Skocz do zawartości

Litwa - tajemnicza i bliska.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wiecie na ten przykład jakie dziurki w kontaktach na Litwie mają ?

Bo to czy nasze wtyczki pasować będą ?

Jak w Germanii byłem, to musiałem przejściówkę pożyczać od pana, dobrze, że miał...

A jak na kempingu tylko te nowoczesne gniazdka będą mieli, te bolcowe ...

E, damy radę, sie wtyczkę najwyżej rozkręci i coś wymyśli.

 

No bo ja bez prądu, to nie za bardzo...

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Polskie wtyczki bez bolca pasują na pewno. Nie wiem jak sprzęt z uziemieniem ale można zabrać polskie wtyczki pasujące jednocześnie do Schuko czyli modelu niemieckiego. To się sprawdza prawie w całej Europie - oprócz Wielkiej Brytanii. Przecież na naszym czarnym rynku był w sprzedaży sprzęt AGD z Litwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przydatnych linków:

 

http://www.travel4u.pl/kursy-walut.php?kwota=1000&curr1=LTL&curr2=PLN

 

http://www.travel4u.pl/kraje/litwa-opis.html

 

Ważną informacja jest to, że na Litwie w przypadku kolizji samochodowej niezbędne jest wezwanie na miejsce zdarzenia policji, gdyż sporządzenie protokołu policyjnego jest warunkiem wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Oświadczenie złożone przez sprawcę kolizji, że doszło do niej z jego winy, nie stanowi podstawy do wypłaty odszkodowania.

 

a tu odpowiedź na pytanie Jacka :

230 V; 50 Hz , wtyczki elektryczne: typ C, typ C-2, typ F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z łapówkami na Litwie ? Usłyszałem takie coś, ale nie zabardzo chce mi się wierzyć. Pewien znajomy opowiadał, że musiał zapłasić 60 $ za to, żeby bez problemu przekroczyć granice. Następnie gdzieś przy sklepie rozmawiali po polsku to ichnia policja (czy milicja) zatrzymała im paszporty pod pretekstem sprawdzenia po czym powiedzieli że mają dac po 20$ żeby je odzyskać. Czy ktoś może to potwierdzić, bo dla mnie to jaieś fantazje, no ale ja tam jeszcze nie byłem, więc pytam obeznanych z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Joński

a tu odpowiedź na pytanie Jacka :

230 V; 50 Hz , wtyczki elektryczne: typ C, typ C-2, typ F

Czy mógłbyś załączyć jakieś fotki bo jak mam wytłumaczyć żonie jakie wtyczki ma kupić? Chyba nie wierzysz, że panienka w sklepie elektrycznym będzie wiedziała co to jest typ C lub C-2? Przyczepa to żony królestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak,

podaję linki bo zasięg iplusa w górach powalający a co za tym idzie i transfer:

Typ F

http://www.travel4u.pl/img6/typ_f-2.gif

Typ C2

http://www.travel4u.pl/img6/typ_c2-2.gif

Typ C

http://www.travel4u.pl/img6/typ_c-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie chyba takie same jak nasze te wtyczki, a w każdym razie chyba nasze pasują.

Tylko jeszcze może dobrze by mieć przejsciówkę z naszej wtyczki na taką małą mufę,

bo jak maja nastawienie na zachód, to mogą mieć takie gniazdka jak do mufy.

 

Dzięki Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z łapówkami na Litwie ? Usłyszałem takie coś, ale nie zabardzo chce mi się wierzyć. Pewien znajomy opowiadał, że musiał zapłasić 60 $ za to, żeby bez problemu przekroczyć granice. Następnie gdzieś przy sklepie rozmawiali po polsku to ichnia policja (czy milicja) zatrzymała im paszporty pod pretekstem sprawdzenia po czym powiedzieli że mają dac po 20$ żeby je odzyskać. Czy ktoś może to potwierdzić, bo dla mnie to jaieś fantazje, no ale ja tam jeszcze nie byłem, więc pytam obeznanych z tematem.

 

Tototo chyba raczej jakaś bajka, zjechałem Litwę solidnie i niec podobnego nie widziałem, ani od naszych tam nie słyszałem, jedyne jakie to tak jak w naszym kraju drogowa bierze, i to w podobnych stawkach. Uwaga na znaki, tam zwykle drogi maja niebieskie a autostrady zielone.Jechalem droga co miala 2 pasy i niebieskie znaki - myslalem sobie autobana, a tu pstryk, Pana jak nasz krajowy zza krzaka wyskoczył i szybko mnie uświadomił że to zwykła droga (na marginesie świetnie rozumiał po Polsku). MIałem 140 na 90 - chciał 150 Eur i dostał 50 EUR bez wypisywania, żeby się nie męczył, ale był baaaaaardzo srogi i niemiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to zatrzymując się na Suwalszczyźnie, kto nie był, powinien tam co najmniej kilka dni zostać. Dla tych, co lubią ciszę i spokój, to jest raj. Taki np spływ kajakiem po Czarnej Hańczy- niezapomniane widoki i emocje :D Warto też zobaczyć na własne oczy, którędy "barany" chcą poprowadzić obwodnicę Augustowa... Itd...

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami, pomogę ile mogę, bo znam te okolice, jak własną kieszeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to zatrzymując się na Suwalszczyźnie, kto nie był, powinien tam co najmniej kilka dni zostać. Dla tych, co lubią ciszę i spokój, to jest raj. Taki np spływ kajakiem po Czarnej Hańczy- niezapomniane widoki i emocje :bukiet: Warto też zobaczyć na własne oczy, którędy "barany" chcą poprowadzić obwodnicę Augustowa... Itd...

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami, pomogę ile mogę, bo znam te okolice, jak własną kieszeń :lol:

 

 

To możę jakiś spokojny camping w okolicy Suwałk? Wybieramy się na urlop przez Bory Tucholskie, Warmie i Mazury, aż pod litewską granicę. Tam chcemy się zatrzymać i już samym samochodem na Litwę, do Wilna, może po drodze Troki. Właśnie siedzę w mapach i w internecie , wyszukując pola campingowe i ciekawe miejsca do zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.