam kilka osób które mają elektryczne grzanie i nie są z niego zadowolone. Pozatym apetyt rośnie w miarę jeżdżenia i tak samo bakcyl karawaningowy coraz bardziej rośnie i po 2ch sezonach spędzonych tylko nad morzem w jednym miejscu zaczniesz myśleć czemu by nie jechać gdzieś indziej jak mam już swój domek na kółkach. Dlatego też przy produkcji mebli staraj się używać jak najlżejszych materiałów i ograniczaj maksymalnie obciążenie elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić na oryginalnych urządzeniach jak tylko będą sprawne.. Lodówkę zawiozłem do naprawy a piecyka jeszcze nie sprawdzałem. Poza tym co do piecyka to Niemam pojęcia jak go uruchomić bo jest w częściach. Jak znajdę mądrego człowieka który zna się na takich urządzeniach to sprawdzę czy jest sprawny. Nie ukrywam że chciałbym mieć wszystko sprawne i oryginalne ale jeśli nie uda mi się uratować tych sprzętów to zrobię wszystko na 220 bo urządzenia do przyczep są bardzo drogie i przewyższają wartość tej kryty. Najwyżej przelatam dwa trzy sezony na tej a później zmienię na coś fajnego. Tak naprawdę to dostałem ja za darmo i mam co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka uratowana.. zawiozłem do naprawy i dzisiaj dostałem telefon że 60 zł i mogę odebrać lodóweczkę . Działa na 220 , 12 i na gazie :) Teraz zostało sprawdzić jeszcze piecyk ogrzewania. Mam nadzieję że będzie ok. 

 

Wybrałem materiały na ściany i sufit. Na ściany daję tapetę winylowa na flizelinie a na sufit panele PCV. Aha pan w sklepie z panelami znał w miarę temat przyczep i poradził do kleju do tapet dodać tubkę kleju Wikol. Podobno znany dobry patent. 

 

Takie pytanko do was.. z czego zrobić najlepiej fronty do szafek żeby były w miarę lekkie ? muszę dorobić 4 fronty bo przyczepa jest nie skończona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Przystopowałem przed zimą z pracami . Mam wszystko przygotowane do tapetowania na wiosnę. Pozostanie mi skręcenie wszystkiego do kupy i podłączyć elektrykę. Fotki najwcześniej na wiosnę jak rusze z robotą, sam nie mogę się doczekać. Generalnie jak pisałem wcześniej ta przyczepa bedzie dostosowana tylko do wywózki na pole z prądem i sanitariatami. Zrezygnowałem z gazowego ogrzewania ikibelka między innymi.Chciałbym mieć oryginalny środek ale dostałem ja bez wyposażenia i zaczętym nowym.Trzeba to jakoś poskładać do kupy...a plan jest całkiem niezły. Pozdrawiam i życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sytuacja znowu się zmieniła... Piecyk gazowy uratowany. Okazało się że w moim mieście jest świetna firma która między innymi napełnia butle gazowe i sprzedaje węże, trójniki itp. Wszystko co związane z gazem. Porozmawiałem z szefem który wziął mój piecyk, dokonał przeglądu i drobnej naprawy i okazało się że piecyk jest w pełni sprawny i koszt całej zabawy to zaledwie 20zl. Tak więc moja cepka ma sprawne wyposażenie i będzie prawie jak oryginał poza nowymi meblami i tapicerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie... W sumie to nie wiedziałem czy to działa i czy dam radę to ponownie podłączyć bo całość była w częściach.. nie dość że naprawione, odświeżone to nabyłem wiedzy co do budowy i sposobu użytkowania tych sprzętów.. Całkiem to wszystko pomysłowe. Początkowo widziałem też problem taki że nie wiedziałem gdzie się udać z tymi urządzeniami... i kto może się na tym znać ale na szczęście w moim mieście nie było z tym większego problemu. Gdyby ktoś miał podobny problem z przyczepowymi sprzętami to polecam dwie firmy w Pile. Jedna opanowała mi lodówkę a druga Trumę i to za niewielkie pieniądze.

 

Piła ul.Witosa - lodówki

Piła ul.Ogińskiego - gaspil Truma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Wreszcie temperatura poszła w górę więc zacząłem robić moją przyczepę . Położyłem tapetę na ścianach, składam powoli wnętrze. Musiałem dorobić szafkę pod kuchenkę ze zlewem . Piecyk gazowy i lodówka też już na swoim miejscu . Dzisiaj przyszedł przewód ( redukcja) więc moge podłączyć prąd i zacząć montować oświetlenie itp. Przede mną podłączenie zlewu , sprawdzenie instalacji gazowej oraz elektrycznej. Zrobiłem kilka fotek na koniec dzisiejszego dnia . 

post-17619-0-71598300-1426787500_thumb.jpg

post-17619-0-99186500-1426787515_thumb.jpg

post-17619-0-94833500-1426787519_thumb.jpg

post-17619-0-62388200-1426787522_thumb.jpg

post-17619-0-66048600-1426787526_thumb.jpg

post-17619-0-65451800-1426787532_thumb.jpg

post-17619-0-63302200-1426787535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka zapowiada się całkiem nieźle. Te naprawy lodówki oraz przegląd piecyka gazowego cenowo nadzwyczajny. Aż się nie chce wierzyć.

W Opolu o takich kosztach to można tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cepka już prawie skończona . Długa przerwa w postach spowodowana nawałem roboty. Skończona dosłownie w ten weekend. Została już tylko kosmetyka. Na majówkę wybieramy się nad morze do Dźwirzyna "Biała mewa" . Jeśli ktoś też się tam wybiera to będzie okazja się poznać. Zostały do założenia firanki itp. Efekt muszę stwierdzić - przeszedł moje oczekiwania . Mi bardzo sie podoba tym bardziej że był wrak a jest stara ale nowa cepka. Dostała całe nowe wnętrze i zapowiada się że posłuży jeszcze kilka lat. Tak jak wcześniej pisałem niema toalety ale mam przenośną kasete Thetforda więc jest ok. Mam zamiar korzystać tylko z kempingów wyposażonych w sanitariaty. 


Dodam jeszcze że otworzyłem worek z przedsionkiem i znalazłem tam przedsionek i osobno daszek więc zawsze są dwie opcje . Rozkładałem pierwszy raz przedsionek chyba dwie godziny samemu bez instrukcji. Ale myślę że kolejny raz zajmie mi maź 35 min. Dodaję że to moja pierwsza cepka i zaczynam dopiero przygodę z Karawaningiem. Na fotkach widać kilka moich patentów jak ktoś się przyjrzy . Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie podpowiem. Pozdrawiam. 

post-17619-0-65162000-1430153365_thumb.jpg

post-17619-0-37244300-1430153371_thumb.jpg

post-17619-0-28519800-1430153374_thumb.jpg

post-17619-0-07762600-1430153377_thumb.jpg

post-17619-0-78401000-1430153380_thumb.jpg

post-17619-0-44589300-1430153385_thumb.jpg

post-17619-0-02527800-1430153390_thumb.jpg

post-17619-0-53139600-1430153393_thumb.jpg

post-17619-0-22668800-1430153401_thumb.jpg

post-17619-0-74961200-1430153404_thumb.jpg

post-17619-0-14254600-1430153408_thumb.jpg

post-17619-0-37729200-1430153410_thumb.jpg

post-17619-0-79326100-1430153423_thumb.jpg

post-17619-0-12009500-1430153430_thumb.jpg

post-17619-0-73044400-1430153434_thumb.jpg

Edytowane przez majkel44 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.