Skocz do zawartości

Litwa - tajemnicza i bliska.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to wiecie, ostatni gwizdek do przygotowań jest, niedużo czasu zostało. :)

Lista :

 

Ania i Michał, Magda i Tomek, Tomekk z Rodziną, Lepciaki do połowy turnusu podobno

i my z Adminem.( Yabulon jakoś cicho niestety siedzi, a szkoda...)

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś moi rodzice wrócili z Litwy.

 

Co się od nich dowiedziałem :).

Taniej niż w Polsce jest szczególnie alkohol i benzyna :).

Kasę wymieniali w bankach, za 100 zł dostawali 103 Lt.

Jedzenie w restauracjach też sporo tańsze niż w Polsce.

Mówią że warto zabrać słownik co by w sklepach spożywczych móc se przetłumaczyć nazwy.

Stosunek Litwinów w Druskiennikach do Polaków oceniają na bardzo dobry.

Na Litwę wjeżdżali bez żadnej kontroli jednak wzięli na wszelki wypadek paszport dla mojej 12 letniej siostry.

 

No i to by było tyle z sensownych informacji :).

 

Moja budka już po przeglądzie technicznym i wszystkich naprawach czeka na wyjazd. Tylko ją zapakować i ruszać w drogę. Samochód jeszcze tylko muszę dopieścić, co by wszystko na tip-top było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, i to są bardzo dobre wiadomości.

A jakie piwo kupować ?, bo podobno nie najlepsze mają te lokalne, za to inne napoje ponoć pierwszorzędne ale trzeba patrzeć na ilość % bo od stołu można nie wstać. :)

 

No już się też doczekać nie mogę. ( znaczy wyjazdu, nie % ) :)

 

Pozdro, J.

 

Słownik taki mały mam a Piotrek też kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalnapilis - podobno najlepsze

Svyturys (5% alko) - piłem wczoraj i też mi smakowało

Tauras (5,2% alko) - mówią że też dobre

Generalnie w restauracjach rodzice mówili, że chcą dobre piwo i najczęściej podawali to pierwsze z wymienionych. Małe piwo w restauracji kosztowało 2,5 Lt, duże 0,5 litra po 4 Lt.

 

W supermarketach (Maxima, Iki) piwa w litrowych butelkach oscylowały w granicach 4 Lt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my narazie poznajemy naszą nową budkę. Dziś wróciliśmy z krutkiego wypadziku :) No i mogę stwierdzić, że wiemy jak się w nią załadować by było dobrze :)

 

W tygodniu papierki załatwimy jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wyjazd zbliża się nieubłaganie :-]

 

My w piatek po południu planujemy wyjazd na kemping PROSERWY.

 

Jutro czeka nas wycieczka do NFZ'tu (kolejek nie ma, karta jest za free, więc rezygnujemy z dodatkowych ubezpieczeń), wymienię nieco waluty, i będę dopieszczał budkę do wyjazdu.

 

 

Rowery napewno zabieramy, z pontonu zrezygnuje. Nie ma co brać tej krowy (70kg + podłoga + silnik). Lepiej wpław popływamy :-]

 

No to co? NIe ma co się pieścić tylko w drogę :)

 

Ooo, jak co wezmę troszkę narzędzi - miejmy nadzieję, że się nie przydadzą, ale zawsze lepiej mieć.

 

 

A jak tam koledzy się rpzygottowują?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę do Was dołączyć. Mam nadzieję, że nie spóścicie mnie po brzytwie. Do zobaczenia w sobotę. AdamH

 

Adam pamiętaj że miejsce zbiórki jest w końcu w Serwach! www.proserwy.pl

 

Ja mam niezłą akcje z autem :-], za mocno je dopieszczałem i coś przedobrzyłem :). Normalnie po spuszczeniu syfu z parownika auto zachowuje się tak jak by się rozregulowała instalacja :). Mam nadzieje że magicy z serwisu nie skasują mnie za mocno bo i tak już za dużo wsadziłem w ten kochany samochodzik w ciągu ostatnich 2 tygodni.

 

Rowery też zabieram, nawet zrobiłem specjalny stojak do przewożenia ich w przyczepie :).

 

Wyjazd z Ząbek planuje w sobotę o 3 rano :), bo straszne upały zapowiadają i nie chciał bym jechać w skwarze. No chyba że w sobotę będę musiał jeszcze z autem wojować, to po południu dopiero wyjadę :-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kochani mam prośbę, jakbyście trafili na mini rozmówki polsko-litewskie to mi kupcie, ja nie mogłem dostać. :piwko:

Myślę, że wyjadę w sobotę do 10:00.

 

Pozdrawiam

 

PS Niestety muszę skrócić wyjazd do 9 sierpnia, ale nic to. Ważne, że jedziemy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.