Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Bella Italia und schönen Österreich, czyli alternatywa dla Chorwacji [część Włoska]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#31 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2039 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 14 wrzesień 2014 - 15:38

No nooo... nieźle się "woziliście" :D z rowerków przesiadka w Ferrari, w następnym odcinku pewnie będzie wycieczka concordem  ;)

Concorde.jpg

#32 mcmaly

mcmaly

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 328 postów
  • SkądLublin
  • Model:fendt
  • Holownik:kijanka

Napisano 15 wrzesień 2014 - 09:15

Trasa:

http://goo.gl/maps/CP78h

Opłata na bramkach we Włoszech: 27 euro, granica AT - Wenecja.

Tankowania LPG:

CZ: Mikulov: http://goo.gl/maps/EWFWV

AT: Griffen: http://goo.gl/maps/Xk8D2 koszt gazu ok 0,9 euro za litr.

W AT miales lpg 100km za Wiedniem:

https://maps.google....33306, 16.06083

dla porównania autostrada AT-> Latisana - 15E

A idź Pan w **** !!!! :blagac:  Tyle tam robią nowego, a nie potrafią wymienić kilkudziesięciu km betonki na nową nawierzchnię !!!! :krzykacz: Momentami myślałem, że choroby morskiej dostanę, a momentami, że mi budę oderwie od auta. Na szczęście to krótki odcinek i można zacisnąć zęby i przeboleć.... 

mnie tak wytelepalo gdy jechalem do Chorwacji a pozniej do Caorle (dzien po Tobie), wracając postanowilem ominac ten kiepski odcinek lokalnymi drogami (miedzy Brnem a Vyskovem bezplatnymi):

https://maps.google....mra=ls&t=m&z=12

czas przejazdu pewnie nie byl dluzszy (lokalnymi jechalem ok 50-60km/h, autostrada max 50), droga dosc dobra, nie telepie, jednak ma kilka zjazdow z górki i wjazdów pod góre

w Vyskovie po wjezdzie na autostrade jest jeszcze ok 1km telepania i dalej spokoj.

#33 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5488 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Sprite Super 490
  • Holownik:Suzuki Grand Vitara 1,9 D

Napisano 15 wrzesień 2014 - 09:39

W AT miales lpg 100km za Wiedniem:

https://maps.google....33306, 16.06083

dla porównania autostrada AT-> Latisana - 15E

Zdaje się, że tankowałem tam w drodze powrotne. LPG po 0.91 euro i potrzebna przejściówka do dystrybutora

#34 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 15 wrzesień 2014 - 10:50

... dla porównania autostrada AT-> Latisana -    <  15E       (1)

.... mnie tak  wytelepalo     <   gdy jechalem do Chorwacji    (2)

@mcmaly

Ad 1.  2x15= 0 (bez opłat, z super widokami)

Ad 2.  SK < zawsze bez telepania, przez CZ szkoda auta + przyczepy

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Użytkownik ired edytował ten post 15 wrzesień 2014 - 10:53

#35 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2039 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce

Napisano 15 wrzesień 2014 - 10:55

Zdaje się, że tankowałem tam w drodze powrotne. LPG po 0.91 euro i potrzebna przejściówka do dystrybutora

Niemożliwe ... zawsze tam tankujemy w drodze do Cro i spowrotem i żadnej przejściówki nie trzeba. Tankowanie samoobsługa. W lipcu cena 0,869E na powrocie 1 sierpnia tak samo.

:)

#36 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5488 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 wrzesień 2014 - 12:36

Niemożliwe ... zawsze tam tankujemy w drodze do Cro i spowrotem i żadnej przejściówki nie trzeba. Tankowanie samoobsługa. W lipcu cena 0,869E na powrocie 1 sierpnia tak samo.

:)

Może mam paragon to zapodam foto.

W ogóle to przepraszam za przerwę ale mam taki młyn, ze nie ma kiedy taczek załadować...  :]  O pisaniu relacji nie wspomnę   :look:

Poprawie się, obiecuję  :blagac:

#37 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2039 postów

Napisano 17 wrzesień 2014 - 13:21

Może mam paragon to zapodam foto.

