Skocz do zawartości

Litwa - tajemnicza i bliska.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Białowieży to znalazłem :

http://www.camping.bialowieza.net.pl/panel.php?hotel=cumichala

 

i http://www.puszcza-bialowieska.eu/

 

ale wiem tez o fajnych miejscach we Frąckach, Gawrych-Rudzie i Gibach moich ukochanych z młodosci.

 

Jutro może znajdę. :D

 

Ale myślę tak: spotkajmy sie jak najbliżej granicy, którą będziemy przekraczali w Ogrodnikach, czyli raczej Suwalszczyzna.Będzie to w piątek wieczorem/póżnym wieczorem dla tych co daleko mają, np oba Ryśki.Sobota lub niedziela - wyruszamy.

Wracając jedziemy do Białowieży, bo jest po drodze do domów, no poza Lepciakiem niestety.

 

Co Wy na to ?

I ile chcemy być na Litwie ? i czy w jednym , czy w 2 miejscach ?

Albo na wyspie baza, i wycieczki autami, jutro podam odległości od Wilna i Zatoki Kurońskiej.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest camping na Wyspie Sobieszewskiej koło Gdańska na którą (wyspę) dostać można się promem przez Wisłę od strony Krynicy Morskiej a mostem pontonowym przez Martwą Wisłę od strony Gdańska. Podjadę i fotki strzelę. Początek wypadu na Skandynawię w 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek...czy tematy wyprawy letniej bedziemy omawiac na zlocie czy cos?? Pytam bo jesli sie orientujecie to ja chetnie bym pogadal tez o kosztach..ja wiem ze to niewdzieczny temat ale tak czy siak bede musial mniej wiecej co i jak i jak tam wyglada zycie...paliwo i oplaty...bo musze tez poliuczyc wsio czy mnie wogole stac na taki wypad :D

pozdrowka!

 

no chyba ze jakies spotkanie lokalne w wawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty, to bardzo ważny temat dla każdego.

 

Niebawem postaram sie policzyć koszty na Litwie w 2 wariantach.

Zestawy mamy podobne, będę liczył na 3 dorosłe, prąd, auto, przyczepa,

auto pali średnio 10 ropy.Ceny jedzenia w sklepach są takie same jak u nas wiec kazdy sobie doda, albo zabierze z PL.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn, Yabulon

jestem zainteresowany kosztami takiego wypadu

Najprostsze wyliczenie:

Przymierzamy się na pobyt 10-cio dniowy.

Paliwo: odległośc z W-wy do granicy z Litwą to prawie taki sam dystans jak cała Litwa wzdłuż a przecież po całym kraju ganiać nie będziemy.

Wyżywienie: ceny porównywalne z polskimi więc na podstawowe jedzenie więcej nie wydamy.

Opłaty za pobyt na campingach - porównywalne.

Wydatki nieprzewidywalne na: prezenty, ponadnormatywny apetyt oraz :D:D:D Niektórzy powinni dodać jeszcze kilka :D:D a może i więcej.

Nie wybieramy się do Emiratów Arabskich ani do Surinamu tylko za miedzę gdzie ceny są podobne do naszych. Nie będziemy robić kilometrów dla samego jeżdżenia. Jak komuś zabraknie pieniędzy to po prostu zjedzie na południe max 200 km i jest u siebie.

Na taki wyjazd nie potrzeba fortuny ani nawet kupy forsy. Taki wyjazd to wydatki porównywalne do podobnej objazdówki po Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydaje, że koszt będzie porównywalny jak u nas. A ten tego... 10 dni na Litwie jesteśmy, czy cała wycieczka? Mi się wydaje, że cała, co?Jak Wy myśleliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11

A ten tego... 10 dni na Litwie jesteśmy, czy cała wycieczka? Mi się wydaje, że cała, co?Jak Wy myśleliście?

Tak jak jacekI ja również przewiduję 10-cio dniowy pobyt.

Jak będzie fajnie to będzie dłużej a jak kiepsko to krócej. Wszystko jest do dogadania i uzgodnienia. Jeżeli ktoś zechce opuścić nas szybciej to do granicy zbyt daleko nie będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gawidok.pl/

 

 

Tu warto jakby co :D

 

 

Nad stawem byłem - strasznie drogo i mało miejsca. Jakbyśmy przyjechali w 6 załóg to tłok by był :D

Na tym kempingu się nie zmieścicie w tyle przyczep. Poza tym zdjęcie przedstawione na www jest zmontowane. Jezioro jest za bramą poniżej stromej skarpy. W rzeczywistości jest to zaadoptowane stare gospodarstwo rolne na kemping, ale z mizernym skutkiem....

Odwiedzałem to miejsce wiele razy na rowerze- zdecydowanie nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kempingu się nie zmieścicie w tyle przyczep. Poza tym zdjęcie przedstawione na www jest zmontowane. Jezioro jest za bramą poniżej stromej skarpy. W rzeczywistości jest to zaadoptowane stare gospodarstwo rolne na kemping, ale z mizernym skutkiem....

Odwiedzałem to miejsce wiele razy na rowerze- zdecydowanie nie polecam...

 

Arni, mylisz się! Pole ma 3 poziomy: na najwyższym masz boisko i na nim zawsze można się rozbić - wejdzie tam swobodnie naście przyczep. Piętro niżej faktycznie jest ciasno - ale 6-8 przyczep wejdzie też. Na dole masz prawie tyle samo miejsca co na górze, tylko cięższym zestawom może być problem z podjazdem spowrotem (samym autem bez problemu). Ale jest ciągnik i bus na ewentualne problemy. Miejsca jest naprawde full!

 

Arnie, kiedy tam byłeś? Może dość dawno i temu masz złe zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na takie fotki:

100_0874.jpg

to się już tego sezonu i tej wyprawy doczekać nie mogę :D

 

Arni to jest fotka z tego ośrodka i raczej nie wygląda na fotomontaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak teraz jest z takimi wyjazdami na Litwę i do innych państw UE ?Chodzi mi o to że po wejściu do UE jeździłem z dziećmi na swój stary dowód osobisty i byłem przepuszczony na Słowację bo dzieci miałem wpisane do dowodu .Teraz już są nowe dowody ,dzieci nie są wpisywane to co wyrabiać im dowody tymczasowe ?(paszportów nie mają wyrobionych).Zastanawiam sie dlatego bo niby granic nie ma a dzieci przeciez u nas nie mają obowiazku posiadania dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to muszę już zacząć ganiać za tymi dowodmi żeby na wyjazd były,trzeba się jeszcze zorientować co dodatkowo potrzebne (może jakieś ubezpieczenia lub zaświadczenia ubezpieczeń albo dodatkowe wyposażenie samochodu lub przyczepy?) może cos trzeba mieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.