W ogóle to przepraszam za przerwę ale mam taki młyn, ze nie ma kiedy taczek załadować...  :]  O pisaniu relacji nie wspomnę   :look:

Poprawie się, obiecuję  :blagac:

Cena możliwe, że inna była ale przejściówka na pewno nie potrzebna o to mi chodziło.

Z rel. na razie masz 3 dni w plecy ... od niedzieli :D choć biorąc pod uwagę to, że nie podałeś w którą niedzielę ciąg dalszy to można uznać że termin zostanie dotrzymany :D

#38 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5488 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2014 - 05:19

choć biorąc pod uwagę to, że nie podałeś w którą niedzielę ciąg dalszy to można uznać że termin zostanie dotrzymany :D

He, he dobre  :]  :]

Niestety, miałem na myśli tą niedzielę, 3 dni temu.....  :oslabiony:  Ale takie czasy....  Może zatem teraz coś skrobnę, choć pora okrutna  :sleep: Ale skoro moja żona może na trzecią rano do pracy chodzić  :puk: to ja mogę pisać przed szóstą  :zarowka:

Cena możliwe, że inna była ale przejściówka na pewno nie potrzebna o to mi chodziło.

Przejściówka była jak złoto !!!! Dobrze, że przede mną tankował kolega z okolic Wrocławia i pożyczył. Twierdził, że to system niemiecki.....  :blink:

No, ale do rzeczy.

Jeszcze na parkingu, atakują przynajmniej ze dwie ekipy: " Do You want to drive Ferrari?? " za jedyne "dziesiąt" euro za 10 minut.....  :o

Miasteczko Maranello, przynajmniej z przejazdu samochodem, nieciekawe, widać, że żyją głównie z Ferrari. Pełno knajp z wystawionymi furami i reklamami o możliwości jazd Ferrari.... My jednak przyjechaliśmy poznać historię marki.

Bilet 2+1 kosztował bodajże 150 zł. Czy dużo??? Biorąc pod uwagę rozmach i atrakcje wewnątrz.... chyba adekwatnie .

Wchodzimy.

Pierwszy poziom poświęcony jest sportowej historii marki. Od najstarszych bolidów F1 czy F2, przez amerykańskie wyścigi do rajdów.

DSC06648.JPG DSC06650.JPG DSC06654.JPG DSC06655.JPG DSC06656.JPG DSC06657.JPG

Wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych, wzbudzała kolekcja modeli bolidów, od najstarszego do najnowszego :)

DSC06658.JPG

Samochody rajdowe i wyścigowe:

DSC06660.JPG DSC06661.JPG DSC06662.JPG DSC06663.JPG DSC06664.JPG

Funkcjonowała niewielka salka kinowa, w której wyświetlana filmy o historii marki.

DSC06671.JPG

A nad wszystkim czuwał sam on: Wielki Enzo Ferrari  :blagac:

DSC06672.JPG

Poziom drugi, to samochody raczej "cywilne":

DSC06677.JPG DSC06678.JPG DSC06679.JPG DSC06680.JPG

Ale nie tylko. Wielkie zainteresowanie wzbudzał studyjny prototyp, opracowywany pod kątem jak najmniejszych oporów powietrza.:

DSC06682.JPG DSC06683.JPG DSC06685.JPG

Kolejne eksponaty:

DSC06692.JPG DSC06694.JPG DSC06697.JPG DSC06698.JPG DSC06692.JPG DSC06687.JPG DSC06701.JPG

Ponieważ nie zamierzam sie spóźnić do pracy ani tym bardziej synuś do szkoły, zmuszony jestem przerwać wycieczkę... :oslabiony:

To jednak nie koniec zwiedzania. Przed nami największa atrakcja multimedialna muzeum oraz tzw. sala zwycięstw  :yay:

CDN :banan:

#39 mcmaly

mcmaly

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 328 postów
  • SkądLublin
  • Model:fendt
  • Holownik:kijanka

Napisano 18 wrzesień 2014 - 11:43

Mój patent na kempingowy odbiór TV :

attachicon.gifDSC06599.JPGattachicon.gifDSC06604.JPG

Wieczór kinowy dla najmłodszych. Gwiezdne Wojny są ponadczasowe i międzynarodowe :)

attachicon.gifDSC06605.JPG

To jest tuner dvb-t czy dvb-t2?

Sam sie nad takim czyms zastanawiałem, ale podobno IT przechodzi juz na dvb-t2, a w PL takich tunerow raczej jest niewiele.

Były jakies sensowne programy (np. muzyka zamiast radia) poza rai sport?

#40 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5488 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2014 - 11:58

To jest tuner dvb-t czy dvb-t2?

Sam sie nad takim czyms zastanawiałem, ale podobno IT przechodzi juz na dvb-t2, a w PL takich tunerow raczej jest niewiele.

Były jakies sensowne programy (np. muzyka zamiast radia) poza rai sport?

Chyba DVB-T  :hmm: Kosztował 50 zeta w Makro, więc raczej bez fajerwerków  :] Odebrałem ponad 100 kanałów ....  :look:

Oczywiście większość nieoglądalna  :] ale muzycznych kanałów było kilka, trochę sportu i podróży.... Do laptopa podłączałem małe głośniczki zewnętrzne (15 zeta, również w Makro) - o kurcze, zaraz będzie, że kryptoreklama  :look:  - i mieliśmy małe kino domowe.  :]

#41 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5488 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 wrzesień 2014 - 20:48

Kurcze. Słabo mi ta relacja idzie....  :oslabiony:  jakoś ciągle nie ma kiedy usiąśc do pisania..... 

Ale mam chwilę, więc pociągnę temat  :]

Tak jak pisałem docieraliśmy powoli do największej wg większości, niespodzianki w muzeum. Wąskie przejście, zasłonięte przez dwie kotary, a ze środka, okresowo dobiega ryk potężnego silnika.....   :look:  :look:

Niezłe co???  :bravo:

Dziewczyny pożegnały się jeszcze z jakimś panem... to chyba portier musiał jakiś być albo co....   :hmm:  :]  :]  :]

DSC06731.JPG

W kwestii, muzeum Ferrari, to właściwie tyle  :thank:  Warto było wydać te eurasy, bo wrażenia są niezapomniane  :ok:

Powrót, autostradą, przez Bolonię, z ciężkim sercem, ominęliśmy to miasto, bo w planach było zwiedzanie ale perturbacje w muzeum Lamborghini pokrzyżowały zamiary...  :pad:

Na osłodę, zatrzymaliśmy się na lody :slina:  w Rawennie, kilkanaście kilometrów przed kempingiem

Rawenna. Jakoś tak bez jednolitej starówki, zabytkowe budynki porozrzucane po mieście... nie powala, choć wieki czuć  :hmm:

DSC06733.JPG DSC06734.JPG DSC06736.JPG DSC06737.JPG DSC06747.JPG DSC06749.JPG

Młodzież najbardziej zainteresowała wystawa jednego za sklepów...  :] Utknęli na długo   :slina:  :slina:  Oczywiście wymieniając między sobą fachowe uwagi na temat wystawionych towarów

DSC06755.JPG

Dzięki późnej porze, można było cyknąć kilka romantycznych, wieczornych fotek:

DSC06761.JPG DSC06762.JPG DSC06763.JPG DSC06764.JPG

by wreszcie usiąśc i delektować się wymarzonymi lodami  :slina:

DSC06767.JPG

Po cyknięciu zbiorowego "selfi"

DSC06777.JPG

Udaliśmy się na zasłużony wypoczynek do naszych wiernych budek  :sleep:

To dobranoc  i CDN  :banan:

A w następnym odcinku zmienimy nieco krajobraz wybrzeża :

DSC06803.JPG

#42 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2039 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 08:47

.... a ze środka, okresowo dobiega ryk potężnego silnika.....   :look:  :look:

Niezły mruczek  :yes:

A w następnym odcinku zmienimy nieco krajobraz wybrzeża 

Na plażę!!!  :bravo: rękawki już napompowane ... czekam więc :)

#43 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5488 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:54

Na plażę!!!  :bravo: rękawki już napompowane ... czekam więc :)

Ha !!! Na plaże !!! Ale jaką !!!!  :look:

Po dniu odpoczynku, przyszedł czas na drugą z zaplanowanych wycieczek. Krajoznawczo-wypoczynkowy wypad do Parku Narodowego Conero. Wymagało to ok 200 - kilometrowej jazdy ( w jedną stronę ) ale naprawdę, warto było  :yay:

Park Narodowy Conero, wielki klif, wyrastający z płaskiego włoskiego wybrzeża, tuż za Anconą. Materiał klifu jest niejednorodny, widzieliśmy tam i piękny różowo-biały marmur ale też i mieszaninę piaskowo kamienną. Tak czy siak, widoki niepowtarzalne. Po dwóch godzinach jazdy, w większości autostradą, docieramy na miejsce. Nad plażę nie da się dojechać, nie wpuszczają. Jest 20% wzniesienie. Zostawiamy auto na parkingu i rozpoczynamy wyprawę objuczeni dmuchankami i materacami :pad:  Po ok 100, 200 metrach orientujemy się, że działa tu coś w rodzaju komunikacji w okolicę plaży - oczywiście za opłatą. Wybraliśmy zwykły autobus miejski.

DSC06804.JPG

Jak się okzało, dobrze zrobiliśmy, bo zejście długie i strome było. Autobus też nie dojeżdżał nad morze. Kilkadziesiąt metrów klifu pokonuje się po schodkach wyciętych w ziemi. Ilość ludzi na ścieżce, podobna jak przy wyjściu na Giewont w piękną letnią pogodę....  :look:

Ale widok jaki się nam ukazuje, zapiera dech w piersiach:

DSC06806.JPG

Następnych kilka godzin, mieliśmy wrażenie, że jesteśmy gdzieś na Karaibach, albo co.....  :hmm:  :]  :]

DSC06807.JPG DSC06812.JPG DSC06816.JPG DSC06819.JPG DSC06831.JPG DSC06832.JPG DSC06833.JPG DSC06838.JPG DSC06894.JPG DSC06910.JPG DSC06912.JPG DSC06914.JPG

Kiedy już nasyciliśmy oczy, poszaleliśmy w wodzie i poleżeli, przyszedł czas na działalność poznawczą.

Najpierw, młodzież odkryła tajemniczą ścieżkę w górę klifu:

DSC06821.JPG DSC06823.JPG DSC06825.JPG DSC06828.JPG DSC06829.JPG DSC06830.JPG

Później, starszyzna uradziła grupową wycieczkę wybrzeżem, u podnóża  klifu:

DSC06916.JPG DSC06918.JPG DSC06921.JPG DSC06924.JPG DSC06925.JPG DSC06929.JPG DSC06931.JPG DSC06932.JPG DSC06934.JPG

Po około 100 metrach, lekkiej szkoły przeżycia większość wędrowców, w tym i nasze dziewczyny z dzieciakami, rezygnowała z dalszej eksploracji wybrzeża. Ale nie MY. Na jak, że to MY Z GÓR NIE DAMY RADY ???? :tuk:  Daliśmy, choć w klapkach  :look: ale doszliśmy dość daleko, w każdym razie warto było, :

DSC06937.JPG DSC06946.JPG DSC06948.JPG DSC06939.JPG

Woda perfekcyjnie czysta:

DSC06949.JPG

W drodze powrotnej, zaobserwowałem różnorodność budulca klifu, o czym  wspominałem na początku:

DSC06958.JPG DSC06959.JPG DSC06960.JPG DSC06962.JPG DSC06963.JPG DSC06964.JPG

Niestety, jak wszystko, co dobre i te chwile dobiegały końca i trzeba było zbierać się do powrotu na kemping. Dzień, chylił się już ku końcowi. Przed nami jednak, była jeszcze jedna atrakcja wieczoru - zwiedzanie zabytkowego miasteczka Sirolo, malowniczo usytuowanego na szczycie klifu. Jego wieże, widać było już z oddali:

DSC06952.JPG DSC06953.JPG

Ale o tym w następnym odcinku.

Może jeszcze namiar na tą piękną plażę :

http://goo.gl/maps/IarNJ

CDN :banan:

Użytkownik Kajetan edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 19:58

#44 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2039 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 06:11

O takie klimaty to ja :serducha: tylko kto tam nastawiał tych obrzydliwych leżaków i parasoli :oslabiony:
Mimo to widzę ze można było ustronny kawałek znaleźć dla siebie, pikne miejsce :-)

#45 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5488 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 wrzesień 2014 - 06:23

O takie klimaty to ja :serducha: